Jak wystawić KP

Utworzono: 2013-03-06
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-15
Liczba odwiedzin posta: 6307

Aby wystawić dokument KP trzeba najechać na pierwszą pozycję w menu. Powinno rozwinąć się podmenu,na nim znajduje się pozycja KP. Będąc w tym menu trzeba nacisnąć Wystaw nową.

Również podczas wystawiania każdej nowej faktury można z pola select wybrać aby nie była to faktura a KP.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Anita Kowalczyk
Dzień dobry. Tak pomocny, tylko, że nie wiem czy trzeba osobno teraz w magazynie wybrać i rozpisać WZ, żeby zeszło ze stanu? Ponieważ dopiero testuję Państwa program , to dopowiem, że mam wrażenie, że jak wypisałam fakturę to samo zeszło ze stanu. Proszę mnie pokierować w rozważaniu i testowaniu. Z wyrazami szacunku: Anita Kowalczyk

2020-08-24 08:21

Zgłoś naruszenie zasad

Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w Fakturowni można włączyć automatyczne tworzenie dokumentów WZ i PZ:
https://pomoc.fakturownia.pl/151210-Jak-automatycznie-wystawiac-dokumenty-WZ-i-PZ-przy-dodawaniu-faktur-do-systemu-

Ustawienie to jednak nie dotyczy dokumentów KP - dokumenty te powinny być wystawiane jako potwierdzenie wpłaty za dane faktury, nie jako dokumenty rejestrujące sprzedaż i zdejmujące produkty z magazynu. Jesli wystawimy KP z produktami w pozycjach KP, system zarejestruje sprzedaż jako "Sprzedano bez dokumentów magazynowych", dokument WZ można ewetualnie dodać ręcznie z poziomu podglądu dokumentu.

Sugeruję jednak rejestrować sprzedaż fakturami / paragonami, do których dokumenty WZ mogą być tworzone automatycznie, a dokumenty KP dodawać z poziomu podglądu faktury jako zarejestrowanie otrzymania płatności za fakturę:
https://pomoc.fakturownia.pl/459446-Automatyzacja-KP-Kasa-Przyjela

Pozdrawiam,
Kacper Seta

2020-08-24 13:02

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz