Zmniejszanie Logo na fakturze

Utworzono: 2014-08-30
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-28
Liczba odwiedzin posta: 7085

Zmiana wybranego elementu w wyglądzie faktury w taki sposób, aby była ona widoczna na wydruku, odbywa się za pomocą odpowiedniego kodu CSS. Taki kod należy wkleić w polu Konfiguracja wydruku przez CSS po przejściu do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki (zakładka).

Aby zmniejszyć logo, które wcześniej zostało dodane na fakturze, należy użyć jednego z poniższych kodów, w zależności od używanego szablonu dokumentu:

  • w szablonach Default, Plain Plack, Gray, Simple, Sky:


} @media all { 
#logo_place img { 
width: 230px; 
height: 60px; 

  • w szablonach Old, Blue


} @media all { 
#logo_place+img { 
width: 230px; 
height: 60px; 

}W powyższych kodach CSS wartości width: 230 px oraz height: 60 px oznaczają kolejno szerokość oraz wysokość logo wyrażone w pixelach. 
Te wartości liczbowe mogą być dowolnie zmieniane, na przykład, dla szablonu Old, jeżeli chcemy, aby logo miało wysokość 150 pixeli oraz szerokość 300 pixeli, zastosujemy następujący kod:

} @media all { 
#logo_place+img { 
width: 300px; 
height: 150px; 

}Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Witold Koziarski
Dzień dobry,

Po wprowadzeniu zmian opisanych w tym artykule szablon wydruku wyświetla się poprawnie. Również po kliknięciu opcji Szybki wydruk, lub wydruk, wszystko jest ok, aczkolwiek gdy pobieram fakturę jako pdf, zmiany nie są zachowane. W jaki sposób to poprawić?

2018-01-02 10:04

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
powyższe kody css działają tylko na szablonach wydruku. W momencie gdy chcemy pobrać plik pdf z wyglądem źródłowym, program tworzy pdf zgodnie z ustawieniami szablonu bez zmian, które spowodowały kod CSS.

Chcąc zmienić plik pdf należałoby tworzyć własny szablon dokumentu na bazie naszego rozwiązania i zmieniać treść html szablonu: https://pomoc.fakturownia.pl/159139-Jak-przygotowac-wlasny-szablon-faktury-.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-12-11 16:43

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz