Jak wprowadzać kody produktów za pomocą czytnika kodów paskowych.

Utworzono: 2013-08-06
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-02
Liczba odwiedzin posta: 5347

Czytnik kodów działa na zasadzie klawiatury. Po podłączeniu czytnika należy najechać na pole tekstowe i zeskanować kod paskowy. Po tej operacji pole wypełni się automatycznie. Dzięki czytnikowi kodów można zarówno wprowadzać produkty do magazynu jak i łatwiej je wyszukiwać w przyszłości.

Poniżej wideo przezentujące zasadę działania czytnika:Uwaga!!!Tworząc dokument magazynowy, który nie ma na stałe przyporządkowanej rubryki z kodem produktu, program nie wyświetli produktu, który zaczytamy poprzez czytnik kodów.
Na dokumentach magazynowych produkt należy wybierać poprzez nazwę produktu. 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
michał
Witam. Mam problem z dodawaniem przez czytnik. A mianowicie. Mam już produkt dodany za pomocą czytnika ale jak biorę w magazynie i dodaję towar . Dalej wskazuję rodzaj dokumentu itp i w dalszej części chce dodać już konkretny produkt to po zeskanowaniu nie pojawia mi sie on do wyboru. Innymi słowy nie mogę przyspieszyć czynności dodawania do magazynu za pomocą czytnika....

2016-01-07 21:53

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, proszę o informację gdzie chce Pan dodać produkt wcześniej zdefiniowany, rozumiem że na fakturę. Podczas generowania faktury należy ustawić kursor w kodzie produktu i zaczytać kod czytnikiem.

2016-01-14 13:16

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Marcin
Witam, czy ta opcja jest obecnie dostępna w Fakturowni? Nie widzę jej nigdzie w Panelu po zalogowaniu (konto Standard...)

2019-06-12 18:37

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie.
System obsługuje kody kreskowe w standardzie EAN-13. Aby uaktywnić obsługę kodów kreskowych przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty i zaznacz opcję Kod EAN na produktach.
Można też w tych samych ustawieniach zaznaczyć opcję Wyświetlaj kod produkt. Opcja jest dostępna we wszystkich planach abonamentowych płatnych.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-13 08:43

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Tomek
Witam, zakupiłem czytnik kodów kreskowych MJ-4209A , podłączyłem go do komputera za pomocą kabla USB, niestety skaner nie wczytuje kodów do fakturowni? Co może być problemem?

2019-11-30 17:39

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
proszę sprawdzić czy do tego modelu czytnika należy doinstalować sterowniki pod system operacyjny.
Czy system operacyjny wykrywa czytnik?
Czy po podłączeniu czytnika do USB, czytnik reaguje czyli jest aktywna dioda świadcząca o dostarczeniu zasilania, oraz pasek podczerwieni?
Pozdrawiam,
Piotr

2019-12-02 08:21

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz