Domyślne dodatkowe uwagi na fakturach

Utworzono: 2012-07-17
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-07
Liczba odwiedzin posta: 29971

Fakturownia daje Użytkownikom możliwość tworzenia domyślnych wpisów w polach na fakturze. 

Aby to zrobić:

  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta,
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Faktury i dokumenty,
  • uzupełnij wybrane pola według własnego uznania,
  • naciśnij przycisk Zapisz.
domys%CC%81lne wpisy

Tekst w tych polach możemy również dowolnie powiększyć lub pogrubić za pomocą odpowiedniego kodu html. Instrukcja poniżej:
https://pomoc.fakturownia.pl/56472303-Pogrubienie-powiekszenie-tekstu-w-polu-Uwagi-na-wydruku-faktury
 

Wartość z pola Uwagi w przypadku tworzenia faktury VAT Marża


Jeśli wystawiasz faktury w procedurze VAT Marża musisz określić rodzaj marży, który opisuje zawartą transakcję. Jest to istotne nie tylko z punktu widzenia prawidłowego wyglądu faktury, ale również poprawnego generowania plików JPK.

Wybrany przez Ciebie opis, system automatycznie dodaje do wydruku faktury w polu Uwagi. Faktura wygląda wtedy w następujący sposób.Może się jednak zdarzyć, że dla każdej sprzedaży potrzebujesz dodać własne uwagi, które są niezbędne dla konkretnej transakcji.

Musisz więc mieć na uwadze, jak działa system, jeśli chodzi o zaczytywanie wartości z pola Uwagi, w przypadku tworzenia nowej faktury VAT Marża (nie dotyczy to opcji wystaw podobną).

Podczas tworzenia nowej faktury VAT Marża system automatycznie wkleja w pole Uwagi opis procedury, użyty w poprzednim wystawionym dokumencie. Rubryka 'Rodzaj marży' pozostaje pusta. System sprawdza pole Uwagi pod kątem występowania frazy 'procedura marży' i wszystko, co znajduje się w tej samej linii co wskazana fraza, zapamiętuje dla kolejnego dokumentu. Podczas tworzenia nowego dokumentu wkleja w pole Uwagi dokładnie taką samą wartość, jaka znajdowała się na poprzednim dokumencie w wierszu, który dotyczył opisu procedury marży. 

Jak uniknąć takiej sytuacji, że system kopiuje dane istotne z punktu widzenia poprzedniego dokumentu, które nie powinny znaleźć się na fakturze innej sprzedaży?

System nie zapamięta wartości, które są wpisane przed frazą 'procedura marży'. Jeśli dodatkowe informacje umieścisz przed systemowym opisem procedury, nie zostaną one skopiowane dla kolejnego dokumentu. Tak samo stanie się, kiedy dodatkowe uwagi umieścisz w osobnej linii w polu Uwagi.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby konkretne uwagi znalazły się tylko na jednym dokumencie wystawionym w procedurze VAT Marża, musisz je umieścić w dwóch miejscach:
  •  przed frazą 'procedura marży';
  • w nowej linii pola Uwagi.

Powyższy opis przedstawimy Ci na konkretnym przykładzie. 

Sprzedajemy samochód jako towar używany. W uwagach chcemy jednak dodać kilka informacji dodatkowych. Wartości oznaczone na czerwono, czyli 'Samochód używany' i 'Przebieg 154333 km' nie skopiują się do następnego dokumentu.

'Samochód używany' dodany jest przed nazwą procedury, którą sprawdza system, a 'Przebieg 154333 km' dodany jest w nowej linii pola Uwagi. 

Na zielono oznaczona została nazwa procedury, 'procedura marży - towary używane', dodana przez system. Ona zostanie skopiowana do nowego dokumentu.

Na niebiesko dodany został opis kilku poprawek lakierniczych wykonanych przy tym aucie: 'Samochód lakierowany (malowane 2 elementy - klapa bagażnika oraz nadkole przednie lewe)'. Wartość ta dodana jest w tej samej linii co rodzaj procedury marży. System skopiuje ten fragment do nowego dokumentu.

Sprawdźmy teraz jaką wartość w pole Uwagi wstawi system, podczas tworzenia nowego dokumentu faktura VAT Marża. Zgodnie z wcześniejszym opisem, w polu Uwagi powinna znaleźć się wartość: 'procedura marży - towary używane Samochód lakierowany (malowane 2 elementy - klapa bagażnika oraz nadkole przednie lewe)'.Pamiętaj, jeśli nie chcesz, aby dodatkowe uwagi wpisane przez Ciebie podczas tworzenia faktury VAT Marża skopiowane zostały do kolejnego dokumentu, musisz je umieścić przed oznaczeniem procedura marży lub w nowej linii pola Uwagi. 
 


Powrót


Komentarze

uag231730
agatakatezieba@gmail.com
-podstawa zwolnienia z VAT: art. 43, ust. 1, pkt 28 ustawy o VAT - nauczanie języków obcych

- PKWiU: 85.59.11.0

2014-05-05 13:15


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Proszę o sprecyzowanie zamieszczonej przez Panią informacji, w celu udzielenia pomocy.

2014-05-05 15:36


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, musi Pani wejść w zakładkę Ustawienia>Ustawienia konta>konfiguracja> Faktury i dokumenty i zlikwidowac komunikat w rubryce Domyślny wpis w polu "Uwagi na dole strony"

2014-12-02 16:34


upi253251
piotr.kaczor.mail@gmail.com
Sprzedawca zwolniony podmiotowo z podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust.1

2015-01-22 23:16


Avatar sugester medium
jarek
No i problem:
Najpierw w pole "Domyślny wpis w polu "UWAGI" na fakturach" wprowadziłem jakiś tam swój zapis. I wszystko było ok. Ale teraz jednak chcę ten zapis usunąć z tego pola i wprowadzić go do pola "Domyślny wpis w polu "Uwagi na dole strony"". Tak też zrobiłem i zapisałem zmiany. I rzeczywiście, w tym polu na dole strony jest już ok, jednak przy wprowadzaniu nowej faktury, mam ciągle wypełnione to pole "UWAGI na fakturach" i za każdym razem muszę je kasować. Po wejściu w konfigurację pole mam puste.
Co robić???

2016-03-12 17:46


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
proszę wejść w zakładkę Ustawienia> Ustawienia konta> Konfiguracja> Faktury i dokumenty > Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury i tam zmienić opcję "Z ostatniej faktury wystawianej przez danego Użytkownika" na " z ostatniej faktury". 

2016-03-14 10:21


Avatar sugester medium
Jacek Gaża
Witam,
Mam ustawiony wpis w polu "Uwagi na fakturach" lecz niestety brakuje go na dokumencie.
Czy trzeba jeszcze coś dodatkowo aktywować.
Pozdrawiam

2017-03-01 21:27


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, proszę wskazać w którym miejscu to pole jest wypełnione. 

   
Witam, Mam ustawiony wpis w polu "Uwagi na fakturach" lecz niestety brakuje go na dokumencie. Czy trzeba jeszcze coś dodatkowo aktywować. Pozdrawiam

2017-03-02 15:05


Avatar sugester medium
Tomasz Deka
Niestety usuniecie zawartosci pola UWAGI w ustawieniach nie powoduje, ze tekst w polu uwagi na fakturze znika. Tak samo nic nie daje zastosowanie odpowiedzi z 2016-03-14 10:21 aby zmienić "Z ostatniej faktury wystawianej przez danego Użytkownika" na " z ostatniej faktury".

Jakies inne sugestie?

2017-06-03 16:42


Avatar sugester medium
Maciej
Też mam ten sam problem dla jednej z instancji fakturowni.
Nie da się edytować zmian.

2017-11-08 08:53


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Proszę o podanie konkretnego przykładu takiego dokumentu w korespondencji prywatnej oraz udzielenie dostępu do konta dla pomocy technicznej: http://pomoc.fakturownia.pl/148038-Jak-udzielic-dostepu-Pomocy-Technicznej-.
Oczywiście zmiany przy zastosowaniu ustawień będą widoczne na nowych fakturach, dokumenty przed wdrożeniem ustawień nie zmienią się.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-11-09 15:01


Avatar sugester medium
Jakub
Czy jest możliwość dodania w tym polu pola z automatycznie pobieraną zawartością, np nazwą miesiąca w którym jest wystawiana faktura?

2017-11-13 06:41


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, w polu uwagi zmienne, które pobierają z systemu dane do faktur opisane są pod adresem: http://pomoc.fakturownia.pl/389816-Jak-wprowadzic-zmienne-w-tytule-pozycji-na-fakturze-np-dzien-miesiac-rok-na-fakturach-cyklicznych-.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-11-13 11:24


Avatar sugester medium
Olga
"...proszę wejść w zakładkę Ustawienia> Ustawienia konta> Konfiguracja> Faktury i dokumenty > Pozostałe domyślne ustawienia przy wystawianiu faktury i tam zmienić opcję "Z ostatniej faktury wystawianej przez danego Użytkownika" na " z ostatniej faktury"..."
niestety nie mogę usunąć wpisu według tych zaleceń

2019-01-18 12:14


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
zmiana opcji " z ostatniej faktury"..." spowoduje zmianę domyślnych wpisów na aktualnej fakturze na wpisy domyślne z ostatniej faktury wystawianej w systemie.
Proszę o doprecyzowanie jakiego wpisu chce się Pani pozbyć? Czy zmieniając powyższą opcję upewniła się Pani, że na ostatniej fakturze w systemie tego wpisu nie ma?
Pozdrawiam,
Piotr

2019-01-18 12:44


Avatar sugester medium
Małgosia
Witam, jestem laikiem potrzebuje informacji gdzie wpisać numer konta na który nabywca będzie musiał zrobić przelew opłacając fakturę. W uwagach ?

2019-02-19 18:39


Bagi
Bagi
Dzień dobry,

W danych firmy jest miejsce, gdzie należy dodać konto. W tym celu wchodzimy w Ustawienia>Dane firmy i edytujemy dane. Przesyłam również link do naszej bazy wiedzy z opisem pierwszych kroków w systemie: https://pomoc.fakturownia.pl/29048456-Fakturownia-pl-pierwsze-kroki-w-systemie

Pozdrawiam,
Bagi

2019-02-20 16:29


Avatar sugester medium
Bart
Witam
Czy mogę przed wystawieniem fv zobaczyć jak będzie ona wyglądała po wydrukowaniu ? Coś jak podgląd wydruku ? Chodzi o to aby sprawdzić czy po personalizacji wyglądu wszystko jest jak należy. Pozdrawiam

2019-03-13 10:12


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, podgląd faktur oraz podgląd wydruku widoczny jest jedynie po zapisaniu faktury. Przed wysłaniem faktury do Klienta można w każdej chwili ją edytować i poprawić dane.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-03-13 10:19


Avatar sugester medium
Bart
Ok sęk w tym że nie mam akurat potrzeby wystawienia fv.... Mam stworzyć wirtualna i usunąć?

2019-03-13 11:59


Avatar sugester medium
Maciej
Czy podobnie jak dla faktur VAT można zautomatyzować zapis w uwagach dla Faktur VAT Marża ?

2020-06-15 16:59


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

Dla Faktur Marża pole uwagi jest wykorzystywane na określenie rodzaju marży, Dla Faktury marża zostają nam więc do dyspozycji pola z domyślnymi uwagami na dole strony, oraz na drugiej stronie.

Pozdrawiam,
Daniel

2020-06-15 17:14


Avatar sugester medium
Magda
A czy jest możliwość dodania innej uwagi domyślnej dla każdego działu? Nie chcę kasować uwagi przełączając się na inny dział, dla którego z kolei ta uwaga musi być i jest dość rozbudowana, więc nie chce mi się jej wklejać za każdym razem....

2020-06-17 10:12


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

Tak, dla każdego z działów można przypisać osobną uwagę. W tym celu należy przejść do Ustawienia> Dane Firmy> Edycja wybranego działu> Uwagi. Po wprowadzeniu i zapisaniu zmian, zmieniając działy powinny nam się podstawiać odpowiednie uwagi.
 
Pozdrawiam,
Daniel Witecki

2020-06-17 10:46


Avatar sugester medium
Aga
Witam,
chciałabym w stopce na fakturze umieścić własną informację, ale poza nią drukuje się "fakturownia.pl" - jak usunę stopkę - usuwają się moje informacje a fakturowania na wydruku pozostaje. Wpisanie mojego tekstu w innym miejscu wpada między tekst o nr konta bankowego i terminie płatności i staje się zupełnie chaotyczny. Proszę o pomoc

2020-08-22 19:14


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

Usunięcie stopki "Wygenerowano w Fakturownia.pl" jest dodatkową usługą wycenioną na 20% ceny opłaconego abonamentu.
W innym przypadku - jak stanowi regulamin usługi - stopka traktowana jest jako integralny element systemu.

Dyspozycję usunięcia stopki proszę zgłosić na adres info@fakturownia.pl,

Pozdrawiam,
Daniel
 

2020-08-24 12:03


Avatar sugester medium
Damian
Dzień dobry wpisałem w uwagach wcześniej wpis ....
......,,Podmiot zwolniony podmiotowo z podatku Vat zgodnie z art. 113 ust.1 i 9 Ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług.,
Nie mogę teraz go usunąć, tak aby nie pokazywała się w następnych szablonach faktury, teraz musze go ręcznie za każdym razem usuwać. Pokazuje mi się w polu UWAGI które jest nad polem waluta i język.

2021-10-06 16:57


Daniel_W
Daniel_W
Odpowiedź główna   Witam,

dziękujemy za kontakt. Jeżeli w Ustawienia> Ustawienia konta> Konfiguracja> Faktury i dokumenty> pole "Domyślny wpis w polu "UWAGI" na fakturach" jest puste, a jednak mimo wszystko wpis w tym polu dalej się wypełnia na fakturach to proszę sprawdzić czy nie zawarli Państwo przypadkiem takiego wpisu w indywidualnych ustawieniach działu Ustawienia> Dane firmy> Edycja działu/firmy> Domyślne uwagi na fakturach. Ustawienia te przydają się gdy prowadzimy kilka działów firmy lub kilka firm w ramach jednego konta. Wtedy każdemu działowi można przypisać osobne ustawienia przy wystawianiu faktur.

Pozdrawiam
Daniel

2021-10-07 10:16


Avatar sugester medium
Oleksandr
Screenshot 1
jak zrobic pole dla podpisu osoby upoważnionej do wystawienia/odbioru faktury?
pr. jak w pliku

2021-12-02 14:46


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
należy wejść w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki i zaznaczyć opcje wstaw puste pole na podpis odbiorcy oraz wstaw puste pole na podpis wystawcy.


Pozdrawiam,
Łukasz

2021-12-02 15:02


Avatar sugester medium
Maciej
Minęło 8 lat a problem z tymi uwagami na fakturach dalej istnieje. Przewertowałem komentarze i sobie poradziłem, ale proszę, miejscie na uwade feedback użytkowników. Sposób w jaki to jest aktualnie skonstruowane jest trudny, mylący i bezsensowny. Są 2 miejsca gdzie podaje się "domyślne uwagi" i jedno z tych miejsc stoi wyżej w hierarchi nad drugim. To mylące i powoduje problemy.

2023-12-14 16:44


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Panie Macieju , że dać Panu konstruktywną odpowiedź chciałbym otrzymać od Pana dokładniejsze informacje. Czy Pana problem wynika z braku zrozumienia logiki funkcji uwag domyślnych i tego że uwagi wpisane w jednym miejscu są nadrzędne nad uwagami wpisanymi w innym miejscu. Czy problem jest z uwagami nadrzędnymi przyporządkowanymi do poszczególnych typów dokumentów np. faktury marża?
Pozdrawiam,
Piotr

2023-12-15 10:57


Avatar sugester medium
Adrian
Dzień dobry,

Czy jest możliwość dodania kilku "domyślnych uwag" do faktury, tak aby można było np. wybierać w formie listy rozwijalnej?

Z góry dziękuje za informację.

2024-01-05 08:20


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

opcja domyślne uwagi nie ma takiej funkcjonalności, która pozwoli dodać kilka zapisów uwag, a następnie z poziomu tworzenia/edycji faktury dokonać wyboru, który ma być zaczytany na dokumencie.

Można skorzystać z opcji domyślnych uwag, które można określić w ramach działu. Każdy dział firmy może mieć własne domyślne uwagi. Wtedy podczas wystawiania dokumentu, po zmianie danych sprzedawcy, system zaczyta uwagi zgodne z ustawieniem działu.

Przesyłam instrukcję: https://pomoc.fakturownia.pl/681408-Domyslne-uwagi-na-fakturach-w-danym-dziale.

Przesyłam również link do wpisu, gdzie wskazujemy, jak przełączać się między działami podczas tworzenia faktury: https://pomoc.fakturownia.pl/3236149-Jak-zmienic-dane-sprzedawcy-dzial-na-fakturze.

Pozdrawiam
Milena

2024-01-05 10:59


Avatar sugester medium
Paweł
Dzień dobry,
Jak mogę na stałe umieścić treść/tekst w polu "Dodatkowy opis" na fakturze tak by nie musieć go za każdym razem wpisywać? Mogę posługiwać się funkcją "wystaw podobną" Ale w tedy w trakcie zaciągania klejonego "klienta" to pole ulega wyczyszczeniu.

2024-06-07 12:50


Dodaj komentarz