Jak wystawić fakturę VAT z zamówienia?

Utworzono: 2016-03-18
Ostatnia aktualizacja: 2024-04-03
Liczba odwiedzin posta: 5731

Chcąc wystawić fakturę VAT z dokumentu nieksięgowego, którym jest zamówienie należy wejść w podgląd zamówienia klikając na jego numer i z menu podręcznego wybrać opcje Utwórz fakturę
Program przekopiuje wszystkie dane na nowy formularz, w tym momencie wystarczy kliknąć Zapisz.

Utwórz fakturę

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Tomasz Gleń
Czy tak samo jest w przypadku wystawienia paragonu?

2021-09-25 11:29


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o doprecyzowanie pytania, czy chcą Państwo wystawić fakturę VAT z paragonu? W tym celu należy wejść w podgląd paragonu i z menu podręcznego kliknąć Więcej opcji > Utwórz fakturę do paragonu.
Jeśli chodzi o wystawienia paragonu z dokumentu nieksięgowego, to według instrukcji w tym artykule, po kliknięciu w opcje "Utwórz fakturę" w polu "Typ" zamiast Faktury można zmienić typ dokumentu na Paragon.

Pozdrawiam,
Tetiana


2021-09-27 10:10


Avatar sugester medium
Kuba
Dzień dobry,
Co zrobić w przypadku w którym wystawiamy na przestrzeni miesiąca wiele zamówień, generujemy z nich WZ, a potem chcemy zamienić komplet WZ na fakturę zbiorczą? W tej chwili system nie pozwala na taki zabieg.
Pozdrawiam
Kuba

2024-04-02 13:01


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

dokument magazynowy może być powiązany tylko z jednym dokumentem w ramach konta. W momencie, gdy do zamówień tworzone są dokumenty wydania WZ generuje się między nimi powiązanie. System blokuje możliwość wystawienia faktury zbiorczej dla tych WZ. Jeśli WZ nie będą powiązane z zamówieniami, tylko utworzone jako osobne dokumenty, z poziomu listy WZ będzie możliwość zaznaczenia ich i skorzystania z opcji Wystaw fakturę.

Przesyłam instrukcję: https://pomoc.fakturownia.pl/400438-Wystawienia-faktury-sprzedazowej-do-kilku-dokumentow-WZ.

Pozdrawiam
Milena

2024-04-03 17:23


Dodaj komentarz