Jak włączyć tradycyjny przelew na dokumentach w Fakturowni

Utworzono: 2015-03-30
Ostatnia aktualizacja: 2024-03-26
Liczba odwiedzin posta: 4028

Przelewy internetowe są jedną z najczęściej wybieranych metod płatności bezgotówkowych. Dzięki tej formie płatności Twoi klienci mogą opłacić należność za fakturę, podając w bankowości internetowej wskazane przez Ciebie dane do przelewu. W tym wpisie dowiesz się jak uruchomić tę formę płatności w Fakturowni w ramach funkcji Autopłatności

Jak włączyć integrację przelewu bankowego z Fakturownią

 
  1. Przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto i w sekcji Płatności online zaznacz checkbox obok opcji Autopłatności. Zapisz zmiany. 
  2. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia > Płatności online i włącz płatność Tradycyjny przelew.


  3. W rubryce Opis wyświetlany klientowi (nr konta,bank) zobaczysz przykładową treść, która będzie wyświetlać się Twojemu klientowi, jeśli skorzysta z przycisku Kliknij i zapłać online na fakturze. Uzupełnij wykropkowane miejsca swoimi danymi lub stwórz własną treść i zapisz zmiany. 
  4. W prawym, górnym rogu faktury pojawi się przycisk, który przeniesie Twojego kontrahenta do płatności. 


  5. Po kliknięciu przycisku Kliknij i zapłać online system otworzy stronę, na której widoczny będzie numer dokumentu, kwota oraz dane kupującego. Aby wygenerować płatność, należy kliknąć przycisk Przejdź do płatności


  6. System wyświetli dane do przelewu, według wzoru, który ustaliłeś w zakładce Ustawienia > Płatności online > Tradycyjny przelew.


  7. Dane takie jak nazwa i numer dokumentu, numer konta, tytuł przelewu czy kwota system zaczyta na podstawie zmiennych z dokumentu oraz danych sprzedawcy.

  8.  

Sprawdź również: Powrót


Dodaj komentarz