Szablon wydruku - weryfikacja i zmiana z poziomu dokumentu

Utworzono: 2024-01-05
Ostatnia aktualizacja: 2024-04-15
Liczba odwiedzin posta: 1438

W ramach ustawień konta możesz wybrać jaki szablon wydruku będą miały tworzone dokumenty. Do wyboru dostępne są szablony systemowe, a od planu Standard istnieje możliwość utworzenia własnego szablonu od podstaw lub modyfikacja naszych wzorów. Aktualny szablon wydruku można zweryfikować z poziomu ustawień konta oraz wystawianego dokumentu. W tym artykule wskażemy, gdzie podczas tworzenia/edycji faktury możesz sprawdzić i zmienić szablon wydruku. 


Szablon wydruku - weryfikacja i zmiana z poziomu dokumentu


Aby sprawdzić szablon wydruku przypisany do dokumentu:
.
  1. poprzez zakładkę Przychody przejdź na listę faktur i kliknij numer dokumentu, który chcesz zweryfikować, 


  2. z menu podręcznego ponad dokumentem kliknij Edytuj, aby przejść do formularza tworzenia/edycji dokumentu, 


  3. zjedź na dół strony do sekcji Zobacz więcej opcji (Ukryj opcje dodatkowe, jeśli już rozwinięte), 


  4. w rubryce Szablon wydruku widoczna jest nazwa aktualnie wybranego szablonu - aby go zmienić kliknij na rubrykę i wybierz z dostępnych opcji, 


  5. zatwierdź wprowadzone zmiany klikając Zapisz na dole formularza. 


W zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Szablony widoczne są wszystkie szablony, które można wybrać dla każdego rodzaju dokumentu. Jeśli użytkownik utworzy własny szablon wydruku. pojawi się on na stronie z szablonami, a lista wyboru na dokumencie będzie rozszerzona o nazwę dodanego wzoru. 


Sprawdź również:


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Sebastian
Niestety nie zapisuje mi szablonu, za kazdym razem musze zmieniac recznie mimo iz mam ustawiony w Programie Gray, za kazdym razem po wpisaniu nowej Faktury mam Old.

2024-04-12 20:48


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

proszę sprawdzić czy szablon nie jest ustalony w danych firmy. Ustawienia działu/firmy są nadrzędne względem ustawień konta.

Proszę przejść do zakładki Ustawienia > Dane firmy. Następnie kliknąć nazwę firmy, by przejść do edycji działu. W sekcji Dokumenty dostępne jest pole Domyślny szablon faktury. Proszę sprawdzić czy w tym miejscu nie jest zaczytany szablon old.

Jeśli w tym miejscu wybrany jest old, proszę zmienić na szablon gray i zapisać zmiany. Można również wybrać opcję brak i zapisać zmiany. Wtedy system zaczyta szablon z ustawień ogólnych konta.

Przesyłam instrukcję: https://pomoc.fakturownia.pl/101945380-Dlaczego-po-zmianie-szablonu-faktury-nadal-wyswietla-sie-poprzedni-szablon-.

W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam
Milena

2024-04-15 10:05


Dodaj komentarz