Zabezpieczenie przed zmianą numeru konta bankowego na wystawianych fakturach

Utworzono: 2014-12-11
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-03
Liczba odwiedzin posta: 8245

W Fakturowni istnieje możliwość zabezpieczenia numeru konta bankowego, aby nie można było go przypadkowo zmienić i zabezpieczyć przed niepowołanymi zmianami. Zakres zabezpieczenia możesz dostosować do własnych potrzeb w ustawieniach konta, decydując, na jakim poziomie, faktury czy ustawień konta, zmiana będzie możliwa. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie dostępna jest opcja zabezpieczenia zmiany numeru konta, która pozwoli Ci zadbać o bezpieczeństwo Twoich danych na koncie. 
Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.

 

Zabezpieczenie przed zmianą numeru konta bankowego na wystawianych fakturach


Aby włączyć zabezpieczenie przez zmianą numeru konta bankowego:
.
  1. przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia Konta > Konfiguracja > Bezpieczeństwo

    Ekran ustawień konfiguracji w systemie Fakturowni z zaznaczoną opcją bezpieczeństwa i domyślnymi ustawieniami faktury oraz języka na fakturach.
     
  2. znajdź pole Zabezpieczenie zmiany numeru konta bankowego i dokonaj wyboru jednej z trzech dostępnych opcji; 


     
  3. zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz, który znajdziesz na dole strony.

Dostępne do wyboru są trzy rodzaje zabezpieczenia:

- brak zabezpieczenia - zmiana numeru konta możliwa jest bezpośrednio z poziomu faktury oraz w danych firmy;
- standardowe - umożliwiające zmianę konta bankowego tylko Administratorom w zakładce Ustawienia > Dane firmy;
- wysokie - umożliwiające jedynie wprowadzenie nowego numeru konta, do czego konieczny jest kontakt z naszym biurem obsługi (Operatorem); po wybraniu tego poziomu zabezpieczenia, jego zmiana na niższy także wymaga kontaktu z Operatorem.

Wybór dogodnej dla Ciebie opcji daje możliwość uniknięcia pomyłek oraz zabezpieczenia się przed wirusami podmieniającymi numery kont bankowych na stronach internetowych i w programach.

Zabezpieczenie standardowe możesz zdjąć albo zmienić w każdej chwili, natomiast zmiana wysokiego wymaga kontaktu z Operatorem. 

Wyłączając zabezpieczenie, robisz to na własną odpowiedzialność. 

Opis działania wirusów typu VBKlip i ostrzeżenie Związku Banków Polskich.


Zmiana numeru konta bankowego tylko ze znanego urządzenia
 

Przy próbie zmiany numeru konta bankowego możesz napotkać komunikat informujący, że zmiana numeru konta jest możliwa tylko ze znanego urządzenia.

Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu system rozpoznaje, czy dane urządzenie logowało się już do konta. Jeśli urządzenie nie jest oznaczone jako zaufane, możliwość zmiany numeru konta jest blokowana na 3 dni.

Po zalogowaniu się z nowego urządzenia system wysyła wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie logowania za pomocą specjalnego linku. Po potwierdzeniu urządzenia blokada zmiany zostaje zdjęta. Blokadę można również zdjąć, aktywując na koncie dwustopniową weryfikację
 

Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również: 


Dziękujemy za Wasze wsparcie i mnóstwo pomysłów na nowe funkcje, które nam przesyłacie. Zachęcamy do śledzenia nas na TwitterzeFacebookuPodcaście oraz Instagramie.Powrót


Komentarze


Avatar sugester medium
anonim
Potrzebuję zmienić nr konta nie stety nie potrafię tego zrobić

2021-05-17 06:47


tetianap
tetianap
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
numer konta bankowego może zmienić Właściciel konta lub Administrator. Aby dokonać zmiany: w Ustawienia > Dane firmy > Edycja naszego działu> Numer konta trzeba wprowadzić w polu "Konto bankowe" i zapisać. Po czym na każdej nowej fakturze będzie on już dodany automatycznie, natomiast aby zaktualizować numer konta na już istniejącej fakturze, to należy ją edytować i zapisać zmiany.
Również można dodać kilka kont bankowych na fakturze, zgodnie z instrukcją: https://pomoc.fakturownia.pl/153049-Wiele-subkont-z-roznymi-numerami-kont-bankowych
Pozdrawiam, Tetiana

2021-05-17 10:54


Dodaj komentarz