Dokument rezerwacji produktów na magazynie

Utworzono: 2016-05-24
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-07
Liczba odwiedzin posta: 1849

Aby aktualnie wystawić dokument rezerwacji, należy:

  • wejść do menu "Magazyny -> Dokumenty magazynowe"
  • wybrać "Nowy dokument"
  • wybrać Rezerwacja. Następnie dostosowujemy poszczególne parametry dokumentu, takie jak : Magazyn, Dostawca,  wybrać produkt który, ma znaleźć się na Rezerwacji, wpisać jego ilość i cenę netto sprzedaży. Rozwijając podlinkowaną opcję Cena zakupu możemy też wpisać na tym dokumencie aktualną cenę zakupu.  
Rezerwacja jest dokumentem nieco podobnym do dokumentu Zamówienia towaru (ZT), z taką różnicą, że Rezerwacja pomniejsza stan ilościowy produktu w magazynie o zarezerwowany towar.

Do dokumentu Rezerwacji tak jak do ZT można zamiennie wystawić Fakturę, albo dokument WZ (wydanie zewnętrzne).  

Wystawiając Fakturę do Rezerwacji, program usuwa rezerwację towaru (towar chwilowo wraca na magazyn), do faktury z kolei możemy wystawić WZ i program wyda odpowiednią ilość towaru w magazynie.

Mając włączoną opcję Automatyczne tworzenie dokumentów wydania, nie zauważymy momentu, kiedy rezerwacja towar usunie, a następnie przywróci towar na magazyn, ponieważ w tym wypadku rezerwacja zostanie zamieniona na WZ. 

Analogicznie działa wystawienie dokumentu magazynowego WZ  z Rezerwacji, program zamienia jeden dokument na drugi, uwzględniając zarezerwowany towar.


Powrót


Dodaj komentarz