Korekta danych opisowych na fakturze

Utworzono: 2016-07-28
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-09
Liczba odwiedzin posta: 4409

Często zdarza się, że dane, które nie są wartościami liczbowymi wpływającymi na kwotę transakcji, muszą zostać poddane korekcie. Będą to np. błędne dane kontrahenta takie jak adres czy NIP; zdarza się też, że korekty wymaga miejscowość, lub nazwa sprzedanego produktu. Z poziomu Nabywcy faktury taką korektę wykonamy za pomocą noty korygującej

Jak postępować kiedy wyżej wymienione dane mamy skorygować z pozycji Sprzedawcy

Sprzedawca zobowiązany jest do wystawienia faktury korekty, 
W systemie prowadziliśmy dodatkowe rubryki, w które możemy wpisać dane, które nie są wartościami liczbowymi wpływającymi na kwotę transakcji. 

Wchodzimy w zakładkę Przychody/Faktury, następnie wybieramy fakturę, która ma być korygowana i z menu podręcznego wybieramy Więcej opcji > Wystaw korektę. Otworzy nam się nieco inny formularz faktury korekty, rozwijamy zakładkę zobacz więcej opcji. 


Po rozwinięciu tej zakładki zobaczymy dwa okna do wpisania treści przeznaczonej do korekty i treści prawidłowej, która powinna być na fakturze. Po zapisaniu takiej korekty dane liczbowe dotyczące transakcji nie ulegną zmianie (kwota korekty będzie zerowa), ale zostanie uwzględniona korekta danych opisowych. Oczywiście głównym przeznaczeniem faktury jest korekta danych liczbowych wpływających na transakcje. Instrukcja jak wykonać taką korektę znajduje się tutaj: http://pomoc.fakturownia.pl/126747-Jak-utworzyc-korekte-do-faktury

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
TADEUSZ
Dalej nie potrafię zmienić jednej danej tzn. Węgry na Polskę! Oczywiście nie chcę dublować faktur na jeden produkt! Proszę o zrozumiałe poprowadzenie do pierwszej faktury!

2018-06-22 09:21

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Krystyna
Czy przy wprowadzeniu zmiany daty w fakturze korygujacej , wartość całkowita musi być zerowa?
Przy wystawieniu fv popelnilam blad w dacie , ale wartosc nie ulega zmianie .

2018-12-03 02:34

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam ,
jeżeli błędnie wprowadzone Państwo dotyczyło danych w rybkach przeznaczonych dla Nabywców. Wtedy takie dane powinny być zmienione przez Nabywcę za pomocą dokumentu noty korygującej, którą oczywiście mamy w systemie: http://pomoc.fakturownia.pl/1015666-Jak-wystawic-note-korygujaca-do-faktury-kosztowej
Przed wystawieniem noty korygującej fakturę należy wprowadzić do wydatków w systemie Fakturownia.pl. 

Pozdrawiam,
Piotr

2018-12-03 16:54

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
jeżeli zmieniamy dane liczbowe/cyfrowe za pomocą faktury korygującej, które nie wpływają na wartość kwotową transakcji, to na fakturze korygującej powinna być wykazana wartość zerowa . Taka wartość korekty ma świadczyć o tym, że kwota transakcji nie uległa zmianie.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-12-03 17:04

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Mariusz Kordus
Chciałbym zmienić datę sprzedaży na fakturze, bez zmieniania wartości. Czy powinienem wystawić fakturę korygującą wpisując w nią nową datę sprzedaży czy też notę korygującą gdzie wprowadzam treść korygowaną 2020-01-01 i treść prawidłową 2019-12-31?

2020-01-09 13:14

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
niestety nie udzielamy porad księgowych odnośnie postępowania przy korygowaniu dokumentów. Z technicznego punktu widzenia w systemie dostępny jest zarówno dokument faktury korygującej jaki i noty korygującej. Odnośnie noty korygującej to wystawia się ją po stronie Nabywcy. W związku z informacjami dotyczącymi aspektów prawnych proszę o kontakt z Pana Księgowością.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-01-09 13:57

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz