Nowa płatność - próbuj połączyć automatycznie

Utworzono: 2023-11-30
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-17
Liczba odwiedzin posta: 708

Fakturownia pozwala dodawać płatności na podstawie pliku płatności pobranego z banku oraz ręcznie. System dla każdej płatności podejmie próbę połączenia jej automatycznie z dokumentem. Jeśli w tytule przelewu użyty będzie numer faktury, płatność połączy się z nią automatycznie. Takie samo działanie dotyczy płatności dodawanych ręcznie poprzez zakładkę Płatności. Z tego wpisu dowiesz się, gdzie dostępna jest opcja próbuj połączyć automatycznie w formularzu dodawania płatności.


Nowa płatność - próbuj połączyć automatycznie


Aby dodać płatność, którą system spróbuje automatycznie połączyć:
.
  1. przejdź do zakładki Płatności, a następnie z panelu po lewej stronie kliknij przycisk Nowa płatność


  2. uzupełnij pola wymagane, czyli rubrykę Kwota i Nazwa (jako nazwa najlepiej podać numer dokumentu, którego płatność dotyczy), 

    ręczne dodawanie płatności w Fakturowni

  3. dodaj datę i formę płatności oraz opcjonalnie uzupełnij opis płatności,
  4. rozwiń sekcję Zobacz więcej opcji, aby system wyświetlił dodatkowe opcje (jeśli opcje są rozwinięte, pojawi się nazwa Ukryj opcje dodatkowe),
  5. w tym miejscu dostępny jest checkbox Próbuj połączyć automatycznie, który jest zaznaczony domyślnie, 

    próbuj połączyć automatycznie nową płatność

  6. jeśli klikniesz przycisk Zapisz system spróbuje połączyć płatność automatycznie (wybór opcji Zapisz i połącz sprawi, że system podejmie próbę powiązania płatności i dodatkowo wyświetli okno, gdzie ta informacja będzie widoczna, jeśli płatność nie połączy się automatycznie, w tym kroku będziesz mógł połączyć ją ręcznie).


Jeżeli przy skorzystaniu z opcji Zapisz system nie znajdzie dokumentu, z którym może połączyć płatność, będziesz mógł zrobić to ręcznie.

Z poziomu podglądu utworzonej płatności, przy opcji Faktura pojawi się fraza Połącz. Po kliknięciu w nią system wyświetli okno z listą dokumentów, które możesz połączyć z płatnością. 

ręczne łączenie płatności w Fakturowni 

Opcja importu płatności na podstawie pliku pobranego z banku dostępna jest po przejściu do zakładki Ustawienia > Integracje i dodatki > Importy Bankowe. Należy wybrać aplikację właściwego banku w opcji rozszerzonej, aktywować aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami. 


Sprawdź również pozostałe artykuły dotyczące płatności: Opcja płatności w Fakturowni.


Powrót


Dodaj komentarz