Nowe pola na fakturze i ich edycja

Utworzono: 2011-12-12
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-10
Liczba odwiedzin posta: 19040

Fakturownia umożliwia edytowanie treści dodatkowego pola na pozycjach faktury, a także dodanie dodatkowego pola na fakturze tuż pod danymi takimi jak data wystawienia czy termin płatności faktury, które mogą pomóc w spersonalizowaniu faktury każdego Użytkownika.

Edytowanie treści dodatkowego pola na pozycjach faktury


Dodatkowe pole na pozycjach faktury w Fakturowni zostało domyślnie nazwane PKWiU, ale jego nazwa może zostać zmieniona.

Aby edytować treść dodatkowego pola na pozycjach faktury:
  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Faktury i dokumenty
  • w rubryce Dodatkowe pole na pozycjach faktury dokonaj wyboru dogodnej dla siebie opcji lub samodzielnie stwórz formułkę, jaka będzie wyświetlać się w tym miejscu podczas tworzenia lub edytowania faktury
  • naciśnij przycisk Zapisz

po edycji pola na fakturze
po edycji na podgla%CC%A8dzie faktury
 

Dodanie dodatkowego pola na fakturze

Aby dokonać dodania dodatkowego pola na fakturze:

  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Faktury i dokumenty
  • w rubryce Dodatkowe pole na fakturze dokonaj wyboru dogodnej dla siebie opcji lub samodzielnie stwórz formułkę, jaka będzie wyświetlać się w tym miejscu podczas tworzenia lub edytowania faktury
  • naciśnij przycisk Zapisz
 

dodatkowe pole na fakturze

dod

 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
marek
Czy można dodać wyświetlanie kategorii do jakiej przypisany jest produkt. Pozwoli to na bieżąco kontrolować nowe produkty oraz weryfikować posiadane dane. Dzięki temu łatwiej uniknąć błędów na raportach

2018-03-29 01:43


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
kategoria nie jest wymaganym polem na fakturze, dlatego nie została ujęta w kolumnach widocznych na fakturze. Oznaczenie kategorii na fakturze jest mechanizmem systemowym i jest ono widoczne w raportach , które mają przeznaczenie również takie żeby filtrować je po kategoriach, jak na przykład raporty "Kategorie przychodów i wydatków/ Kategorie przychodów i wydatków( kategorie produktów)" ,
Dlatego też nie zdecydujemy się na dodanie dodatkowego pola z kategorią do pozycji na fakturze, ale oczywiście można skorzystać z powyższego postu i samemu stworzyć kolumnę "kategoria".

Pozdrawiam,
Piotr

2018-03-29 08:48


Avatar sugester medium
Maciek
Cześć, 1) czy można się jakoś odwołać do nowo-utworzonego pola poprzez API / formularz w sprzedaży on-line lub 2) czy można gdzieś ustawić id nowo-utworzonego pola?

Dodając fakturę ręcznie mam to pole, ale w konfiguracji płatności online (formularz) się ono nie pojawia. Sprzedaję jako produkt usługę, do której chcę dodać "termin wykonania usługi". Poszczególne pola w formularzu mają schemat nazw typu payment_name, analogicznie można by się odwołać do np. payment_termin_wykonania_uslugi.

2018-07-18 14:39


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
odpowiadam na pytania:
1) dodatkowe pole na fakturze ma parametr, to pole: invoice_additional_invoice_field. Pola tego nie można użyć przy konstruowania formatki płatności produktu sprzedawanego na stronie.

Zmienne których można użyć: {{promocode}}, {{first_name}}, {{last_name}}, {{email}}, {{phone}}, {{post_code}}, {{city}}, {{street}}, {{country}}, {{comment}}, {{quantity}}, {{invoice_name}}, {{invoice_tax_no}}, {{invoice_post_code}}, {{invoice_city}}, {{invoice_street}}, {{invoice_country}}, {{invoice_comment}}, {{generate_invoice}}, {{name}}, {{description}}, {{oid}}, {{paid}}, {{price}}, {{product_id}}, {{id}}, {{referrer}}, {{token}}, {{invoice_id}}, {{provider}}, {{field1}}, {{field2}}, {{field3}}, {{field4}}, {{field5}}.

2) odnośnie drugiego pytania prześlę prośbę o konsultację do działu programistów.
Jak tylko otrzymam odpowiedź, przekaże ją na tym forum.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-07-18 16:15


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
po kontakcie z programistą uzupełniam odpowiedź :

Płatność przechowuje dane,.
W płatności mogą też występować pola field1, field2, field3, field4 i field5.

Te pola mogą przechowywać 255 znaków.

Tworząc zaawansowaną formatkę autopłatności na produkcie. Można użyć pól "field" np w taki sposób:

<div>
<label> FIELD NAZWA WYSWIETLANA </label>
{{field1}} → do tego pola zapisze się wartość z formatki
</div>

Jeśli pola zostaną to dodane na formatce, to potem można to edytować również na widoku płatności, ale nie da się ręcznie dodać tych pól.

Jeśli chodzi o ID tych pól na formatce to mają kolejno: "payment_field1", "payment_field2" itd

Pozdrawiam,
Piotr

2018-07-19 12:29


Avatar sugester medium
Maciek
Cześć,
Dzięki, kolejne pytanie:

Gdy tworzę fakturę (proforma) przez API mogę wpisać duża liczbę parametrów - np. dodać uwagi w "description", ustawić "show discount=1" itd.
Czy mogę ustawić jakoś te parametry przy płatności online?

