Grupowe ograniczenia magazynowe na liście produktów

Utworzono: 2016-06-23
Ostatnia aktualizacja: 2023-05-17
Liczba odwiedzin posta: 3601

Nasz system przewiduje możliwość wprowadzenia ograniczenia na karcie produktu, w momencie kiedy towaru nie ma w magazynie. 
Instrukcja jak aktywować ograniczenie na danym produkcie znajduje się pod adresem;http://pomoc.fakturownia.pl/2762148-Ograniczenie-magazynowe-produktow-w-systemie

Jednak żeby założyć takie ograniczenie do tej pory należało edytować każdą kartę produktu oddzielnie. 

Na potrzeby naszych klientów wprowadziliśmy grupowe prowadzanie takiego ograniczenia, bez potrzeby edytowania kart produktów. 
Wystarczy wejść na listę produktów poprzez zakładkę Magazyn/Produkty> Produkty. Po lewej stronie ekranu, w rubryce Typ produktu, wybrać "Tylko towary" i kliknąć "Szukaj", aby system pominął produkty oznaczone jako Usługi.
Następnie odfajkować okna przy produktach, które nie mają ograniczenia. 
W menu podręcznym pojawi się przycisk Ograniczenie ilościowe. Wystarczy go użyć pojawią się dwie możliwości Tak lub Nie. 

ograniczenie ilościowe  2
W takim razie gdy już ograniczymy produkty w magazynie, jak rozpoznać,na których produktach mamy ograniczenie na na których nie ? 

To bardo proste. Przy produktach ograniczonych ilościowo w rubryce Dostępne  będzie występowała sama dokładna ilość produktu. 
Przy produktach nieograniczonych będzie ilość/bez limitu

ograniczenie ilościowe  3


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Rafał
Czyli jak będzie zaznaczone produkt brak ograniczenia to przy wystawianiu faktury sprzedażowej nie będę widział stanu magazynowego? A jak zaznaczę produkt z ograniczeniem to będę widział stan magazynowy ale nie będę mógł sprzedać towaru którego stan będzie zero? Proszę o przywrócenie jak było wcześnie. Rafał

2023-05-10 21:35


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
" A jak zaznaczę produkt z ograniczeniem to będę widział stan magazynowy ale nie będę mógł sprzedać towaru którego stan będzie zero?" - nie; system pozwala na sprzedaż towaru, nawet jeśli stan magazynowy jest na minusie, np. Produkt 1 [-16].
Odpowiada za to opcja: Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Nie pozwalaj wystawiać dokumentów magazynowych (wydań) dla produktów, których nie ma w magazynach >
Zapisz. (https://pomoc.fakturownia.pl/10370103-Blokada-wydania-produktu-poprzez-dokument-magazynowy-WZ-)
Pozdrawiam,
Michał

2023-05-11 12:28


Avatar sugester medium
Piotr
Dzień dobry, przy próbie grupowej zmiany Ograniczenia ilościowego na tak, Fakturownia niby przetwarza, ale nie daje to efektu. Nadal pozycje nie mają zaznaczonego ograniczenia ilościowego. Przy indywidualnym zaznaczeniu pozycji przechodzi bez problemu.

2023-05-17 12:08


jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

dziękuje za przesłanie wiadomości. Czy podejmowali Państwo próby wykonania zaznaczenia grupowego ograniczenia ilościowego dla produktów po przez inną przeglądarkę. 

Jeżeli na innej przeglądarce, również nie uda się wykonać takiej operacji. Proszę o podanie adresu mailowego konta, którego zgłoszenie dotyczy.

Proszę również o udzielenie dostępu do konta dla pomocy technicznej zgodnie z linkiem do bazy wiedzy przesłanym poniżej.

Link do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/148038-Pomoc-techniczna-jak-udzielic-do-niej-dostepu-

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.

2023-05-17 14:01


Dodaj komentarz