Jak zaimportować dane z serwisu infakt do fakturownia.pl?

Utworzono: 2014-02-11
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-16
Liczba odwiedzin posta: 5031

Możesz w szybki i prosty sposób zaimportować faktury i klientów z serwisu infakt do fakturownia.pl
Aby to zrobić na samym początku zaloguj się do infakt i wejdź w Przychody > Faktury > Eksport Optima > określ co chcesz eksportować: klientów czy faktury i eksportuj. Potrzebny plik , który się wygeneruje będzie zawierał rozszerzenie ".txt"

Następnie zaloguj się w serwisie fakturownia.pl i wejdź w Ustawienia > Import > Faktury, klienci, produkty z CDN Optima i infaktu > wybierz plik wyeksportowany z infaktu.

Dostępna jest też opcja importu z ERP Optimy: Faktury z Comarch Optima (XML). 

Po wykonanym imporcie pliku, zostanie uzyskana baza faktur oraz kontrahentów. Import nie zawiera jedynie danych poszczególnych produktów. Dzieje się tak dlatego, że Infakt nie udostępnia danych produktów w eksporcie. Jednak dane, które są uzyskiwane w drodze Importu są dla większości użytkowników Fakturowni wystarczające.

Po imporcie dokumenty ( dane o klientach i fakturach) wystawione w Infakcie pojawią się w Fakturowni.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Piotr Tobolski
Hej, chciałem przenieść się z infaktu do Fakturowni przenosząc wszystkie swoje dane. Niestety opcja importu opisana tutaj (import z CDN Optima) występuje tylko w wersji XML i nie jestem w stanie dokonać migracji.

2017-01-09 16:11

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
eksport do XML jest oferowany w nowszej wersji Optimy, czyli w ERP Optima.
Generalnie instrukcja podana przez Nas powyżej dotyczy tylko CDN Optimy.
Postanowiliśmy posiłkować się programem Optima, gdyż serwis Infakt przewiduje eksport dokumentów wyłącznie do tej wersji programu.
Jak na razie innej możliwość nie ma. Zastanawiamy się nad przygotowaniem własnego narzędzia do eksportu z Infakt, ale jak na razie zadanie nie trafiło jeszcze na koleje zadań dla Programistów.

2017-01-09 17:36

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr Tobolski
Nie do końca zrozumiałem odpowiedź. Infakt nadal posiada eksport do CDN Optima, i zapisuje pliki w formacie CSV. Na fakturowni nie ma opisanej tu opcji importu z CDN Optima. Domyślam się, że kiedyś była ale została zastąpiona przez import z ERP Optima (XML). W takim wypadku ten temat pomocy jest po prostu nieaktualny, ponieważ fakturownia nie posiada już takiej opcji.

2017-01-09 17:44

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   W dalszym ciągu posiadamy opcję migracji danych do CDN Optima, z tego co się orientuje wielu naszych Klientów korzysta z tej opcji, ale być może zakupiło program wcześniej.
Jeżeli nie ma już do dyspozycji starszej wersji tego programu dla nowych Klientów, to faktycznie instrukcja jest bezużyteczna.

2017-01-09 17:48

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr Tobolski
Nie piszę o programie CDN Oprtima tylko o migracji danych poprzed wykorzystanie formatu plików tego programu. Temat tego wpisu brzmi "Jak zaimportować dane z serwisu infakt do fakturownia.pl?". Infakt nadal posiada opisywaną opcję eksportu do formatu CDN Optima. Opisana opcja importu (z CDN Optima) w fakturowni nie istnieje, więc migracja infakt -> fakturownia nie jest już możliwa. Uważam, że ten wpis powinien zostać skasowany lub zmodyfikowany z informacją, że aktualnie migracja danych z infakt do fakturowni jest niemożliwa.

2017-01-09 17:56

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Proszę wejść w zakładkę Ustawienia> Import. W lewym panelu systemu, ostatnie 2 opcje to:
- Faktury z Comarch Optima (XML) ,
- Faktury, klienci i produkty z CDN optima i Infakt (txt) .

Czy sugeruje Pan że plik wydobyty z Optimy nie da się zaimportować, czy że nie zauważył Pan tej opcji u Nas?

2017-01-09 18:43

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr Tobolski
Ostatnia opcja na liście to "Faktury z Comarch Optima (XML)", nie posiadam opcji "Faktury, klienci i produkty z CDN optima i Infakt (txt)". Założyłem konto dzisiaj.

2017-01-09 22:31

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Piotr Tobolski
Znalazłem tą opcję, była niestety zasłonięta przez przycisk "Pomoc/kontakt", a na liście "" Moja przeglądarka to Safari 10.0.2. Co więcej bardzo mylące jest to, że po wejściu w opcję call to action, czyli "Nowy import" nie ma comboboxa z wyborem konwersji znaków, np. optima txt. Niestety pomimo wybrania tej opcji wyświetla się standardowy ekran importu z pliku CSV, a więc wszystkie kolumny trzeba przyporządkować ręcznie.

2017-01-09 22:39

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, tak to zostało rozwiązane w programie, że dopiero po kliknięciu na "Faktury, klienci i produkty z CDN optima i Infakt (txt)" pojawia się 1 krok importu i dostosowanie poszczególnych parametrów oraz wczytanie pliku. Standardowy ekran importu nie zależy od formatu plików. Po zaczytaniu pliku kolumny z reguły są już dopasowane, może się zdarzyć, że dostosowanie ręczne jest potrzebne, gdyż nie zawsze zaczytujemy idealnie dostosowany plik.

Co do zakrytej opcji w przeglądarce zgłoszę technikom, że jedna opcja zakrywa drugą.

2017-01-10 12:27

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz