Ograniczenie widoczności produktów i dokumentów magazynowych

Utworzono: 2013-09-03
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-11
Liczba odwiedzin posta: 3978

System umożliwia ograniczenie widoczności produktu dla ogółu Użytkowników i udostępnienie go jednemu  Użytkownikowi bądź wybranej grupie Użytkowników. 
Aby funkcja działała prawidłowo, należy na samym początku stworzyć oddzielny dział i przyporządkować go Użytkownikowi - szczegóły przedstawione są w tym wpisie. W ten sposób ograniczamy ilość Użytkowników jaka ma dostęp do danego działu. 

Następnie, należy włączyć opcję dostępną w Ustawieniach konta > Ustawienia > Użytkownicy: Ograniczenie widoczności produktów i dokumentów magazynowych.  Opcję tę wybieramy po to, żeby inne Działy/Firmy i przyporządkowani do nich Użytkownicy nie widzieli produktów w systemie. 

Po skonfigurowaniu ograniczeń dla Użytkowników, wchodzimy w produkt, który ma być widoczny dla wyodrębnionego działu i w rubryce Firma/Dział (dostęp do danych) wybieramy dział (a tym samym Użytkownika w tym dziale), który będzie miał dostęp do widocznośći produktu. Jeśli temu Użytkownikowi chcemy również ograniczyć dostęp do magazynu i zapewnić widoczność jedynie do jednego z nich należy wejść w zakładkę Ustawienia> Dane firmy.  Potem edytować dany Dział/Firmę, w którym znajduje się dany Użytkownik  i zaznaczyć checkbox: "Ogranicz magazyny" i przyporządkować magazyn.Po zapisaniu zmian Dział/Firma oraz Użytkownicy przypisani do niego będą mieli dostęp tylko do konkretnego magazynu. 


W podobny sposób możemy też ograniczyć widoczność Kontrahentów w danych działach. Instrukcja znajduje się tutaj.Powrót


Dodaj komentarz