Domyślne wartości na fakturach

Utworzono: 2014-01-31
Ostatnia aktualizacja: 2023-05-30
Liczba odwiedzin posta: 6820

Przy wystawianiu nowej faktury często wypełniamy dużo pól tymi samymi danymi. Np: miejsce wystawienia, sposób płatności, termin płatności, magazyn itp.

W Fakturowni można ustalić, że te dane będą kopiowane z ostatniej wystawionej faktury lub z wybranej faktury. Dzięki temu wystawianie faktur jest jeszcze szybsze.

W menu Ustawienia konta > Konfiguracja > Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury możemy ustawić najlepszą dla nas konfigurację domyślnych ustawień.

 

Dostępne opcje:

- kopiowanie z ostatniej faktury wystawionej przez danego użytkownika,

- kopiowanie z ostatniej faktury (wystawionej przez dowolnego użytkownika),

- kopiowanie z wybranej faktury (tu możemy wybrać taką fakturę która, ma najczęściej wpisywane wartości domyślne),

- brak (nie ma kopiowania danych z innej faktury, wtedy kopiowane są domyślne ustawienia z działu lub z ustawień konta).

 

UWAGA: pola "Uwagi" nigdy nie są kopiowane z poprzednich faktur, zawsze kopiowane są domyślne dane z działu lub ustawień konta.

Wyjątek w tym względzie stanowi faktura VAT Marża.

Przy tworzeniu nowej faktury VAT Marża, system kopiuje wartość z pola Uwagi do kolejnego dokumentu. Przy kopiowaniu obowiązuje jednak pewna zasada, o której musisz pamiętać, aby informacje dotyczące jednej transakcji nie zostały przeniesione dla drugiego Kontrahenta.

Sprawdź szczegółowy opis tego, którą część z pola Uwagi system skopiuje dla nowo utworzonej faktury VAT Marża, a gdzie możesz umieścić indywidualne informacje, tak aby nie znalazły się one na kolejnej fakturze: wartość z pola UWAGI w przypadku tworzenia faktury VAT Marża.
 

Używając opcji kopiowanie z wybranej faktury​ pojawi nam się dodatkowe okno Faktura domyślna


faktura domyślna


Tak jak sugeruje podpowiedź, należy wpisać tutaj numer Identyfikacyjny faktury, a nie numer faktury z listy faktur. 
Id faktury możemy znaleźć w adresie URL po kliknięciu na podgląd dokumentu.  Znajduje się ono po tej części adresu URL, która oznaczna nazwę faktury invoices/11811943. Po ukośniku mamy właśnie ID dokumentu.

 

id fakturyPowrót


Dodaj komentarz