Eksport do xls dokumentów magazynowych.

Utworzono: 2017-03-20
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-15
Liczba odwiedzin posta: 4119

Fakturownia oferuje możliwość eksportu danych do różnych formatów, w tym eksport dokumentów magazynowych do pliku XLS, jeśli w ramach konta korzystasz z obsługi magazynowej. Generowany plik zawiera ogólne dane pobrane z dokumentów magazynowych, ale dodana została również opcja umożliwiająca pobranie bardziej szczegółowego eksportu z pozycjami z dokumentów. W tym artykule przedstawimy, gdzie można znaleźć opcję eksportu dokumentów magazynowych.
Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.

Filtrowanie dokumentów magazynowych


Chcąc wyeksportować do XLS dokumenty magazynowe z danego okresu, przejdź do zakładki Magazyn > Dokumenty magazynowe na swoim koncie. System wyświetli listę utworzonych w ramach konta dokumentów. 

Panel filtrujący, który znajduje się po lewej stronie, pozwala wyszukać dokumenty w oparciu o ich typ, zakres dat wystawienia czy magazyn, do którego są przypisane. Po ustaleniu filtrów kliknij przycisk Szukaj, aby system wyświetlił tylko wartości zgodne z Twoim zapytaniem. 

Ekran listy dokumentów magazynowych z widocznymi szczegółami takimi jak rodzaj, numer, magazyn, data wystawienia, odbiorca, ilość i wartość netto.
 

Eksport do XLS dokumentów magazynowych


Mając listę odpowiednio wyszukanych dokumentów, możesz przejść do eksportu danych. 

Aby wyeksportować dokumenty, kliknij ikonę zębatki, która widoczna jest w prawym, górnym rogu strony.

Z dostępnych opcji możesz wybrać:
.
 • eksport do XLS, który zawiera podstawowe informacje o eksportowanych dokumentach m.in. rodzaj i numer dokumentu, przypisany magazyn, datę wystawienia, ilość produktów na dokumencie oraz ich wartości brutto i netto oraz powiązane faktury;
 • eksport do XLS (z pozycjami), który oprócz danych podstawowych uwzględnia dodatkowe szczegółowe informacje odnośnie pozycji, które dany dokument magazynowy uwzględnia.
 
UWAGA! Eksport do XLS oraz Eksport do XLS (z pozycjami) mają limit 1000 dokumentów. Jeśli chcesz eksportować więcej dokumentów magazynowych, podziel dane na kilka plików zgodnie z limitem. 

Interfejs użytkownika przedstawiający listę dokumentów magazynowych z opcjami eksportu do XLS i PDF oraz szczegółami takimi jak rodzaj dokumentu, numer, magazyn, data wystawienia, odbiorca i wartości netto.

Program zapyta, czy chcesz wyeksportować określoną liczbę dokumentów. Po zatwierdzeniu i wykonaniu działań przez system możesz pobrać plik na dysk komputera za pomocą przycisku Pobierz.

Generowanie listy dokumentów magazynowych' z przyciskiem 'Pobierz' aktywnym po osiągnięciu statusu 'Gotowe'.

Wybierając opcję Eksport do XLS (z pozycjami), w raporcie pojawią się dodatkowe informacje wzbogacone o nowe pozycje w tym pola:
 • produkt/usługa;
 • kod produktu;
 • ilość;
 • cena netto;
 • cena brutto;
 • VAT;
 • wartość VAT;
 • wartość netto;
 • wartość brutto;
 • cena netto (zak);
 • cena brutto (zak).

Poniżej przykładowy wygląd pliku eksportu dla opcji Eksport do XLS (z pozycjami).

Szczegółowy wykaz dokumentów magazynowych w arkuszu Excel z kolumnami typu, numeru, magazynu, daty, ilości, wartości i szczegółów produktu.
 
Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również: 


Powrót


Dodaj komentarz