Dodawanie produktu przy pomocy faktury sprzedażowej

Utworzono: 2016-02-25
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-26
Liczba odwiedzin posta: 4629

Jeśli chcemy wystawić fakturę, a nie posiadamy wprowadzonego towaru w naszej bazie produktów, możemy w łatwy sposób szybko dodać produkt/usługę do naszej bazy produktów, zaznaczając opcję która znajduję się w menu:

Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Produkty na fakturze. Wybieramy wtedy opcję Automatycznie dodawaj do bazy produkty z faktury.

Po zaznaczeniu powyższej opcji, produkty, które nie znajdują się jeszcze w naszej bazie produktów, będą do niej dodawane podczas zapisu faktury, na której zostaną dodane po raz pierwszy. 

Możemy także zablokować tę opcję wybierając NIE dodawaj automatycznie do bazy produktów z faktury.


Bez względu na wybraną opcję, czy produkty będą dodawane do bazy z poziomu faktury, czy też nie, po zaznaczeniu opcji Wybierz na fakturze sprzedażowej, czy chcesz dodać produkt do bazy, użytkownik podczas wystawiania dokumentu, za każdym razem będzie mógł zadecydować, zaznaczając checkbox, czy produkt ma zostać dodany, czy nie.

blablabla thumbZrzut ekranu 2018 11 08 o 16


UWAGA: Jeśli korzystasz z obsługi magazynowej, a produkt nie był przyjęty dokumentem magazynowym, zacznie on generować stany ujemne.


Powrót


Dodaj komentarz