Jak wprowadzać kody produktów za pomocą czytnika kodów paskowych.

Utworzono: 2013-08-06
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 9588

System obsługuje kody kreskowe w standardzie EAN-13. Aby uaktywnić obsługę kodów kreskowych należy przejść do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > checkbox Kod EAN na produktach > Zapisz.

kody ean na produktach

Kolejnym krokiem będzie dodanie do systemu produktów z kodami kreskowymi EAN lub uzupełnienie istniejących już kart produktów o kody EAN poprzez zeskanowanie kodu przy pomocy skanera podłączonego do komputera. 

Czytnik kodów działa na zasadzie klawiatury. Po podłączeniu czytnika należy najechać na pole tekstowe i zeskanować kod paskowy. Po tej operacji pole wypełni się automatycznie. Dzięki czytnikowi kodów można zarówno wprowadzać produkty do magazynu jak i łatwiej je wyszukiwać w przyszłości.

Poniżej instrukcja prezentująca zasadę działania czytnika:

Wchodzimy w zakładkę Magazyn/Produkty>Produkty> Nowy produkt
Dodajemy nazwę produktu i zaczytujemy czytnikiem kod kreskowy.  System sprawdza czy kod jest poprawny zgodnie z formatem EAN-13 i wyświetla w rubryce zielony ptaszek. 

ean poprawny

Każdy kod EAN dodawany do sytemu musi być unikatowy. Na jednej liście produktów nie może być dwóch produktów z takim samym kodem EAN. 
System weryfikuje poprawność kodu, ale też to czy dany kod EAN jest już przypisany do produktu. Jeśli dany kod EAN został już wprowadzony, wówczas wyświetlany jest odpowiedni komunikat w czerwonej ramce (zob. powyżej). 

kod ean na edycj produyktu zajety

Zestawienie obrazujące różnice po wpisaniu poprawnego i błędnego kodu EAN:

kody razem2Uwaga!!!Tworząc dokument magazynowy, który nie ma na stałe przyporządkowanej rubryki z kodem produktu, program nie wyświetli produktu, który zaczytamy poprzez czytnik kodów.
Na dokumentach magazynowych produkt należy zaczytać za pomocą czytnika kodów do nazwy produktu. Następnie po kodzie produktu system pomoże nam wybrać odpowiedni produkt z listy. 

produkt w dokumencie magazynowym 2

Uwaga. W oprogramowaniu Windows 10 zdarzają się błędy podczas podłączenia czytnika i automatycznego instalowania sterownika.
Czytnik przestaje działać w momencie skanowania produktu.  Należy wtedy ręcznie zainstalować sterownik czytnika w komputerze według poniższej instrukcji:
 

  • Wchodzimy w  menedżer Urządzeń > BETTER_USB_HS > aktualizuj sterownik

mendzer urz win32 devivces aktualizuj sterownik

  • wybieramy opcję Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika,
 mendzer urz win32 devivces przegl%C4%85daj m%C3%B3j komputer
  • następnie wybieramy opcję Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze

mendzer urz win32 devivces pozw%C3%B3l mi wybra%C4%87
  • ostatnim etapem jest wybór modelu Urządzenie wejściowe USB i kliknięcie przycisku Dalej.
mendzer urz win32 devivces urz%C4%85dzenie wej%C5%9Bciowe usb

Oprogramowanie komputera zainstaluje poprawnie sterownik, który będzie gotowy do Użytku. 


 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
michał
Witam. Mam problem z dodawaniem przez czytnik. A mianowicie. Mam już produkt dodany za pomocą czytnika ale jak biorę w magazynie i dodaję towar . Dalej wskazuję rodzaj dokumentu itp i w dalszej części chce dodać już konkretny produkt to po zeskanowaniu nie pojawia mi sie on do wyboru. Innymi słowy nie mogę przyspieszyć czynności dodawania do magazynu za pomocą czytnika....

2016-01-07 21:53


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, proszę o informację gdzie chce Pan dodać produkt wcześniej zdefiniowany, rozumiem że na fakturę. Podczas generowania faktury należy ustawić kursor w kodzie produktu i zaczytać kod czytnikiem.

2016-01-14 13:16


Avatar sugester medium
Marcin
Witam, czy ta opcja jest obecnie dostępna w Fakturowni? Nie widzę jej nigdzie w Panelu po zalogowaniu (konto Standard...)

2019-06-12 18:37


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie.
System obsługuje kody kreskowe w standardzie EAN-13. Aby uaktywnić obsługę kodów kreskowych przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty i zaznacz opcję Kod EAN na produktach.
Można też w tych samych ustawieniach zaznaczyć opcję Wyświetlaj kod produkt. Opcja jest dostępna we wszystkich planach abonamentowych płatnych.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-13 08:43


Avatar sugester medium
Tomek
Witam, zakupiłem czytnik kodów kreskowych MJ-4209A , podłączyłem go do komputera za pomocą kabla USB, niestety skaner nie wczytuje kodów do fakturowni? Co może być problemem?

2019-11-30 17:39


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
proszę sprawdzić czy do tego modelu czytnika należy doinstalować sterowniki pod system operacyjny.
Czy system operacyjny wykrywa czytnik?
Czy po podłączeniu czytnika do USB, czytnik reaguje czyli jest aktywna dioda świadcząca o dostarczeniu zasilania, oraz pasek podczerwieni?
Pozdrawiam,
Piotr

2019-12-02 08:21


Dodaj komentarz