Wybór podstawy zastosowania stawki NP (nie podlega) na fakturze

Utworzono: 2022-06-06
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-13
Liczba odwiedzin posta: 4671

Jeżeli Twoje transakcje nie podlegają opodatkowaniu i stosujesz na fakturach stawkę "np", musisz zadbać o poprawne wykazanie tego stanu w przekazywanym do organów podatkowych pliku JPK.
Aby mieć taką możliwość przejdź  do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Wybór podstawy zastosowania stawki NP (nie podlega) na fakturze i oznacz checkbox jako aktywny.Po oznaczeniu tego pola, jeśli podczas wystawiania dokumentu dla wybranej pozycji wskażesz stawkę "np", pod tabelą pozycji faktury pojawi się możliwość wskazania szczegółów dla transakcji:Domyślnie w opcji Proszę określić rodzaj dokonywanej sprzedaży oznaczone jest pole Nie określaj, co oznacza, że transakcja nie zostanie zawarta w wykazie JPK.
Masz możliwość zmiany oznaczenia opcji zgodnie ze stanem faktycznym, dotyczącym Twojej transakcji i wyboru jednej opcji - Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju lub obu opcji na raz -  Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju oraz w tym świadczenie usług, o których mowa w art. 100 ust 1 pkt  4 Ustawy
W zależności jakie opcje oznaczysz, Twoja faktura zostanie w odpowiedni sposób zawarta w pliku JPK.
 


Powrót


Dodaj komentarz