Dokument rezerwacji produktów na magazynie

Utworzono: 2016-05-24
Ostatnia aktualizacja: 2023-01-24
Liczba odwiedzin posta: 6471

Aby aktualnie wystawić dokument rezerwacji, należy:

  • wejść do menu "Magazyny -> Dokumenty magazynowe"
  • wybrać "Nowy dokument"
  • wybrać Rezerwacja. Następnie dostosowujemy poszczególne parametry dokumentu, takie jak : Magazyn, Dostawca,  wybrać produkt który, ma znaleźć się na Rezerwacji, wpisać jego ilość i cenę netto sprzedaży. Rozwijając podlinkowaną opcję Cena zakupu możemy też wpisać na tym dokumencie aktualną cenę zakupu.  

rezerwacja 1


Rezerwacja jest dokumentem nieco podobnym do dokumentu Zamówienia towaru (ZT), z taką różnicą, że Rezerwacja pomniejsza stan ilościowy produktu w magazynie o zarezerwowany towar.

Do dokumentu Rezerwacji tak jak do ZT można zamiennie wystawić Fakturę, albo dokument WZ (wydanie zewnętrzne).  

Wystawiając Fakturę do Rezerwacji, program usuwa rezerwację towaru (towar chwilowo wraca na magazyn), do faktury z kolei możemy wystawić WZ i program wyda odpowiednią ilość towaru w magazynie.

Mając włączoną opcję Automatyczne tworzenie dokumentów wydania, nie zauważymy momentu, kiedy rezerwacja towar usunie, a następnie przywróci towar na magazyn, ponieważ w tym wypadku rezerwacja zostanie zamieniona na WZ. 

Analogicznie działa wystawienie dokumentu magazynowego WZ  z Rezerwacji, program zamienia jeden dokument na drugi, uwzględniając zarezerwowany towar.


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Konrad
Czy można połączyć proformę z rezerwacją towaru? Chciałbym aby towar z proformy rezerwował się w magazynie, a co za tym idzie nie mógł być zamówiony przez sklep internetowy.

2019-10-08 14:59


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

system umożliwia na podstawie już wystawionej faktury proforma. Wygenerować po przez opcje dostępnej z podglądu dokumentu ,, Dokument magazynowy" dokumentu Rezerwacji towaru powiązanej z faktura proformą. 

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji. 

2019-10-14 15:53


Avatar sugester medium
Ewelina
Jak wygląda proces od zamówienia towaru przez klienta do faktury sprzedaży, zakładając, że klient składa jedno zamówienie na towary, które są na stanie oraz które są na zamówienie. Czy jest możliwe utworzenie jednego dokumentu Rezerwacji, który przekształcamy do WZ (na towary, które są na stanie) a resztę do ZD (na towary, które są na zamówienie). Czy po przyjściu towarów od dostawcy, dokument ZD można przekształcić w FZ (PZ), a "rezerwację różnicową" przerobić ostatecznie w fakturę (WZ).

2020-07-17 13:39


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o doprecyzowanie co rozumie Pani pod pojęciem dokumentu ZD?
System przekształci całą rezerwacje w dokument WZ, jeżeli na koncie nie ma odpowiedniej ilości towarów. WZ nie zostanie zapisana.
Program nie podzieli towarów na dwa dokumenty magazynowe.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-07-17 14:22


Avatar sugester medium
Łukasz
Jak na podstawie Proformy z powiązaną Rezerwacją produktów na magazynie wystawić fakturę VAT? System mówi że się nie da bo proforma ma już dokument magazynowy.

Jaki jest najszybszy sposób na wystawienie proformy z rezerwacją a później wystawienie na jej podstawie faktury vat?

2021-01-22 19:42


Avatar sugester medium
Łukasz
Drugie pytanie:
czy wraz z proformą może robić się automatyczna rezerwacja na magazynie, a przy odrzuceniu proformy lub jej anulacji rezerwacja może być automatycznie usuwana?

2021-01-22 19:48


Avatar sugester medium
Wojciech
Czy można połączyć proformę z rezerwacją towaru?
Chciałbym aby towar z proformy rezerwował się w magazynie

2023-01-17 13:01


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

dziękuje za przesłane zgłoszenie. System umożliwia takie działanie.

W tym celu proszę dodać dokument magazynowych rezerwacja do faktury proforma.
Proszę wejść w podgląd utworzonego dokumentu faktura proforma ( Na liście dokumentów wystarczy kliknąć w numer bądź za pomocą symbolu koła zębatego > Zobacz) następnie korzystając z funkcji ,,Dokumenty magazynowe" > Dodaj dokument magazynowy > w polu Rodzaj proszę wybrać Rezerwacja > Zapisać dokument magazynowy.

W przypadku dodatkowych pytań, pozostaje do dyspozycji.
2023-01-17 13:46


Avatar sugester medium
Wojciech
Dziękuję. A czy dokument rezerwacji może wystawiać się automatycznie wraz z utworzoną fakturą proformą ? Chodzi o podobne działanie jak w przypadku wystawienia faktury VAT gdzie dokument WZ może być wystawiany automatycznie.

2023-01-18 22:09


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
niestety nie istnieje możliwość zautomatyzowania tego procesu.
Na ten moment nie przewidujemy zmian w tym zakresie.
Pozdrawiam.

2023-01-19 09:49


Avatar sugester medium
Dawid
Podbijam pytanie poprzednika:
Jak na podstawie Proformy (lub kilku proform) z powiązaną Rezerwacją produktów na magazynie wystawić jedną fakturę VAT? System mówi że się nie da bo proforma ma już dokument magazynowy?

2023-01-24 16:33


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
w celu wystawienia z faktury proformy faktury VAT należy zaznaczyć checkbox danej proformy, a następnie wybrać opcję "Kopiuj do VAT".
Możliwe jest także zaznaczenie kilku proform (w przypadku tego samego nabywcy) i tym samym sposobem wygenerowaniem z nich jednej faktury VAT.

Do jednej faktury proformy można dodać także kilka dokumentów magazynowych. W tym celu z poziomu podglądu faktury należy skorzystać z opcji "Dodaj dokument magazynowy".

https://pomoc.fakturownia.pl/65244044-Faktura-z-kilku-roznych-dokumentow-nieksiegowych-Proform-Zamowien-

2023-01-24 16:47


Dodaj komentarz