Integracja Fakturowni z WooCommerce

Utworzono: 2016-06-15
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-10
Liczba odwiedzin posta: 37153

Użytkownicy Fakturowni, którzy mają swój sklep internetowy na platformie WooCommerce, mogą dokonać integracji tych dwóch narzędzi. W praktyce wygląda to tak, że aplikacja generuje fakturę po zamówieniu ze sklepu online, który oparty jest na WooCommerce. Cały proces odbywa się automatycznie i bez dodatkowych ingerencji. 

Jak zacząć korzystać z integracji Fakturowni z WooCommerce?

Aby móc korzystać z integracji, musisz posiadać aktywne konto w Fakturowni i sklep internetowy na platformie WooCommerce oraz wykonać kilka prostych kroków celem połączenia obydwu systemów:
 1. Zaloguj się do swojego konta w Fakturowni i kliknij Ustawienia > Integracje i dodatki > E-commerce > WooCommerce w ten sposób przejdziesz do ustawień integracji.
 2. Naciśnij button Aktywuj, aby przejść do procesu łączenia swojego sklepu internetowego na WooCommerce z Fakturownią.
 3. W odpowiednim miejscu w formularzu dodaj adres URL swojego sklepu i uzupełnij klucz klienta oraz klucz prywatnyUWAGA: Aby go uzyskać musisz wejść do panelu administracyjnego WooCommerce i podstępować wedle instrukcji tam zawartych.

Konfiguracja i ustawienia

Po poprawnym uzupełnieniu danych sklepu, zostaniesz przekierowany do formularza odpowiadającego za konfigurację WooCommerce. Możesz do niego także wrócić później, wchodząc w zakładkę Ustawienia > Integracje i dodatki > E-commerce > WooCommerce  > Ustawienia.
Uzupełnij ustawienia:
 1. Wybierz dział, w ramach którego mają generować się faktury. Uwaga! Gdy zostawisz to pole puste, faktury domyślnie będą się tworzyć w dziale oznaczonym jako GŁÓWNY. Dział główny można ustawić w zakładce Ustawienia > Dane firmy.
 2. Wybierz, przy jakich statusach zamówień ze sklepu WooCommerce ma zostać wystawiona Faktura w Fakturowni.
 3. Jeśli chcesz, możesz również wystawiać korekty do zamówień Anulowanych, Zwróconych oraz Nieudanych.
 4. Wybierz również, jaki rodzaj dokumentu powinien generować się do zamówień złożonych na platformie WooCommerce.
 5. Opcjonalnie zaznacz Dodatkowe opcje: automatyczną wysyłkę faktury do Klienta, ukrycie wyświetlania numeru zamówienia na fakturze lub nieuwzględnianie podatku VAT na fakturach (opcja ta pozwoli na wystawianie dowolnych dokumentów bez VAT), pomijanie wystawiania dokumentów dla zamówień na 0zł.
 6. Nie zapomnij dokonać odpowiednich ustawień w kwestii NIP-u (tak aby wyświetlał się na dokumencie). Zrobisz to na platformie WooCommerce, a dokładną instrukcję znajdziesz w naszym FAQ.

Synchronizacja magazynu

Włączając opcję Synchronizuj stany magazynowe, włączysz podstawową, jednostronną synchronizację stanów produktów, względem magazynu w Fakturowni. Możesz także zdecydować, czy chcesz aktualizować ceny, jakie nazwy produktu wyświetlać na dokumencie, a także z którym magazynem mają łączyć się produkty. 

Uwaga! Przy pierwszym włączeniu tej opcji, warto wcisnąć przycisk Synchronizuj produkty z Fakturownią, Dzięki temu, istniejące już stany magazynowe ulegną aktualizacji.

 

Ustawienia w Fakturowni

Aby zapewnić poprawne łączenie produktów, pamiętaj aby dodatkowo dodać kody produktów oraz włączyć kojarzenie produktów w Fakturowni.

Instrukcja:
 1. Kojarzenie produktów po kodzie należy włączyć w ten sposób Ustawienia > Ustawienia konta > Integracja > Kojarzenie produktów po kodzie produktu > Zapisz.
 2. Następnie należy wprowadzić do Produktów kody produktu, z poziomu Panelu w Fakturowni: Magazyn/Produkty > Produkty > edycja produktu > Kod produktu.
 3. Po wykonaniu powyższych działań, produkty pojawiające się na dokumentach sprzedaży, powiążą się z przedmiotami występującymi w Bazie Produktów w Fakturowni. 
UWAGA! Zakładka i działania na Produktach dostępne są w każdym planie, ale pełna obsługa magazynów i moduł "Magazyn" w Fakturowni jest dostępny od abonamentu Standard.

Należy także pamiętać o tym, że synchronizacja nie umożliwia "skopiowania" produktów z Fakturowni do WooCommerce - tzn. integracja nie umożliwia automatycznego stworzenia produktów w WooCommerce (na bazie tych z Fakturowni). Natomiast w drugą stronę jest to możliwe -  produkty, pojawiające się na dokumentach sprzedaży generowanych przez integrację z WooCommerce, mogą automatycznie pojawiać się w Bazie Fakturowni.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:
Automatycznie dodawanie produktów z faktury - Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Produkty na fakturze > wybrana jest opcja Automatycznie dodawaj produkty z faktury
Dodawanie produktu przy pomocy faktury sprzedażowej - Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Produkty > Wybierz na fakturze sprzedażowej, czy chcesz dodać produkt do bazy​​​​​​


Ustawienia WooCommerce

Aby synchronizacja magazynu zadziałała poprawnie, pamiętaj aby ustawić w WooCommerce: Produkty > Edytuj produkt > Magazyn > Opcję: Włącz zarządzanie stanem magazynowym na poziomie produktu.


Jak dodać więcej niż jeden sklep w integracji z WooCommerce?

 1. Jeśli posiadasz więcej sklepów WooCommerce i chcesz je podpiąć do jednego konta w Fakturowni, wystarczy, że przejdziesz do zakładki Ustawienia > Integracje i dodatki > E-commerce > WooCommerce > Ustawienia i klikniesz Dodaj nowe połączenie. 
 2. Następnie dodaj adres URL swojego sklepu i uzupełnij wygenerowany w WooCommerce klucz klienta oraz klucz prywatny i kliknij instaluj.
 3. Dodane połączenie będzie działać niezależnie. Oznacza to, że dla każdego sklepu możesz ustalić całkowicie osobną konfigurację, wchodząc w zakładkę szczegóły. W każdym momencie możesz także usunąć powiązanie, nie naruszając działania pozostałych połączeń. 

Historia zamówień

W Ustawieniach integracji znajdziesz również zakładkę Zobacz historię zamówień. Lista pozwala na podgląd zamówień, dla których system podjął próbę wystawienia dokumentu. W przypadku sukcesu - będziesz mógł przejść do podglądu faktury, a w przypadku niepowodzenia - zobaczysz informacje o błędzie i będziesz miał możliwość ponowienia wystawienia dokumentu. 

 
Dowiedz się więcej o integracji Fakturowni z WooCommerce:
[FAQ] Integracja Fakturowni z WooCommerce - najczęściej zadawane pytania 
5 powodów, dla których warto skorzystać z integracji Woocommerce&Fakturownia!

Sprawdź również:
Własne role - dostęp do integracje i dodatki
Integracje i dodatki Fakturowni
Moduł Fiskator do wydruków fiskalnych
Moduł OCR do zaczytywania skanów dokumentów kosztowych
Funkcja OCR jak działa dodawanie dokumentów kosztowych do Wydatków

Masz pytania? Wątpliwości? Sugestie, jak możemy dalej rozwijać wtyczkę? Napisz do nas na integracje@fakturownia.pl


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Ziomek
Witam, czy tekturownia posiada możliwości wystawiania faktur na inne dane?? Tj mamy dane podstawowe lecz mamy też możliwośc wystawienia na inne dane jeśli klient zechce?? Bo np kupuje dla siebie jako pracownika w imieniu firmy

Pozdrawiam
ZK

2020-11-17 11:06


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w systemie w zależności od rodzaju abonamentu można stworzyć oddział firmy z tym samym numerem NIP lub osobny oddział systemowym z innym numerem NIP w ramach jednego konta: https://pomoc.fakturownia.pl/125675-O-opcji-wiele-firm-wiele-dzialow.
Wtedy z poziomu danego działu lub firmy można wystawiać faktury jako podmiot ze zmienionymi danymi.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-11-17 12:21


Avatar sugester medium
Arkadiusz duniec
Dzień dobry
Mamy u państwa konto na fakturowni , obecnie stworzyliśmy integracje fakturowni z woocommerce według waszej instrukcji. Po zatwierdzeniu zamówienia w woocommerce jest wystawiana faktura lub paragon i jest wszystko ok , ale jeżeli do faktury jest doliczana wartość wysyłki to ta pozycja pokazuje się na paragonie lub fakturze bez wartości vat .

