Dodawanie stopki z elementami graficznymi

Utworzono: 2020-02-06
Ostatnia aktualizacja: 2024-03-08
Liczba odwiedzin posta: 6208

W Fakturowni istnieje możliwość spersonalizowania własnej stopki e-mail z elementami graficznymi. Taką stopkę można napisać własnoręcznie używając języka html.

Gotowy kod html stopki możemy wkleić przechodząc przez menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wysyłanie e-mailem > Stopka e-maili lub skorzystać z darmowego generatora sygnatur. W przypadku tej drugiej opcji, nie jest wymagana znajomość języka html i to właśnie tej opcji poświęcony jest ten artykuł.

Jeżeli korzystasz z własnych szablonów e-mail upewnij się, że na końcu szablonu e-maila dla Wysyłanie faktury e-mailem został zamieszczony kod {{footer}} jak poniżej:

Stopka footer

W przypadku używania własnego szablonu e-mail dla nieopłaconych faktur wklej kod {{{footer}}} na końcu wiadomości, analogicznie jak w poprzednim przykładzie. W przypadku braku tych kodów, stopka nie zostanie załadowana do wysyłanej faktury.

Gdy szablony faktur zostały już skonfigurowane poprawnie, możesz przejść do stworzenia własnej graficznej stopki e-mail.

W tym celu odwiedź stronę z darmowym generatorem sygnatur e-mail Free E-mail Signature Template Generator by HubSpot 
Po przejściu w link ukaże się Menu generatora widoczne na grafice poniżej:

stopka footer strona menu

1. Odznacz Created with HubSpot. Jeżeli zostawisz to pole zaznaczone, to w stopce pojawi się reklama generatora HubSpot.
2. Wybierz układ rozmieszczenia elementów stopki.
3. Wpisz Dane do stopki.
4. Wybierz kolory ramek i tekstu.
5. Dodaj swoje zdjęcie profilowe i logo firmy. Zdjęcie i logo powinno być zamieszczone wcześniej w chmurze (np. na dysku online Google Drive, OneDrive - może to być dowolna strona internetowa na której zamieszczone jest zdjęcie). W polach wklejamy adres url zdjęcia. Wielkość pliku nie powinna przekraczać 3 MB.

Gdy już wszystkie pola zostały wypełnione, wystarczy zatwierdzić stopkę przyciskiem Create Signature. Zostaniesz przeniesiony do nowej strony, gdzie kopiujesz kod źródła za pomocą przycisku Copy Signature Source Code.

Teraz wystarczy przejść w Fakturowni do Ustawienia > Ustawienia konta > Wysyłanie E-mailem i wkleić kod w polu Stopka E-maili, po zapisaniu zmian nowa stopka powinna być widoczna w wysyłanej przez Ciebie wiadomości.

Prosimy o przetestowanie funkcjonalności przed wysyłką do swoich kontrahentów.

UWAGA! Faktura wysłana z telefonu przy użyciu dedykowanej aplikacji Fakturownia nie będzie poprawnie wyświetlać stopki, problem nie wystąpi gdy zalogujemy się w telefonie przez zwykłą przeglądarkę i z jej poziomu wyślemy fakturę.


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Mariusz
Dzień dobry, czy podany sposób dalej działa? Po utworzeniu stopki oraz wklejeniu jej kodu w ustawieniach w wiadomości pojawia się sam kod.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

2023-01-16 16:09


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

tak, opcja ta działa niezmiennie. Problem z wyświetlanym kodem może występować przy wysyłce faktury za pomocą aplikacji mobilnej. Lecz przy wysyłce z pełnej wersji programu, stopka powinna być wyświetlana prawidłowo. 

Pozdrawiam,
Daniel

2023-01-20 16:14


Avatar sugester medium
Ania
Niestety mam ten sam problem co Pan Mariusz, w stopce wyświetla się tylko kod. Jaki może być tego powód?

2024-03-08 14:48


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,

tak, opcja ta działa niezmiennie. Problem z wyświetlanym kodem może występować przy wysyłce faktury za pomocą aplikacji mobilnej. Lecz przy wysyłce z pełnej wersji programu, stopka powinna być wyświetlana prawidłowo.
Czy generuje Pan dokumenty z aplikacji mobilnej?
Pozdrawiam,
Piotr

2024-03-08 15:10


Dodaj komentarz