Kurs według Narodowego Banku Polskiego (zgodne z polskimi przepisami)

Utworzono: 2014-11-24
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02
Liczba odwiedzin posta: 2369

Wystawiając faktury w Fakturowni, masz możliwość wybrania jednego spośród sześciu banków w celu określenia przeliczania waluty według kursu danego banku.

Aby skorzystać z przeliczenia waluty według kursu Narodowego Banku Polskiego, czyli banku centralnego Rzeczypospolitej Polskiej:
  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia konta 
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Opcje przeliczania walut
  • w rubryce Domyślny bank z kursami walut wybierz opcję Narodowy Bank Polski
  • naciśnij przycisk Zapisz


Następnie, podczas wystawiania faktury wybierz walutę wiodącą w rubryce Waluta oraz walutę, na którą chcemy przeliczyć wartość faktury w rubryce Przeliczanie na walutę (widocznej po naciśnięciu przycisku Zobacz więcej opcji). 
Po wybraniu drugiej waluty wyświetlona zostanie rubryka Według kursu, w której będziesz mieć możliwość wybrania rodzaju przeliczonego kursu.

 
Po zapisaniu dokumentu program przeliczy wartość netto, wartość VAT i wartość brutto na wskazaną walutę. 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Michał
Ten wpis w bazie pomocy nic nie wyjaśnia. Przydałby się jakiś przykład. Z jakiej na jaką walutę przelicza? Kiedy przelicza? Poprawnie, czyli kurs z dnia przed wystawieniem faktury? Gdzie zawiera tą informację, na fakturze?

2018-06-19 15:58

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
proszę sprawdzić czy wpis jest w tym momencie odpowiednio doprecyzowany ? Waluty na dokumencie mogą być dowolne, pod warunkiem, że inna waluta jest w rubryce "Waluta" . a inna w rubryce "Przeliczaj na walutę".
Doprecyzuję Kurs z NBP i EBC przeliczany jest z dnia poprzedniego daty sprzedaży, a nie jak Pan wspomniał daty wystawienia.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-19 16:33

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Michał
Panie Piotrze, dziękuję, wpis jest teraz bardziej pomocny. Jestem w trakcie analizowania odpowiedzi API Fakturowni po utworzeniu faktury, niestety wiele pól nie zostało jeszcze nigdzie udokumentowanych :') - w tej sprawie wysłałem do Państwa e-mail. Pozdrawiam, Michał

2018-06-23 20:41

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
Panie Michale dziękujemy za zgłoszenie na temat API, oczywiście zostanie ono przeanalizowane, a uwagi przesłane do programistów.
Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dokumentacja nie jest jeszcze całkowicie uzupełniona, co staramy się sukcesywnie poprawiać.
Proszę czekać na odpowiedź w sprawie API,
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-25 07:18

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz