Jak stworzyć nowy dział i dać do niego dostęp współpracownikom?

Utworzono: 2011-12-09
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-22
Liczba odwiedzin posta: 7661

Działy firm w Fakturowni pomagają nadzorować sprzedaż w podziale na wybrane części funkcjonowania firmy. Działem firmy może być osobny sklep, jeśli właściciel prowadzi ich kilka. Innym przykładem jest sprzedaż prowadzona w języku obcym lub innej walucie (osobny dział dla faktur po angielsku, osobny dla faktur po niemiecku itp.)

Tworzenie nowego działu firmy


Aby stworzyć dział firmy, należy przejść do menu Ustawienia > Dane firmy > Dodaj nowy dział, gdzie wprowadzamy odpowiadające działowi dane i ustawienia.Uwaga! Działy firmy mają ten sam numer NIP, aby dodać jednostkę z innym NIPem, należy skorzystać z opcji dodania nowej firmy.


Dodanie użytkownika do działu


Działy na koncie mogą mieć przypisanych Użytkowników, którzy będą się mogli poruszać tylko w tych działach, do których otrzymają dostęp.

  • Jeżeli chcesz, Twój współpracownik, który ma już dostęp do Twojego konta w systemie, miał dostęp do wybranego działu konta, edytuj ustawienia w menu Ustawienia > Użytkownicy.
 
  • Jeśli Twój współpracownik nie ma jeszcze dostępu do systemu, udziel dostępu do konta takiemu współpracownikowi w następujących krokach: Ustawienia > Użytkownicy > Dodaj użytkownika. Ustal login i hasło użytkownika, a następnie przyporządkuj mu odpowiednią rolę w systemie. Jeśli nowy użytkownik ma mieć dostęp jedynie do określonego działu wybierz: Użytkownik - uprawnienia tylko do [nazwa działu]. Jeśli ma mieć możliwość dowolnie zarządzać kontem w Fakturowni, przyporządkuj mu funkcję Administrator

Dodatkowe ograniczenia dla dodanych użytkowników systemu możesz wprowadzić w Ustawieniach > Ustawienia Konta > Konfiguracja > Użytkownicy i uprawnienia.

Usuwanie dostępu do działu

Jeżeli chcesz odebrać użytkownikowi dostęp do wybranego działu, edytuj jego dostępy, przechodząc do menu Ustawienia > Użytkownicy.
Użytkownik może zostać również odpięty od konta, wtedy straci dostęp do wszystkich danych, przechowywanych na Twoim koncie w Fakturowni.Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
DA
czy można ograniczyć nowemu użytkownikowi możliwość zmiany hasła logowania do sytemu?

2017-11-29 17:38

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, niestety nie. Po nadaniu 1 hasła dla Użytkownika to Użytkownik zarządza potem swoimi danymi.

2017-11-30 09:49

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Wrzos
Witam
Pracownik, który ma dostęp do magazynu został zwolniony. Jego obowiązki przejął kto inny. Jak mogę zabezpieczyć się, żeby poprzedni pracownik nie miał dostępu do danych, a tym bardziej nie namieszał mi w dokumentach. Próbowałem zmienić hasło, ale nie widzę takiej możliwości.

2018-06-07 22:17

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
są dwie możliwości:
1) wejście w zakładce Ustawienia> Użytkownicy i z prawej strony przy tym Użytkowniku kliknąć na kółko zębate , po czym wybrać opcję "odłącz" Użytkownika.
2) zalogować się do systemu na dane tego Użytkownika i zmienić hasło w ten sposób: https://pomoc.fakturownia.pl/1015684-Zmiana-adresu-e-mail-loginu-konta-.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-06-08 08:20

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Magda
Jak mogę usunąć dział, który przez przypadek założyłam?

2020-10-21 20:22

Zgłoś naruszenie zasad

Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
aby usunąć dział, należy wejść w Ustawienia -> Dane firmy, kliknąć na ikonę koła zębatego obok danego działu i wybrać Kasuj.

Pozdrawiam,
Kacper Seta

2020-10-22 09:27

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz