Zabezpieczenie przed zmianą numeru konta bankowego na wystawianych fakturach

Utworzono: 2014-12-11
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-02
Liczba odwiedzin posta: 7602

W Fakturowni istnieje możliwość zabezpieczenia numeru konta bankowego, tak aby nie można było go przypadkowo zmienić i aby zabezpieczyć konto przed niepowołanymi zmianami.

Aby to zrobić:
  • przejdź do menu Ustawienia > Ustawienia Konta;
  • przejdź do zakładki Konfiguracja > Bezpieczeństwo;
  • dokonaj wyboru jednej z trzech opcji;
  • naciśnij przycisk Zapisz.

Zrzut ekranu 2021 08 1 o 19


Dostępne są trzy możliwości:

- brak zabezpieczenia;
- standardowe umożliwiające zmianę konta bankowego tylko Administratorom po przejściu kolejno do menu Ustawienia > Ustawienia Konta > Dane firmy;
- wysokie umożliwiające jedynie wprowadzenie nowego numeru konta, do czego konieczny jest kontakt z naszym biurem obsługi (Operatorem); po wybraniu tego poziomu zabezpieczenia, jego zmiana na niższy także wymaga kontaktu z Operatorem.

Wybór dogodnej dla Ciebie opcji daje możliwość uniknięcia pomyłek oraz zabezpieczenia się przed wirusami podmieniającymi numery kont bankowych na stronach internetowych i w programach.

Zabezpieczenie standardowe możesz zdjąć albo zmienić w każdej chwili, natomiast zmiana wysokiego wymaga kontaktu z Operatorem. 

Wyłączając zabezpieczenie, robisz to na własną odpowiedzialność. 

Opis działania wirusów typu VBKlip i ostrzeżenie Związku Banków Polskich:
https://cert.pl/posts/2014/09/vbklip-2-0-bez-schowka-efektami-specjalnymi/
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wirus-podmieni-kazdy-numer-konta-7218083.html

Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.


Powrót


Komentarze


Avatar sugester medium
anonim
Potrzebuję zmienić nr konta nie stety nie potrafię tego zrobić

2021-05-17 06:47


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
numer konta bankowego może zmienić Właściciel konta lub Administrator. Aby dokonać zmiany: w Ustawienia > Dane firmy > Edycja naszego działu> Numer konta trzeba wprowadzić w polu "Konto bankowe" i zapisać. Po czym na każdej nowej fakturze będzie on już dodany automatycznie, natomiast aby zaktualizować numer konta na już istniejącej fakturze, to należy ją edytować i zapisać zmiany.
Również można dodać kilka kont bankowych na fakturze, zgodnie z instrukcją: https://pomoc.fakturownia.pl/153049-Wiele-subkont-z-roznymi-numerami-kont-bankowych
Pozdrawiam, Tetiana

2021-05-17 10:54


Dodaj komentarz