Przylad : dostawa - ilość 1- cena netto netto 25 zł - cena brutto 25zł -wartość netto 25zł -Vat% 0-wartość Vat 0 zł - wartość brutto 25zł

W przypadku towaru przyjęta jest watrość netto z zamówienia i prawidłowo przyypisane wartości vat i brutto , natomiast przy dostawie tego brak . Czy jest jakieś ustawienie które należy dokonać aby tak było ?
Dodam że ustawieniach wordpress dostawa ma przypisany podatek Vat 23% i jest to odpiwiednio zaznaczone .

Będziemy wdzięczni za pomoc

2022-08-18 09:33


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry Pani Arkadiuszu,
czy wspomniana wartość wysyłki widnieje jako pozycja na fakturze?
Bardzo proszę o wskazanie numeru dokumentu oraz o dostęp do konta dla pomocy technicznej (Ustawienia > Ustawienia konta > Udziel czasowego dostępu do konta dla pomocy technicznej > Zapisz).
Powyższe dane proszę skierować w korespondencji mailowej na adres: info@fakturownia.pl.
Pozdrawiam,
Michał

2022-08-18 11:51


Avatar sugester medium
Marta
Mam integrację Fakturowni z woocomerce (bezpośrenie), ale wystawiane faktury są o statusie do zapłaty. Jeżeli zaznaczyłam, by je wystawiać dopiero, gdy zamówienie ma status "zrealizowane", to jest już opłacone. Jak to zrobić, by wystawiane faktury miały już status "opłacone"? Z góry dziękuję za pomoc

2023-01-12 20:36


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nasza aplikacja WooCommerce pozwala na wystawianie faktur, gdy zamówienie zmieni status na: Oczekujące na płatność lub w trakcie realizacji lub zrealizowane. Aktualizacja tego statusu odbywa się przy pomocy informacji, jakie zwraca do nas API WooCommerce. Więc jeśli, zamówienie w WooCommerce jest już opłacone, a następnie zrealizowane, to stworzone faktury również będą pokazywały się ze statusem opłacone (na zielono). WooCommerce traktuje automatycznie ustawienie statusu "zrealizowane" jako zamówienie już opłacone (można to zobaczyć w podsumowaniu zamówienia w WooCommerce).

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości dot. państwa zamówień i faktur do nich wystawionych, to prosiłabym o kontakt mailowy na integracje@fakturownia.pl wraz z podaniem URL konta, którego dotyczy zgłoszenie. 

2023-01-13 11:59


Avatar sugester medium
Olga
Dzień dobry, odłączyłam fakturownie od woocomerce, odinstalowałam ją oraz usunęłam API z ustawień woocomerce, jednak faktury wciąż się generują? co mogę jeszcze zrobić?

2023-01-31 18:14


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry, jeśli faktury wciąż się generują pomimo odinstalowania dodatku, to prosiłabym dodatkowo o ręczne usunięcie webhooków po stronie WooCommerce. W tym celu należy przejść do WooCommerce>Ustawienia>Zaawansowane>Webhooki. 

2023-02-01 08:31


Avatar sugester medium
Andy
Nie rozumiem czemu dość dziwnie to robicie zamiast opublikować wtyczkę. W każdym razie mi to nie działa, na stronie podałem URL i klucze kliknąłem "Instaluj" i nic się nie dzieje.
Poza tym - jak to ma działać jeśli będę mieć kilka z serwisów z WooCommerce gdzie coś się sprzedaje? W ogóle wzięli Państwo pod uwagę taką opcję?

(Kwestia stanów magazynowych wyżej opisanych mnie nie interesuje, sprzedaję szkolenia i usługi online, magazyn nie występuje)

2023-02-16 01:39


Avatar sugester medium
Andy
Kilka prób i zadziałało - nie wiem dlaczego. Ale niestety widzę, że nie obsługuje prawidłowo subskrypcji, w których pierwsza transakcja nie oznacza płatności - te pobierane są dopiero od pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Tymczasem fakturownia wystawia mi fakturę na 0 zł przy transakcji, która jest założeniem subskrypcji. Czy można liczyć na jakąś pomoc?

2023-02-16 01:54


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 
proszę o kontakt na adres mailowy integracje@fakturownia.pl wraz z podaniem nazwy Państwa konta w Fakturowni. Sprawdzimy, co może być przyczyną.

Pozdrawiam.

2023-02-16 08:54


Avatar sugester medium
Marek
Integracja z woo commerce działa, co zrobić aby na fakturach był uwzględniany podatek 23% bo tego niestety nie ma i mam 0, wszystkie produkty mam na 23%

2023-06-14 19:18


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę o kontakt na adres mailowy integracje@fakturownia.pl wraz z podaniem nazwy Państwa konta w Fakturowni. Sprawdzimy, co może być przyczyną

2023-06-15 10:04


Avatar sugester medium
Ania
Dzień dobry, czy w przypadku instalacji wtyczki i integracji Fakturowni z WooCommerce jest możliwość wystawiania faktur tylko wtedy, kiedy klient zaznaczy okienko w stylu "Chcę dostać fakturę"? Czy raczej do każdego zamówienia zawsze wystawiony będzie paragon/ rachunek lub faktura?

2023-06-19 16:46


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
niestety na chwilę obecną nie posiadamy możliwości dodania dodatkowego checkboxu "chcę dostać fakturę". Wynika to z faktu, że WooCommerce nie posiada domyślnie takich pól, a aby móc wprowadzić takie pole, wymagane jest użycie dodatkowej wtyczki. 

Jeśli mają Państwo pomysł, jaką wtyczkę możnaby było wykorzystać do stworzenia takiej funkcjonalności, to zachęcam do bezpośredniego kontaktu na integracje@fakturownia.pl

2023-06-20 16:30


Avatar sugester medium
Ula
Czy po integracji Fakturowni z WooCommerce istnieje możliwość zablokowania automatycznego wystawiania faktur dla zamówień o wartości 0zł?

2023-08-12 08:30


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
na chwilę obecną nie. Jednak mamy w planach stworzenie takiej funkcji.

2023-08-21 15:53


Avatar sugester medium
Agnieszka
Czy jest możliwość wyłączenia kategorii produktu z fakturowania?

2023-11-12 14:04


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
czy pytając o możliwość wyłączenia kategorii produktu z fakturowania ma Pani na myśli wyłączenie jej z poziomu sklepu WooCommerce czy może o coś innego? Prosimy o doprecyzowanie pytania

2023-11-14 09:36


Avatar sugester medium
Małgorzata
Czy system umożliwia wystawianie faktur zaliczkowych dla wybranych zamówień z poziomu sklepu?

2024-01-07 13:01


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dla wybranych zamówień nie ma takiej możliwości. Można określić przy konfiguracji integracji jaki rodzaj dokumentów ma ona generować i wybrać tylko jedną opcję z dostępnych.

Na ten moment, rodzaje dokumentu jakie można wystawiać automatycznie w ramach integracji z WooCommerce to: FV VAT, FV bez VAT, Proforma, Faktura MP, Paragon, Rachunek, Faktura VAT dla firm, paragon dla osób prywatnych, Faktura VAT dla firm, bez dokumentu dla osób prywatnych.

2024-01-08 08:50


Avatar sugester medium
Maciej
Na fakturach nie pojawia mi sie numer NIP. Wszystko zrobiłem zgodznie z Wasza instrukcją ws integracji z WooCommerce?

2024-01-10 20:24


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w pierwszej kolejności proszę zapoznać się z poniższym wpisem z Bazy Wiedzy dotyczącym konfiguracji numeru NIP w przypadku integracji z WooCommerce>

https://pomoc.fakturownia.pl/129838322--FAQ-Integracja-Fakturowni-z-WooCommerce#pytanie5

Jeśli wykonali Państwo poniższe kroki, następnie wykonali zamówienie testowe i dalej numer NIP nie wyświetla się na dokumencie, proszę o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail integracje@fakturownia.pl wraz z podaniem nazwy Państwa konta w Fakturowni.

Nazwa konta znajduje się w domenie - np. www.nazwakonta.fakturownia.pl

Dodatkowo proszę o podanie przykładowego Numeru Zamówienia, w którym wystąpiła taka sytuacja.

2024-01-11 09:45


Avatar sugester medium
Dżony
Przy wystawianiu faktur automatycznie fakturownia nie podaje ilości procentowej rabatu na wydruku, gdzie zmienić ustawienie aby był widoczny zastosowany rabat np z kodu rabatowego na stronie woocommerce?

2024-03-22 14:20


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
na tę chwilę nie ma takiej funkcjonalności dostępnej za pomocą naszej integracji . Obecnie pracujemy nad jej dodaniem.

Jak tylko ta opcja będzie dostępna, wszyscy nasi klienci otrzymają odpowiedni komunikat w tej sprawie.

2024-03-22 15:49


Avatar sugester medium
Tomasz
Mam problem z integracją. Mam już integracje pod jedną domeną. Potrzebuje dodatkowe dwie integracje, Niestety w panelu fakturowni wygląda na to że jest tylko możliwość uruchomienia systemu dla jednej domeny.

2024-05-15 18:19


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
prosimy o bezpośredni kontakt na adres e-mail integracje@fakturownia.pl wraz z podaniem nazwy Państwa konta w Fakturowni.

Nazwa konta znajduje się w domenie - np. www.nazwakonta.fakturownia.pl

W przypadku naszej integracji z WooCommerce istnieje możliwość dodania kilku połączeń z poszczególnymi sklepami internetowymi:

Z poziomu Panelu Użytkownika w Fakturowni> Ustawienia> Aplikacje/ Dodatki> E-commerce> WooCommerce> Ustawienia> przycisk w lewym górnym rogu> Dodaj nowe połączenie

2024-05-16 08:13


Avatar sugester medium
Vjacheslav
Witam.
Szukamy rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb bo korzystamy Fakturownia.pl

Zasady wystawiania faktur:
1. Osoba fizyczna w Unii - stawka lokalna VAT w kraju jej zamieszkania. Procedura OSS.
2. Firma z aktywnym numerem VAT UE - 0% VAT
3. Firma bez aktywnego nr VAT UE - 23% VAT
4. Miejsce dostawy towaru poza Unię/specjalne regiony Unii typu wysp Kanaryjskich, Ceuta etc. - 0% VAT, bo to jest eksport. Bez znaczenia czy to jest os. fizyczna, czy firma.

Znamy o wtyczkach które ma WP DESK, ale oni nie mają takiej funkcionalności.

Pozdrawiam

2024-06-10 15:54


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nasza integracja dostępna z poziomu Panelu w Fakturowni> Integracje i dodatki> E-commerce> WooCommerce> Ustawienia> Szczegóły, nie posiada funkcjonalności dotyczących obsługi procedury OSS, oraz generowania dokumentów w zależności od tego z jakiego kraju firma dokonuje zakupu, czy też posiada aktwyny numer VAT.

Nie posiadamy informacji na temat tego, czy inne rozwiązania dostępne na rynku połączone z Fakturownią, za pomocą naszej otwartej dokumentacji API oferują takie funkcjonalności.

W związku z tym prosimy o bezpośredni kontakt z dostawcami tych rozwiązań w celu uzyskania szczegółowych informacji.2024-06-11 09:34


Avatar sugester medium
Bogusław Czepiec
Dzień dobry , fajnie ze integracja się rozwija , ale myślę że nadal bardzo dużo osób czeka , aby można było wystawić dokument magazynowy przed wystawieniem FV aby stany magazynowe były synchronizowane , taką prawdziwą rezerwację produktów ,a klientowi wysłać FV dopiero w momencie wysłania lub dostarczenia zamówienia lub przynajmniej aby taka FV mogła zostać przekazana na konto klienta kiedy status na woocomerce zostanie zmieniony na zrealizowane . Możliwość pobrania FV przed spakowaniem zamówienia może powodować niezgodności w dokumentach między sprzedającym a kupującym

2024-07-01 20:52


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za sugestie. Na tę chwilę nie planujemy zmiany logiki działania wspomnianej synchronizacji magazynu w przypadku integracji z WooCommerce, czy też dodania nowych funkcjonalność jakim miałaby mieć rezerwacja produktu.

Przy włączonej synchronizacji magazynów, zmiana stanu przedmiotu z poziomu w Fakturowni aktualizuje również jego stan na platformie WooCommerce.

Natomiast zmiana statusu Zamówienia z poziomu WooCommerce na ten mający wygenerować dokument, przy włączonej synchronizacji powoduje utworzenie dokumentu WZ w Fakturowni i odpowiednie zejście produktu zarówno z poziomu naszego programu jak i platformy sprzedażowej.


2024-07-02 14:30


Avatar sugester medium
marek
jak wymusić odświeżanie z woocomerce. mam zamówienie i chcę dołączyć fakturę ale jeszcze sie nie wystawiła. . jest na to jakiś guzik itp. synchronizuj?

2024-07-09 17:32


daniels
daniels
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
należy wejść w szczegóły Zamówienia z poziomu sklepu WooCommerce, zmienić status na ten mający wygenerować dokument. Następnie po prawej stronie w sekcji "Akcje: Zamówienie" kliknąć przycisk "Aktualizuj".

2024-07-10 08:22


Dodaj komentarz