Skąd pobrać kod autoryzacyjny API?

Utworzono: 2013-02-21
Ostatnia aktualizacja: 2023-08-30
Liczba odwiedzin posta: 10167

Kod API (token API) to pewien rodzaj klucza dostępu, który identyfikuje Ciebie jako użytkownika naszego systemu w integracjach z innymi platformami. Kod API przekazuje się do zewnętrznego programu (np. platformy e-commerce), żeby ten miał dostęp do konta w Fakturowni i mógł wysyłać rozkazy (API requesty) do Fakturowni, w celu wykonywania zadanych akcji w systemie. Akcje, które mogą być wykonywane w ten sposób, opisujemy w naszej bibliotece API

Przykłady:

  • Za pomocą kodu autoryzacyjnego API możesz zintegrować swoje konto w Fakturowni z systemem Sugester CRM/Helpdesk. Dzięki temu możesz w jednym miejscu przeglądać informacje o swoich klientach (CRM) i prowadzić z nimi kontakt (mail, chat, VoIP) i kontrolować przeprowadzane z nimi transakcje.
  • API umożliwia również integrację z Fiskatoremmodułem fiskalnym umożliwiającym wygodny wydruk paragonu lub faktury na drukarce fiskalnej bezpośrednio z Twojego konta w Fakturowni.


Kod autoryzacyjny znajduje się w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Integracja > Kod autoryzacyjny API > Zobacz APITokeny. Po przejściu do listy tokenów API możesz dodać kolejny token, w tym celu kliknij przycisk Dodaj nowy Token:


 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Wojciech Bobiatyński
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji, gdzie można znaleźć wartość pola "Integration token" potrzebnego do danych logowania przez Fakturownia API (logowanie za pomocą pary username_or_email/password.

2022-09-05 23:28


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
czy są Państwo w jakimś programie Partnerskim z Fakturownią, w którym potrzebują tworzyć konta w Fakturowni? W dokumentacji API na github integration_api występuje tylko przy tworzeniu kont w systemie:
https://github.com/fakturownia/api#accounts

Do "standardowych" żądań API jak tworzenie faktur / produktów itd. integration_api nie jest potrzebny, wymagane są tylko tokeny API.

Pozdrawiam, Tetiana.

2022-09-06 14:15


Dodaj komentarz