Jak automatycznie wystawiać dokumenty WZ i PZ przy dodawaniu faktur do systemu.

Utworzono: 2013-02-27
Ostatnia aktualizacja: 2024-01-03
Liczba odwiedzin posta: 16185

Aby aktywować tę funkcję należy wejść w menu Ustawienia >  Ustawienia Konta > Konfiguracja> Magazyny.

W rubrykach Automatyczne tworzenie dokumentów wydania  i Automatycznie tworzenie dokumentów przyjęcia zaznaczamy kolejno:

- Tworzenie WZ przy wystawianiu faktury przychodowej,
- Tworzenie PZ przy wystawianiu faktury kosztowej.

piotr wajszczuk5   Fakturownia

Po zapisaniu zmian wystawianie dokumentów magazynowych do faktur będzie zautomatyzowane.

 Powrót


Komentarze

upl170760
pl.bstechnologie@gmail.com

lukaszk
lukaszk
po wygenerowaniu się dokumentu WZ, można ja wydrukować w wersji z cenami lub bez. Takiego dokumentu nie można wygenerować w wersji pdf.

2013-12-03 13:42


Avatar sugester medium
AMPER INSTAL
Witam. Od dwóch dni korzystam z prowadzenia magazynu. Wprowadzam fakturę kosztową, po czym generuję dokument magazynowy PZ. Produkty nie pojawiają się w zakładce Produkty co wiąże się z brakiem możliwości wystawiania innych dokumentów magazynowych

2019-01-09 22:31


Bagi
Bagi
Dzień dobry,

Czy problem dalej występuje? Proszę o udzielenie czasowego dostępu do konta dla pomocy technicznej: https://pomoc.fakturownia.pl/148038-Jak-udzielic-dostepu-Pomocy-Technicznej-

Pozdrawiam,
Bagi

2019-01-10 09:47


Avatar sugester medium
Sputnikon
Witam,

Mamy problem z polityką magazynową - korzystaliśmy z kilku rozwiązań po drodze (m.in Subiekt i CDN Optima).
Jeśli włączymy ograniczenia w sprzedaży produktów, których nie ma na stanie to produkty znikają podczas wystawiania faktur, co jest oczywiście zrozumiałe, choć mogłoby to być lepiej rozwiązane, by użytkownik nie zastanawiał się czy dobrze wpisał produkt i nie szukał innego indeksu.

Błędem jest, wydaje mi się, że przy:
- odznaczonej opcji "Nie pozwalaj wystawiać faktur na produkty, których nie ma w magazynach", a:
-zaznaczonej "Nie pozwalaj wystawiać dokumentów magazynowych (wydań) dla produktów, których nie ma w magazynach", oraz opcji przy produkcie:
- Tworzenie WZ przy wystawianiu faktury kosztowej

powstaje mimo wszystko WZ z towarem (przecież opcja nr 2 z listy powyżej powinna to zablokować).
W tym przypadku automatyka może zgubić stany magazynowe :)

Problemem naszym największym natomiast stają się faktury pro forma, które nie powinny generować skutku magazynowego, więc fizycznie nie powinno ich dotyczyć ograniczenie magazynowe, dopiero ich przekształcenie w fakturę zwykłą powinno sprawdzać warunek.
I tak teraz by wystawić pro formę na towar którego nie ma na stanie (pod zamówienie) albo:
- musimy odznaczyć opcję "Nie pozwalaj wystawiać faktur na produkty, których nie ma w magazynach" i mieć problem ze stanami przy automatycznych dokumentach magazynowych, albo
- wystawiać proformę na usługę jednorazową w postaci dokumentu, a potem jeszcze raz dokument faktyczny na towar, który pojawi się na magazynie

Chyba, że jest inny sensowny pomysł na to...

2020-02-12 10:18


Avatar sugester medium
Maciej
Dzień dobry, wprowadzam fakturę kosztową, po czym generuję się automatycznie dokument magazynowy PZ. Produkty jednak nie pojawiają się w zakładce Produkty. Proszę o wskazówki.

2021-01-10 20:19


Avatar sugester medium
AN-RE
Witam mam ten sam problem co przedmówca. Dokument PZ nie wprowadza towaru na stan magazynu. Proszę o wsparcie.

2021-01-13 14:31


Avatar sugester medium
Izabela
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące powiązania dokumentów. Wystawiliśmy klientowi dokument proforma który opłacił, do niego wystawiona była faktura zaliczkowa. Po jakimś czasie wystawiłam dokument WZ, aby wysłać klientowi towar. Moje pytanie jest takie: jak uwzględnić na fakturze końcowej (wystawionej do zaliczkowej) dokument WZ, by był powiązany z tym konkretnym wyjściem towaru z magazynu i wyświetlał się na fakturze końcowej (jej numer)?

2023-04-19 08:11


nataliak
nataliak
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nie ma możliwości powiązania w systemie dwóch odrębnych dokumentów - tj. wystawionego już konkretnego dokumentu WZ z wystawioną już fakturą końcową.

W przypadku transakcji zawierającej fakturę zaliczkową i końcową, aby prawidłowo rozliczyć stan magazynowy należy skorzystać z opcji stworzenia Zamówienia, następnie wystawić do niego fakturę zaliczkową z uwzględnieniem opcji "Uwzględnij na karcie produktu w pozycji "sprzedanie bez dokumentów magazynowych", a na koniec wystawić fakturę końcową na całość transakcji , z którą automatycznie zostanie powiązany dokument WZ.

Przesyłam link do szczegółowej instrukcji: https://pomoc.fakturownia.pl/52231458-Tworzenie-faktur-zaliczkowych-i-koncowych-a-rozliczenie-stanu-magazynowego-produktow-

Pozdrawiam,
Natalia.

2023-04-19 11:47


Avatar sugester medium
Gaw99
Zauważyłem, że po oznaczeniu opcji jak powyżej, system tworzy dokumenty PZ/WZ automatycznie, ale NIE z datą sprzedaży/wystawienia a z faktyczną datą dokonywania wpisu w programie. Np. przyjmuję w dniu 02.01.2024 towar na podstawie faktury z datą 30.12.2023, zmieniam ręcznie datę wystawienia/sprzedaży na 30.12.2024. Wszystkie daty na fakturze automatycznie ulegają korekcie (w tym daty księgowania) ale data PZ zostaje 02.01.2024 czyli nie zmienia się automatycznie na 30.12.2024. Czy jest możliwość zmiany tego zachowania programu, tak aby faktycznie następowała automatyczna aktualizacja dokumentów magazynowych, włącznie z datą? Może trzeba zaznaczyć jakąś opcję?

2024-01-01 23:45


Avatar sugester medium
Gaw99
Raz jeszcze, poprawka bo lata pomyliłem:
Zauważyłem, że po oznaczeniu opcji jak powyżej, system tworzy dokumenty PZ/WZ automatycznie, ale NIE z datą sprzedaży/wystawienia a z faktyczną datą dokonywania wpisu w programie. Np. przyjmuję w dniu 02.01.2024 towar na podstawie faktury z datą 30.12.2023, zmieniam ręcznie datę wystawienia/sprzedaży na 30.12.2023. Wszystkie daty na fakturze automatycznie ulegają korekcie (w tym daty księgowania) ale data PZ zostaje 02.01.2024 czyli nie zmienia się automatycznie na 30.12.2023. Czy jest możliwość zmiany tego zachowania programu, tak aby faktycznie następowała automatyczna aktualizacja dokumentów magazynowych, włącznie z datą? Może trzeba zaznaczyć jakąś opcję?

2024-01-02 01:05


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w ww. opisanej sytuacji, dokument magazynowy ma autonomiczną datę wystawienia.
Nie mamy opcji, która pozwoli na aktualizację daty wystawienia dok. mag. na taki, który występuje na powiązanej f.v.
Pozdrawiam,

2024-01-03 19:52


Dodaj komentarz