Ograniczenie działu firmy do konkretnego magazynu

Utworzono: 2016-03-24
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-02
Liczba odwiedzin posta: 2361

Zarządzając firmą poprzez konto w Fakturowni, często chcemy żeby Użytkownik (nasz pracownik) mający dostęp do konta w systemie, był przydzielony do konkretnego działu firmy i miał do dyspozycji konkretny magazyn, a przy tym nie miał wglądu na statystyki innych magazynów takich jak ilości i ceny produktów.

Gdy przydzielimy Użytkownika do danego działu, nie będzie on miał wglądu do innych działów firmy (na początku nasz Użytkownik zostaje przydzielony do działu, instrukcja jak to zrobić znajduje się tutaj).
Gdy już upewnimy się, że dany Użytkownik ma wgląd tylko do danego działu, przechodzimy do ustawień wewnętrznych działu edytując go. 
W trybie edycji działu zaznaczamy okno Ogranicz magazyny. Opcja ta posiada pomocniczą informację o ograniczeniach produktów. W tym momencie wystarczy zaznaczyć jeszcze jedną opcję na koncie w systemie. Wchodzimy w zakładkę Ustawienia>Ustawienia konta> Konfiguracja>Użytkownicy i uprawnienia. Następnie zaznaczamy opcję  . Opcja ogranicza widoczność danych w magazynach tylko do magazynów przydzielonych do działu, do którego przydzielony jest również dany Użytkownik
Wystarczy już tylko zapisać zmiany. 

Użytkownik z poziomu swojego logowania widzi jedynie przydzielony magazyn, dokumenty magazynowe i produkty będące w tym magazynie. 

Natomiast okno Zablokowanie dostępu do Magazynów dla użytkowników ogranicza całkowity dostęp Użytkowników do magazynów i dokumentów magazynowych w całym systemie. 

Powrót


Dodaj komentarz