Dokument rezerwacji produktów na magazynie

Utworzono: 2016-05-24
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 4480

Aby aktualnie wystawić dokument rezerwacji, należy:

  • wejść do menu "Magazyny -> Dokumenty magazynowe"
  • wybrać "Nowy dokument"
  • wybrać Rezerwacja. Następnie dostosowujemy poszczególne parametry dokumentu, takie jak : Magazyn, Dostawca,  wybrać produkt który, ma znaleźć się na Rezerwacji, wpisać jego ilość i cenę netto sprzedaży. Rozwijając podlinkowaną opcję Cena zakupu możemy też wpisać na tym dokumencie aktualną cenę zakupu.  

rezerwacja 1


Rezerwacja jest dokumentem nieco podobnym do dokumentu Zamówienia towaru (ZT), z taką różnicą, że Rezerwacja pomniejsza stan ilościowy produktu w magazynie o zarezerwowany towar.

Do dokumentu Rezerwacji tak jak do ZT można zamiennie wystawić Fakturę, albo dokument WZ (wydanie zewnętrzne).  

Wystawiając Fakturę do Rezerwacji, program usuwa rezerwację towaru (towar chwilowo wraca na magazyn), do faktury z kolei możemy wystawić WZ i program wyda odpowiednią ilość towaru w magazynie.

Mając włączoną opcję Automatyczne tworzenie dokumentów wydania, nie zauważymy momentu, kiedy rezerwacja towar usunie, a następnie przywróci towar na magazyn, ponieważ w tym wypadku rezerwacja zostanie zamieniona na WZ. 

Analogicznie działa wystawienie dokumentu magazynowego WZ  z Rezerwacji, program zamienia jeden dokument na drugi, uwzględniając zarezerwowany towar.


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Konrad
Czy można połączyć proformę z rezerwacją towaru? Chciałbym aby towar z proformy rezerwował się w magazynie, a co za tym idzie nie mógł być zamówiony przez sklep internetowy.

2019-10-08 14:59

Zgłoś naruszenie zasad

jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

system umożliwia na podstawie już wystawionej faktury proforma. Wygenerować po przez opcje dostępnej z podglądu dokumentu ,, Dokument magazynowy" dokumentu Rezerwacji towaru powiązanej z faktura proformą. 

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji. 

2019-10-14 15:53

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Ewelina
Jak wygląda proces od zamówienia towaru przez klienta do faktury sprzedaży, zakładając, że klient składa jedno zamówienie na towary, które są na stanie oraz które są na zamówienie. Czy jest możliwe utworzenie jednego dokumentu Rezerwacji, który przekształcamy do WZ (na towary, które są na stanie) a resztę do ZD (na towary, które są na zamówienie). Czy po przyjściu towarów od dostawcy, dokument ZD można przekształcić w FZ (PZ), a "rezerwację różnicową" przerobić ostatecznie w fakturę (WZ).

2020-07-17 13:39

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o doprecyzowanie co rozumie Pani pod pojęciem dokumentu ZD?
System przekształci całą rezerwacje w dokument WZ, jeżeli na koncie nie ma odpowiedniej ilości towarów. WZ nie zostanie zapisana.
Program nie podzieli towarów na dwa dokumenty magazynowe.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-07-17 14:22

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Łukasz
Jak na podstawie Proformy z powiązaną Rezerwacją produktów na magazynie wystawić fakturę VAT? System mówi że się nie da bo proforma ma już dokument magazynowy.

Jaki jest najszybszy sposób na wystawienie proformy z rezerwacją a później wystawienie na jej podstawie faktury vat?

2021-01-22 19:42

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Łukasz
Drugie pytanie:
czy wraz z proformą może robić się automatyczna rezerwacja na magazynie, a przy odrzuceniu proformy lub jej anulacji rezerwacja może być automatycznie usuwana?

2021-01-22 19:48

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz