Marża faktury widoczna na liście faktur

Utworzono: 2018-10-11
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-29
Liczba odwiedzin posta: 108

Fakturownia oferuje możliwość dostosowania wyglądu listy faktur przychodowych w celu pokazana Marży, jaką uzyskaliśmy z danej faktury. Funkcja dostępna jest dla użytkowników planu Standard i planów wyższych.

Aby wyświetlić marżę wystarczy wejść w zakładkę Przychody/Faktury> Wszystkie /Faktury i z prawej strony, nad listą faktur skorzystać z przycisku funkcyjnego (trybiku) wybierając opcję Dostosuj wyświetlanie kolumn.Wśród okienek, przy pomocy których możemy dodać kolumnę lub zamienić kolejność kolumn, na liście faktur znajdziemy okno MarżaPo zaznaczeniu tego okna i zapisaniu zmian, na liście faktur pojawią nam się wyliczenia kwotowe marży poszczególnych faktur. 


 

Jak obliczana jest marża z danej faktury ? 


Marża z faktury sprzedażowej liczona jest  na podstawie wartości netto liczonej od ceny sprzedaży produktów oraz wartości netto liczonej od ceny zakupu produktów.

Jeżeli nie wystawiamy dokumentów magazynowych do faktur w systemie, to:
  •  cena sprzedaży produktu brana jest z faktury sprzedażowej​​​​​​:
  •  
  • cena zakupu produktu brana jest z karty produktu:


W przypadku wystawiania dokumentów magazynowych do faktur, cena sprzedaży brana jest z faktury sprzedażowej, a cena zakupu zakup produktu brana jest z dokumentu PZ; informacja o tej cenie jest również na dokumencie WZ:
Przy próbie zmian cen produktu w powyższych dokumentach i na karcie produktu, wpływających na wartość marży faktury sprzedażowej, w celu ponownego przeliczenia marży fakturę należy edytować i zapisać ponownie.  Powrót


Dodaj komentarz