Dodawanie rabatu w aplikacji mobilnej

Utworzono: 2023-03-08
Ostatnia aktualizacja: 2023-06-23
Liczba odwiedzin posta: 701

Z poziomu aplikacji mobilnej masz możliwość dodania rabatu do pozycji na fakturze. Podczas tworzenia dokumentu, możesz dodać rabat dla każdej pozycji z osobna lub ustawić rabat % dla wszystkich pozycji od razu. Jak dodać rabat z poziomu aplikacji pokażemy szczegółowo w tym wpisie.

Aby dodać rabat na fakturze, zaloguj się do aplikacji i utwórz nowy dokument za pomocą przycisku + Faktura.Uzupełnij dane Nabywcy i przejdź do sekcji Pozycje na fakturze, w której będziesz mógł określić wartość udzielonego rabatu dla konkretnej pozycji. 

Tak jak przy tworzeniu każdego dokumentu, uzupełnij nazwę produktu, sprzedawaną ilość i jednostkę oraz podaj cenę netto i stawkę VAT. Na podstawie tych danych system automatycznie przeliczy wartość netto i brutto towaru. Jeśli produkt jest dodany do bazy na Twoim koncie, wystarczy skorzystać z opcji Wybierz z listy i wyszukać produkt. Wszystkie wartości system zaciągnie automatycznie z karty produktu. 

Aby dodać rabat dla pozycji, kliknij przycisk więcej opcji ↓ widoczny pod polem Wartość netto.

Na ekranie wyświetlą się dodatkowe rubryki. Jedną z nich jest rubryka Rabat %, w której możesz wpisać procentową wartość nadanego rabatu.

Wartość produktu po rabacie zobaczysz dopiero po zapisaniu faktury.Z poziomu aplikacji możesz również zmienić sposób wyliczania rabatu na danej fakturze.

Domyślnie ta opcja dziedziczona jest z ustawień konta, a dokładnie z pola Jak obliczać rabat, które jest dostępne w zakładce Konfiguracja > Sposoby wyliczania. Szczegółowo tę opcję opisujemy w tym artykule

Aby zmienić sposób wyliczania rabatu podczas tworzenia faktury, kliknij pole więcej opcji ↓ widoczne pomiędzy przyciskami Dodaj załącznik Zapisz.W aplikacji wyświetlą się dodatkowe ustawienia dla dokumentu jak np. sposób płatności czy uwagi.

Jedną z dostępnych opcji jest właśnie możliwość zmiany sposobu wyliczania rabatu dla danej faktury.

Po kliknięciu w rubrykę Jak obliczać rabat możesz wybrać jedną z wyświetlonych opcji.

Wybierz sposób obliczania rabatu, klikając w jego nazwę. Nazwa wybranego sposobu wyświetli się w dedykowanej rubryce.Jeśli jako sposób wyliczania rabatu wybierzesz którąś z opcji obliczania procentowego, będziesz mieć możliwość ustawienia rabatu % dla wszystkich pozycji za pomocą jednego kliknięcia. 

Aby przypisać rabat dla wszystkich pozycji, skorzystaj z pola Ustaw rabat % dla wszystkich pozycji. Wystarczy, że wpiszesz wartość rabatu w tym miejscu, a dla wszystkich pozycji na fakturze zostanie on przypisany automatycznie.Sprawdź także: Jak dodać rabat na fakturze?*
Sprawdź także: Jak ustawić domyślny rabat dla klienta?*
Sprawdź także: Jak włączyć opcję skonto i uwzględniać rabat za terminową płatność?*


Zapraszamy również na naszego bloga, gdzie szczegółowo przeczytasz o rabacie i dowiesz się na czym polega skonto.

artykuły dotyczą wersji desktopowej (przeglądarkowej) FakturowniPowrót


Dodaj komentarz