Dodawanie stopki z elementami graficznymi

Utworzono: 2020-02-06
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28
Liczba odwiedzin posta: 421

W Fakturowni jest możliwość spersonalizowania własnej stopki e-mail z elementami graficznymi. Taką stopkę można napisać własnoręcznie używając języka html. Gotowy kod html stopki możemy wkleić do Ustawienia> Ustawienia konta> wysyłanie e-mailem> stopka e-maili, lub skorzystać z darmowego generatora sygnatur. W przypadku tej drugiej opcji, nie jest wymagana znajomość języka html i to właśnie tej opcji poświęcony jest ten artykuł.

Jeżeli korzystamy z własnych szablonów e-mail to proszę się upewnić, że na końcu szablonu e-maila dla "Wysyłanie faktury e-mailem" został zamieszczony kod {{footer}} Jak poniżej:

W przypadku używania własnego szablonu e-mail dla nieopłaconych faktur wklejamy kod {{{footer}}} na końcu wiadomości, analogicznie jak w poprzednim przykładzie. W przypadku braku tych kodów, stopka nie zostanie załadowana do wysyłanej faktury.

Gdy już upewniliśmy się, że szablony faktur mamy skonfigurowane poprawnie, możemy przejść do stworzenia własnej graficznej stopki e-mail
W tym celu odwiedzamy stronę z darmowym generatorem sygnatur e-mail Free E-mail Signature Template Generator by HubSpot 
Ukaże nam się Menu generatora:


1. Odznaczamy "Created with HubSpot". Jeżeli zostawimy to pole zaznaczone, to w stopce pojawi się reklama generatora HubSpot
2. Wybieramy układ rozmieszczenia elementów stopki
3. Wpisujemy Dane do stopki
4. Wybieramy kolory ramek i tekstu
5. Dodajemy swoje zdjęcie profilowe i logo firmy. Zdjęcie i logo powinno być zamieszczone wcześniej na jakimś dysku online np google drive, onedrive, może też to być dowolna strona internetowa na której zamieszczone jest zdjęcie. W polach wklejamy adres url zdjęcia. Wielkość pliku nie powinna przekraczać 3 MB

Gdy już mamy wszystkie pola wypełnione, wystarczy już tylko zatwierdzić stopkę przyciskiem "Create Signature". Zostaniemy przeniesieni do nowej strony, i tam wybieramy "Copy Signature Source Code". Teraz wystarczy już tylko przejść w Fakturowni do Ustawienia> Ustawienia konta> Wysyłanie E-mailem> i wkleić kod w polu "Stopka E-maili", po zapisaniu zmian nowa stopka powinna być widoczna w wysyłanej przez nas wiadomości. Prosimy o przetestowanie funkcjonalności przed wysyłką do swoich kontrahentów.

UWAGA! Faktura wysłana z telefonu przy użyciu dedykowanej aplikacji Fakturownia nie będzie poprawnie wyświetlać stopki, problem nie wystąpi gdy zalogujemy się w telefonie przez zwykłą przeglądarkę i z jej poziomu wyślemy fakturę.


Powrót


Dodaj komentarz