Robię formularz, który pozwala wygenerować proformę (z guzikiem do zapłaty online) lub od razu przenosi do płatności online. Proforma tworzona przez API (i generowana na jej podstawie faktura VAT) ma pożądany kształt - uwagi, widoczne rabaty; ta z płatności online - nie. Nie wiem jak/czy mogę przekazać parametry faktury VAT do płatności online.

Pozdrawiam,
Maciek

2018-08-09 11:42


Avatar sugester medium
Maciek
Clipboard02
Pytanie uzupełniające. Gdy wypełniam w formularzu płatności online pola Invoice_comment, Comment, field1 - te wartości nie są później nigdzie widoczne - ani w Jsonie powstałej po dokonaniu płatności faktury, ani w GUI - informacja ucieka, czy czegoś nie widzę ?

PS Dla testu używam automatycznie wygenerowanego formularza - jak na zdjęciu. Oba pola komentarzy są jako textarea, może wartości tych pól nie są pobierane? Spodziewałbym się tych komentarzy w description i description_footer faktury.

2018-08-09 12:26


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,  

uprzejmie informuję, że zagadnienie zostało przekazane do działu programistów. 
Jak tylko uzyskam odpowiedź, niezwłocznie przekażę rozwiązanie.
 
Pozdrawiam
Michał Borkowski

--
Michał Borkowski
Specjalista ds. Obsługi Technicznej Klienta +48 22 599 4019   michal.borkowski@fakturownia.pl
fakturownia.pl linkedin   facebook   twitter

 
--

Pomoc do systemu Fakturownia:
Baza wiedzy: http://pomoc.fakturownia.pl
Forum sugestii: http://sugester.fakturownia.pl

Administratorem Twoich danych jest Fakturownia Sp. z o. o. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych przez naszą firmę, skontaktuj się z nami pod adresem abi@fakturownia.pl i wejdź na stronę https://fakturownia.pl/informacja-o-danych
Wiadomość wysłano z systemu Sugester CRM.
 

2018-08-10 12:41


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Pana zgłoszenie wróciło z działu programistów.
Odnośnie pierwszej kwestii informuję, że formatka autopłatności ma określone do wykorzystania pola i tylko te pola można wykorzystywać (lista znajduje się przy tworzeniu formatki autopłatności dla produktu).
Natomiast pola: field1, field2, etc., są przeznaczone dla integracji użytkowników z innymi systemami (do przekazywania dodatkowych informacji o płatności).
W sprawie pytania uzupełniającego informuję, że informacje na formularzu płatności online zapisywane są w danej płatności.
Pozdrawiam,
 

2018-08-10 15:27


Avatar sugester medium
Maciek
Wielkie dzięki, działa!
Żeby dobrać się do tych danych musiałem aktywować w ustawieniach "płatności bankowe".
Pozdrawiam

2018-08-13 11:30


Avatar sugester medium
Lukasz
Witam,
Mam taka prośbę nie umiem sobie poradzić z dostosowaniem szablonu do moich potrzeb. Cały ten html i css jest to dla mnie czarną magią. Czy znalazłby się ktoś kto mógłby mi w tym pomoc nawet odpłatnie. Zależy mi na stworzeniu szablonu który by miał wszystkie funkcje które są przedstawione w załączniku.
Pozdrawiam

2018-10-12 11:27


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
informuję, że na obecną chwilę nie świadczymy usług polegających na tworzeniu indywidualnych zmian na kontach klientów, w tym tworzeniu szablonów faktur.
Czy zapoznali się Państwo z wpisem w Bazie Wiedzy, dotyczącym konfiguracji wydruku przez CSS?
Pozdrawiam,

2018-10-15 13:46


Avatar sugester medium
Marcin
Chciałbym nadać na każdej pozycji faktury dwa pola dodatkowe: "kod CN towaru" oraz "kraj pochodzenia towaru". Czy da się to jakoś zrobić? Na ten moment potrafię tylko zmienić nazwę pola "PKWiU" na jedno z powyższych, ale nie potrafię ustawić dwóch pól. Pozdrawiam.

2021-05-18 21:26


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w systemie można dodać tylko jedno dodatkowe pole przy produktach na fakturze. Nazwę tego pola można zmienić na np. "kod CN / kraj pochodzenia" i obie wartości określać w jednym polu w karcie produktu, oddzielająć je znakiem " / ".

Pozdrawiam
Kacper Seta

2021-05-19 09:11


Avatar sugester medium
Magdalena Kałuża
A jak dodać odrębne dodatkowe pole dla każdego z działów firmy? Mam 2 działy, w każdym z nich potrzebuję innego pola. Poza tym - czy jest możliwość dodania dwóch lub więcej takich pól?

2022-05-20 16:01


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w systemie jest tylko jedno dodatkowe pole na fakturze. Niestety w edycji działu nie ma osobnej konfiguracji dla tego pola. Tak samo nie ma możliwości dodania większej ilości takich pól do faktury.

Dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam,
Łukasz

2022-05-20 16:13


Dodaj komentarz