'

Mechanizm podzielonej płatności (split payments)

Utworzono: 2019-12-11
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-07
Liczba odwiedzin posta: 1034

Zgodnie z obowiązkiem prawnym, od pierwszego listopada 2019 użytkownicy Fakturowni.pl, mają możliwość skorzystania z mechanizmu podzielonej płatności na tworzonych dokumentach księgowych w programie. 

Funkcja w postaci checkboxu ,,Mechanizm podzielnej płatności" dostępna jest pod polem Płatności na każdym tworzonym dokumencie księgowym. 


Po zaznaczeniu checkboxu i zapisaniu dokumentu. Na wygenerowanym podglądzie dokumentu będzie widoczna informacja na dole strony pod nagłówkiem Uwagi ,, Mechanizm podzielonej płatności"

Dostępna jest również możliwość włączenia domyślnego zaznaczenia tej funkcji na każdym tworzonym dokumencie księgowym.

W tym celu należy wejść w zakładkę Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty > Domyślnie zaznacz "Mechanizm podzielonej płatności" przy tworzeniu faktur przychodowych > Zaznaczyć i zapisać


Uwaga:

Funkcja ,,Mechanizm podzielnej płatności"  z uwagi na możliwość interpretacji przez Urzędy Skarbowe dokumentów nieksięgowych z umieszczoną wspomnianą adnotacją jako dokument księgowy jest na nich niedostępna. 

Więcej informacji na temat Mechanizmu podzielonej płatność na naszym blogu : https://fakturownia.pl/blog/obowiazkowy-split-payment-od-1-listopada-2019-kogo-dotkna-zmiany-w-prawie


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Tomasz
Czy w przypadku skorzystania z funkcji "Mechanizmu podzielnej płatności" można na stałe przypisać numery kont do kwoty netto i kwoty podatku VAT ?

2019-12-30 10:35

Zgłoś naruszenie zasad

jarek
jarek
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

numer konta bankowego dla Vatu można dodać w polu Uwagi na fakturze. 

Link do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/135712-Jak-dodac-dodatkowe-napisy-i-uwagi-do-faktury

W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji 

2020-01-07 11:46

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz