Jak wprowadzać kody produktów za pomocą czytnika kodów paskowych.

Utworzono: 2013-08-06
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14
Liczba odwiedzin posta: 5102

Czytnik kodów działa na zasadzie klawiatury. Po podłączeniu czytnika należy najechać na pole tekstowe i zeskanować kod paskowy. Po tej operacji pole wypełni się automatycznie. Dzięki czytnikowi kodów można zarówno wprowadzać produkty do magazynu jak i łatwiej je wyszukiwać w przyszłości.

Poniżej wideo przezentujące zasadę działania czytnika:Uwaga!!!Tworząc dokument magazynowy, który nie ma na stałe przyporządkowanej rubryki z kodem produktu, program nie wyświetli produktu, który zaczytamy poprzez czytnik kodów.
Na dokumentach magazynowych produkt należy wybierać poprzez nazwę produktu. 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
michał
Witam. Mam problem z dodawaniem przez czytnik. A mianowicie. Mam już produkt dodany za pomocą czytnika ale jak biorę w magazynie i dodaję towar . Dalej wskazuję rodzaj dokumentu itp i w dalszej części chce dodać już konkretny produkt to po zeskanowaniu nie pojawia mi sie on do wyboru. Innymi słowy nie mogę przyspieszyć czynności dodawania do magazynu za pomocą czytnika....

2016-01-07 21:53

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, proszę o informację gdzie chce Pan dodać produkt wcześniej zdefiniowany, rozumiem że na fakturę. Podczas generowania faktury należy ustawić kursor w kodzie produktu i zaczytać kod czytnikiem.

2016-01-14 13:16

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Marcin
Witam, czy ta opcja jest obecnie dostępna w Fakturowni? Nie widzę jej nigdzie w Panelu po zalogowaniu (konto Standard...)

2019-06-12 18:37

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie.
System obsługuje kody kreskowe w standardzie EAN-13. Aby uaktywnić obsługę kodów kreskowych przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty i zaznacz opcję Kod EAN na produktach.
Można też w tych samych ustawieniach zaznaczyć opcję Wyświetlaj kod produkt. Opcja jest dostępna we wszystkich planach abonamentowych płatnych.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-13 08:43

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz