Oferta - jak wystawić taki dokument?

Utworzono: 2016-06-22
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-08
Liczba odwiedzin posta: 2283

Ofertę w Fakturownia.pl można stworzyć na 3 sposoby:

1)Tworzymy ofertę jako Faktura proforma zmieniając jej nazwę na oferta.

Wchodzimy w Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki i wpisujemy pożądaną nazwę pod działem Własne nazwy dokumentów przy pozycji Własna nazwa proform, a następnie zapisujemy u dołu strony zmiany;2)Tworzymy ofertę jako Zamówienie zmieniając jej nazwę na Oferta.

Wchodzimy w Ustawienia>ustawienia konta>wydruki i zmieniamy wpisujemy pożądaną nazwę pod działem Własne nazwy dokumentów przy pozycji Własna nazwa "zamówienia", a następnie zapisujemy u dołu strony zmiany;3)Tworzymy ofertę jako Inny dokument nieksięgowy zmieniając jej nazwę na Oferta. 

Wchodzimy w Ustawienia>ustawienia klienta>wydruki i wpisujemy pożądaną nazwę pod działem Własne nazwy dokumentów przy pozycji Inny dokument nieksięgowy, a następnie zapisujemy u dołu strony zmiany;Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
siutek
jak w ofercie umieścić zdjęcia?

2017-10-21 18:46

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Bogumił
nie da się niestety. Można dać sugestię tutaj: https://sugester.fakturownia.pl/5377430-Zdjecia-w-ofertach-i-fakturach

2018-06-15 10:59

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
Aktualnie nasz system nie przewiduje takiej funkcjonalności. Dziękujemy za Państwa sugestię. Przy dokonywaniu prac nad tą częścią systemu postaramy się uwzględnić Państwa uwagę.
Pozdrawiam, Ania.

2018-06-15 12:37

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
JB
Witam, czy można zmienić w ofercie z nagłówka: "data wydrukowania" na nagłówek: "data wystawienia"? Poza tym, czy można z oferty zrobić dokument potwierdzający zamówienie? Potrzebuje tego dla niemieckiego rynku, chodzi o pismo takie jakie Auftragsbestätigung.
I już ostatnie pytanie, czy przeprowadzane są jakieś szkolenia do programu Fakturownia?

2019-07-12 19:14

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
nie ma możliwości w systemie zmienić na dokumencie Proformy nazwy z "Data wydruku" na "Data wystawienia". Takie nazewnictwo było spowodowane uzyskaniem różnić między fakturą VAT a dokumentem Proformy, żeby taki dokument nie był traktowany jak faktura VAT. Co za tym idzie żeby nie było obowiązku rozliczenia księgowego takiego dokumentu.
Jeżeli jednak chce Pani zmienić nazwę daty wydruku można to zrobić jedynie za pomocą konstrukcji własnego szablonu wydruku dokumentów za pomocą języka html i kodów css: https://pomoc.fakturownia.pl/159139-Jak-przygotowac-wlasny-szablon-faktury-.
Co ma Pan na myśli pisząc dokument potwierdzający zamówienie?
Pozdrawiam,
Piotr

2019-07-15 09:14

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
BCH
Czy można wyłączyć automatyczne dodawanie dokumentów magazynowych do oferty/zamówienia ?

2019-10-08 12:46

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   System jest tak skonstruowany, że do dokumentów nieksięgowych takich jak Proforma, Zamówienie oraz dokument oferty nie wygeneruje automatycznie dokumentu magazynowego.
Dokumenty magazynowe generując się automatycznie tylko do dokumentów księgowych.
Jest jednak możliwość wygenerowania dokumentu magazynowego do oferty ręcznie. W menu dokumentu oferty wybieramy opcję "Dokumenty magazynowe> Dodaj dokument magazynowy" .
Takie użycie dokumentu magazynowego spowoduje brak możliwości wystawienia faktury VAT lub paragonu do tego samego dokumentu magazynowego.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-10-08 12:53

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz