Zmiana szablonu faktury

Utworzono: 2011-11-28
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-04
Liczba odwiedzin posta: 20865

Fakturownia daje Użytkownikom możliwość wyboru szablonu dla tworzonych dokumentów według własnych preferencji. W systemie dostępnych jest kilka szablonów systemowych, które można wybrać w ustawieniach ogólnych konta lub przypisać per dział/firma. Dodatkowo od planu Standard dostępna jest możliwość stworzenia własnego szablonu dla dokumentów na podstawie kodu szablonów systemowych lub w pełni własnego. W tym artykule wskażemy, gdzie w ramach konta dostępne są opcje zmiany szablonów dla dokumentów. 
 

Zmiana szablonu dla wszystkich dokumentów


Aby zmienić szablon dla wszystkich nowo tworzonych dokumentów:
 

 1. przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Szablony

  Ekran wyboru szablonów wydruku faktur w systemie fakturowania z zaznaczonymi opcjami szablonów oraz sekcjami ustawień po lewej stronie.
   
 2. zaznacz checkbox przy wybranym przez Ciebie szablonie;
 3. zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz na dole strony.
 

Zmiana szablonu dla dokumentów wybranego działu/firmy


Aby zmienić szablon dla wybranego działu lub firmy:
 
 1. przejdź do zakładki Ustawienia > Dane firmy
 2. utwórz nowy dział/firmę lub kliknij nazwę na liście, by przejść do formularza edycji danych firmy; 

  Ekran ustawień firmy w systemie Fakturownia, z zaznaczonym 'Testowy Sprzedawca' oraz opcjami dodania nowego działu, nowej firmy i konta bankowego po lewej stronie.
   
 3. w sekcji Dokumenty znajdź pole Domyślny szablon faktury i wybierz szablon dokumentów dla tego działu/firmy; 

  Ustawienia domyślnego szablonu faktury z rozwijaną listą opcji, możliwością dodania drugiego języka i wyboru pliku z pieczęcią na fakturze.
   
 4. zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz na dole formularza.

UWAGA! Szablon określony w ustawieniach działu/firmy jest zawsze NADRZĘDNY względem ustawień konta. Jeśli więc dokonasz zmiany szablonu w ustawieniach konta, zweryfikuj czy inny szablon nie został wcześniej określony jako domyślny dla działu.
 

Zmiana szablonu dla jednego dokumentu


Aby zmienić szablon dla pojedynczego dokumentu:
 
 • na formularzu tworzenia/edycji dokumentu przejdź do sekcji Zobacz więcej opcji (lub Ukryj opcje dodatkowe, jeśli już rozwinięte); 

  Formularz edycji faktury z polami do wpisania danych wystawcy i odbiorcy, wyboru waluty i języka, oraz przyciskiem 'Zobacz więcej opcji'.
   
 • znajdź pole Szablon wydruku i po kliknięciu wybierz z listy właściwy dla siebie szablon, 

  Formularz faktury z rozwijanym menu wyboru szablonu wydruku, datą księgowania podatku, polami na notatki, datą płatności i przyciskiem 'Zapisz'.
   
 • zatwierdź zmianę przyciskiem Zapisz, który znajdziesz na dole formularza.
 

Sprawdź również:  


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Sylwek
Niestety nie działa u mnie pierwszy sposób wyboru szablonu. Czyli "Ustawienia>ustawienia konta>Szablony", ustawiam jakiś szablon, zapisuję go i przy napisaniu kolejnej faktury znów jest szablon domyślny...

2019-02-01 09:32


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Może to wynikać z innej opcji ustawionej w systemie. W menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Pole Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury jest ustawione na Z ostatniej wystawionej faktury.
Przy tworzeniu nowego dokumentu należy upewnić się czy szablon w pozycji Szablon wydruku został zmieniony na preferowany i zapisać dokument. System powinien zapamiętać ustawienie i generować dokumenty z nowym szablonem.

Pozdrawiam,
Łukasz

2019-02-01 10:58


Avatar sugester medium
Karolina
Czy istnieje możliwość generowania dla dwóch różnych magazynów faktur w dwóch różnych szablonach bez zmiany tego szablonu ręcznie przy wystawianiu faktury?

2020-08-28 12:53


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Należy utworzyć dwa działy firmy na koncie, następnie do każdego z nich przypisać magazyn. W każdym dziale można zdefiniować osobny szablon faktury. Przesyłam artykuł:
https://pomoc.fakturownia.pl/125675-O-opcji-wiele-firm-wiele-dzialow


Pozdrawiam,
Łukasz

2020-08-31 09:29


Avatar sugester medium
ewa
Też mam problem ze zmianą szablonu faktury. Po zapisaniu nowego FV są drukowane w poprzednim wyborze.
Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Pole Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury jest ustawione na brak

2021-01-01 21:34


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry.
Na Państwa koncie jako domyślny jest ustawiony szablon default. W jakim szablonie mają się tworzyć nowe dokumenty?
Proszę napisać do nas zgłoszenie na adres info@fakturownia.pl
Odpowiemy w wiadomości prywatnej.


Pozdrawiam,
Łukasz

2021-01-04 09:02


Avatar sugester medium
Agnieszka Gajewska
Mam ten sam problem z szablonem. W ustawieniach jest default. Ale jak wystawiam FV to domyślnie jest blue i muszę to ręcznie zmieniać. Próbowałam zmieniać także opcje Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Pole Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury - różne wersje. Żadna opcja nie ma wpływu na szablon i nowe faktury ciągle domyślnie są blue :(

2021-11-11 19:39


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę sprawdzić czy domyślny szablon został zdefiniowany w edycji działu ( menu Ustawienia > Dane firmy > Edytuj dział/firme > Domyślny szablon faktury. Jeżeli w edycji działu szablon został wskazany to jest nadrzędny w stosunku do ustawień ogólnych konta ( Ustawienia > Ustawienia konta > Szablony ).


Pozdrawiam,
Łukasz

2021-11-15 09:11


Avatar sugester medium
Tomasz
OK, poczytałem, szukałem i nie znalazłem rozwiązania. Czy mogę zmienić szablon wydruku dla Oferty? Chodzi o to, że dokument Proforma, który też traktuje się jako swojego rodzaju ofertę, ma ustawiony taki sam szablon jak faktura sprzedaży. Natomiast oferta ma inny, dziwny układ. Potrzebuję mieć na ofercie taki sam układ jak Faktura Sprzedaży czy Proforma. Jedynymi zmiennymi, które rozróżniają te poszczególne dokumenty będzie inna linia numeracyjna oraz wiadomo, typ dokumentu. Nie wszyscy klienci chcą oferty w formie Proforma, bo myślą, że trzeba płacić od razu. Będę wdzięczny za pomoc.

2023-10-24 21:55


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
mogą Państwo zmienić nagłówek dla dokumentu nieksięgowego, by nazywał się "Oferta". Opcja znajduje się w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki > Własne nazwy dokumentów. Przesyłam instrukcje z bazy wiedzy:
https://pomoc.fakturownia.pl/3056735-Oferta-jak-wystawic-taki-dokument-

Dziękuję za kontakt.

Pozdrawiam,
Łukasz

2023-10-25 09:06


Avatar sugester medium
Arek
Czy jest jakiś sposób na zbiorczą zmianę szablonu w już wystawionych fakturach, czy trzeba mozolnie edytować każdą z osobna?

2024-03-08 10:17


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dokumenty już wystawione należy edytować osobno. System nie ma opcji zbiorczej edycji dokumentów.

Dziękuję za kontakt.

Pozdrawiam,
Łukasz

2024-03-08 11:12


Dodaj komentarz