Dodawanie produktu przy pomocy faktury zakupowej

Utworzono: 2016-02-26
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-08
Liczba odwiedzin posta: 5281

Jeśli chcemy dodać  fakturę, a nie posiadamy wprowadzonego towaru dokumentem PZ w naszym magazynie, możemy w łatwy sposób szybko dodać produkt/usługę do naszego magazynu zaznaczając opcję która znajduję się :

Ustawienia>>Ustawienia konta>>Konfiguracja>>Produkty>>Wybierz na fakturze zakupowej, czy chcesz dodać produkt do bazy 
blablabla2


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
mroblub
Dlaczego przy dodawaniu produktów z faktury wydatkowej, nie jest uwzględniana ilość produktu wpisana na tej fakturze?

2022-02-23 23:24


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
do faktury kosztowej dodane w systemie należy jeszcze wygenerować dokument magazynowy PZ.
Funkcje można aktywować, tak żeby dokumenty magazynowe tworzyły się automatycznie: https://pomoc.fakturownia.pl/151210-Jak-automatycznie-wystawiac-dokumenty-WZ-i-PZ-przy-dodawaniu-faktur-do-systemu-.
Pozdrawiam,
Piotr

2022-02-24 09:47


Avatar sugester medium
Konrad
Witam czyli jak ktoś wprowadził parę fv kosztowych a nie miał tej opcji zaznaczonej to już tej fv z automatu na stan nie wprowadzę muszę sam Pz stworzyć do fv ?? Bez sensu

2023-02-09 17:36


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Witam,
tak, jeśli nie została aktywowana opcja Automatycznego wystawiania dokumentów PZ do faktur kosztowych to dokumenty PZ nie zostały automatycznie wystawione.

W takim przypadku można z poziomu podglądu FV kosztowej wybrać opcję Dokumenty magazynowe -> Dodaj dokument. Dokument magazynowy zaciągnie dane z FV kosztowej i wystarczy go tylko zapisać.

Pozdrawiam.

2023-02-10 12:20


Avatar sugester medium
Wojciech
jak przypisać nowy produkt do konkretnego magazynu w trakcie wystawiania faktury kosztowej???

2023-03-22 17:47


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

aby móc przypisać magazyn, do którego mają zostać dodane nowe produkty w trakcie wystawiania faktury wydatkowej, należy z poziomu tworzenia / edycji dokumentu kliknąć przycisk 'więcej', który znajduje się pod pozycjami. W rozwiniętych opcjach trzeba odszukać rubrykę Magazyn i po kliknięciu w nią wybrać z rozwijanej listy nazwę magazynu, do którego przypisane mają zostać produkty z faktury.

Na danym dokumencie można określić tylko jeden magazyn i na ten magazyn zostaną dodane stany produktów z tego dokumentu.

Pozdrawiam
Milena

2023-03-23 10:20


Avatar sugester medium
Marcin
Witam,
Jestem tu początkujący i proszę o pomoc przy wprowadzanie stanu początkowego magazynu.
Rozumiem że dzięki opcji "Automatycznie dodawaj do bazy produkty z faktury" nie będę musiał wpisywać ręcznie wszystkich moich produktów, bo zrobi to za mnie system tak?
Więc mam na mailu fakturę za zakupiony towar wraz z informacjami o produktach i co dalej?
Co mam zrobić by system dodał te wszystkie produkty do magazynu?

2024-01-06 00:13


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

opcja 'Automatycznie dodawaj do bazy produkty z faktury' sprawi, że produkty z dokumentu utworzą się w bazie produktów (zakładka Magazyn > Produkty).

Aby system na podstawie faktury kosztowej dodał stan magazynowy produktu, należy do niej wystawić dokument magazynowy PZ.

Po utworzeniu wydatku należy kliknąć przycisk Dokumenty magazynowe > Dodaj dokument magazynowy z menu podręcznego ponad dokumentem. Po utworzeniu PZ produkt dodany do bazy będzie miał stan zgodny z zakupioną ilością.

System pozwala również zautomatyzować tworzenie dokumentów magazynowych do faktur przychodowych i kosztowych. Opcja ta jest dostępna po przejściu do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny.

Szczegółowy opis: https://pomoc.fakturownia.pl/151210-Jak-automatycznie-wystawiac-dokumenty-WZ-i-PZ-przy-dodawaniu-faktur-do-systemu-.

Pozdrawiam
Milena

2024-01-08 12:18


Dodaj komentarz