Notatka prywatna niewidoczna na wydruku

Utworzono: 2020-03-27
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-10
Liczba odwiedzin posta: 2378

W Fakturowni do dokumentów można dodać notatki, które nie będą widoczne na wydruku dokumentu. Będą one natomiast widoczne na podglądzie dokumentu, mogą być także widoczne na zestawieniu wszystkich faktur (zakładka Faktury lub Przychody). Aby dodać notatkę prywatną do dokumentu, należy rozwinąć Zobacz więcej opcji na dole strony podczas tworzenia / edycji dokumentu. Po rozwinięciu dodatkowych opcji pojawią się dodatkowe pola, tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

Pole notatka prywatna w opcjach dodatkowych

Dane wprowadzone w polu Notatka prywatna (niewidoczna na wydruku) po zapisaniu będą widoczne po wejściu w podgląd danego dokumentu. Znajdują się pod widokiem faktury, nad sekcją "Aktywności związane z dokumentem". Przykład na poniższym zrzucie ekranu.

Notatka prywatna widoczna w podglądzie dokumentu

Początek notatki prywatnej może być także widoczny na zestawieniu wszystkich dokumentów. Aby w zakładce Faktury / Przychody / Wydatki była widoczna kolumna "NOTATKA PRYWATNA (NIEWIDOCZNA NA WYDRUKU)" należy ją aktywować w menu Dostosuj wyświetlanie kolumn. Instrukcja znajduje się w artykule Dostosowanie wyświetlania kolumn.

zestawieniea


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
MoWa
Korzystam z notatek prywatnych i chciałabym móc potraktować je jako filtr do wyszukiwania zestawu identycznych zapisów przy selekcji dokumentów. Czy - i jeśli tak, to w jaki sposób - mogę to zrobić? Zwykła wyszukiwarka niestety nie odnajduje treści notatki...

2020-06-16 13:53


marcink
marcink
Dzień dobry,
W systemie nie ma możliwości wyszukiwania po notatce prywatnej. Aby posortować faktury mogą pomocne okazać się Kategorie: https://pomoc.fakturownia.pl/145683-Kategorie-przychodow-i-wydatkow-po-dokumentach-ksiegowych-i-produktach-
Pozdrawiam,
Marcin

2020-06-16 14:15


Avatar sugester medium
Kazia
Jak się nazywa kolumna z notatką prywatną, jak zrobię export do XLS?

2022-01-05 15:31


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
domyślne eksporty do XLS nie zawierają notatki prywatnej.
Od planu Standard można tworzyć własny szablon eksportu do XLS w zakładce Ustawienia -> Ustawienia konta -> Szablony -> Dodaj nowy szablon na dole strony.
Za eksportowanie notatki prywatnej odpowiada:
invoices.internal_note

Pozdrawiam
Kacper

2022-01-07 09:21


Dodaj komentarz