Wystawianie faktur cyklicznych tylko w dni robocze

Utworzono: 2014-01-29
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 5495

Wystawiaj tylko w dni robocze to funkcja, której zaznaczenie sprawi, że generowanie faktur będzie następowało tylko w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku, bez względu na to czy któryś z dni będzie ustawowo wolny od pracy. 
W momencie, gdy data wystawienia wypadnie w sobotę lub w niedzielę, program wystawi fakturę z jedno, bądź dwudniowym opóźnieniem. W sytuacji gdy faktura ma być generowana ostatniego dnia miesiąca, który przypadnie w sobotę lub niedzielę, to faktura wystawi się ostatniego dnia roboczego danego miesiąca, np. 31.01 tj. niedziela, faktura zostanie wystawiona 29.01 tj. piątek. 

Aby faktury cykliczne wystawiały się jedynie w dni robocze, wystarczy dodać nową fakturę cykliczną wybierając: Przychody >Faktury cykliczne > Nowa faktura cykliczna  zaznacz checkbox Wystawiaj tylko w dni robocze.

Screen Recording 2021 07 23 at 10Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Artur
Witam,
Mam pytanie odnośnie tej funkcjonalności - załóżmy, że ostatni dzień miesiąca wypada w sobotę 30 stycznia - kiedy wtedy zostanie wystawiona faktura? W ostatni dzień roboczy bieżącego miesiąca (piątek 29 stycznia) czy pierwszy dzień roboczy nowego miesiąca (poniedziałek w lutym)
Pozdrawiam

2017-01-25 20:06

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie, przy poprawnym ustawieniu faktura wystawi się ostatniego dnia roboczego zadanego miesiąca. Gdyby wystawiła się po weeknedzie byłby to nowy miesiąc.
Pozdrawiam.

2017-01-26 07:11

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
DA
Witam,

przez dni robocze mam rozumieć wszystkie od poniedziałku do piątku bez względu na to czy któryś z nich jest ustawowo wolny od pracy?

2018-01-02 12:36

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
tak zgadza się po prawidłowa interpretacja dni roboczych zastosowanych w opcji faktur cyklicznych.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-01-02 13:01

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
michal
przydałyby się opcje wyboru:
[po dniu wolnym] / [przed dniem wolnym}
ale uwzględniając
[wyłącznie w tym samym miesiącu] / [w tym lub następnym miesiącu] (jeśli dzień wolny jest ostatnim dniem miesiąca)

2018-03-06 18:54

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

bardzo dziękuję za sugestię. Opinie i sugestie naszych Użytkowników są dla nas niezmiernie ważne i wyznaczają nam kierunek dalszego rozwoju systemu.
Głosy innych Użytkowników systemu przyspieszą wdrożenie funkcji, dlatego zachęcamy do głosowania na sugestie dodane na naszym forum.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-03-07 08:39

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Radek
Rozwiązanie nie jest precyzyjne, żeby nie powiedzieć bez użyteczne.
Co autor miał na myśli wprowadzając opcje "wystaw w dni robocze" ?
To trochę bez sensu, że system nie widzi świąt, które są przecież praktycznie wszystkie sztywnymi datami. Niedziela wielkanocna to niedziela, a poniedziałek wielkanocny i Boże Ciało można raz do roku albo na kilka lat nawet do przodu zaktualizować kalendarz.

2018-11-02 12:13

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Panie Radosławie, dziękujemy za uwagi. Oczywiście program jest głównie dedykowany do wersji polskiej wraz z zapleczem funkcjonalności księgowych, które mają odzwierciedlenie w polskim prawie. Niemniej jednak z opcji samego wystawiania faktur, czy to ręcznie czy też cyklicznie korzystają kontrahenci nie tylko polscy , gdzie okres świąteczny może nie pokrywać się z Rzymsko- katolickim obrządkiem. Są też Użytkownicy innego wyznania lub bez wyznania gdzie takie ograniczenia będą dodatkową przeszkodą.

Pozdrawiam, Piotr

2018-11-02 13:05

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz