Kurs według Narodowego Banku Polskiego (zgodne z polskimi przepisami)

Utworzono: 2014-11-24
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-27
Liczba odwiedzin posta: 2218

Wystawiając faktury w systemie Fakturownia możesz określić przeliczanie waluty wg kursu Narodowego Banku Polskiego, czyli banku centralnego Rzeczypospolitej Polskiej. 

Aby skorzystać z tego przeliczenia zaznacz checkbox w menu Ustawienia konta>Konfiguracja >Opcje przeliczania walut >Domyślny kurs przeliczania walut oraz kliknij Zapisz.
Podczas wystawiania faktury należy wybrać walutę wiodącą w rubryce Waluta oraz wybrać walutę, na którą chcemy przeliczyć wartość faktury w rubryce Przeliczaj na walutę

Wybranie drugiej waluty spowoduje dodane okna Według kursu, w którym będzie można wybrać rodzaj przeliczonego kursu. PO zapisaniu dokumentu program przeliczy wartość netto, wartość VAT i wartość brutto na wskazaną walutę. 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Michał
Ten wpis w bazie pomocy nic nie wyjaśnia. Przydałby się jakiś przykład. Z jakiej na jaką walutę przelicza? Kiedy przelicza? Poprawnie, czyli kurs z dnia przed wystawieniem faktury? Gdzie zawiera tą informację, na fakturze?

2018-06-19 15:58

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
proszę sprawdzić czy wpis jest w tym momencie odpowiednio doprecyzowany ? Waluty na dokumencie mogą być dowolne, pod warunkiem, że inna waluta jest w rubryce "Waluta" . a inna w rubryce "Przeliczaj na walutę".
Doprecyzuję Kurs z NBP i EBC przeliczany jest z dnia poprzedniego daty sprzedaży, a nie jak Pan wspomniał daty wystawienia.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-19 16:33

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Michał
Panie Piotrze, dziękuję, wpis jest teraz bardziej pomocny. Jestem w trakcie analizowania odpowiedzi API Fakturowni po utworzeniu faktury, niestety wiele pól nie zostało jeszcze nigdzie udokumentowanych :') - w tej sprawie wysłałem do Państwa e-mail. Pozdrawiam, Michał

2018-06-23 20:41

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
Panie Michale dziękujemy za zgłoszenie na temat API, oczywiście zostanie ono przeanalizowane, a uwagi przesłane do programistów.
Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dokumentacja nie jest jeszcze całkowicie uzupełniona, co staramy się sukcesywnie poprawiać.
Proszę czekać na odpowiedź w sprawie API,
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-25 07:18

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz