Filtrowanie listy faktur po typie dokumentu

Utworzono: 2023-08-10
Ostatnia aktualizacja: 2023-09-06
Liczba odwiedzin posta: 184

Korzystając z zakładek Przychody i Wydatki zyskujesz dostęp do utworzonych w ramach konta dokumentów. Jeśli wybierzesz opcję wszystkie w przypadku przychodów lub przejdziesz do dodanych kosztów, system wylistuje wszystkie wystawione dokumenty bez podziału na ich rodzaj. Panel filtrujący, który znajduje się po lewej stronie listy dokumentów, pozwala Ci wyfiltrować faktury po różnych parametrach. W tym wpisie wskażemy, jak wykorzystać filtr typ dokumentu.


Filtrowanie listy faktur po typie dokumentu


Listę faktur możesz wyfiltrować po typie dokumentu. Aby to zrobić:
  1. przejdź do zakładki Przychody lub Wydatki


  2. w panelu filtrującym znajdź rubrykę Typ dokumentu


  3. po kliknięciu w rubrykę, system wyświetli listę dostępnych do wyboru typów dokumentu, listę możesz przesuwać za pomocą suwaka, dostępne opcje to: 
  • wszystkie księgowe;
  • dokumenty, które są aktywne w sekcji Jakie dokumenty wystawiać np. Faktura VAT, Faktura Proforma, Faktura zaliczkowa, Faktura końcowa, Faktura korygująca, Oferta cenowa, Paragon, Nota korygująca;
  • Faktura anulowana;
  • Faktury do paragonów;
  • Faktury bez paragonów;Aby wybrać jaki typ dokumentu ma zostać uwzględniony przy wyszukiwaniu, zaznacz checkbox obok każdej z tych opcji, które chcesz uwzględnić. Po określeniu typu dokumentów możesz skorzystać z innych opcji filtrowania np. okres, status, dział, płatność czy waluta, tak by uzyskać jak najlepiej dopasowane wyniki. Jeśli ustalisz już wszystkie filtry, zatwierdź wyszukiwanie dokumentów klikając przycisk Szukaj.

System na liście faktur wyświetli te dokumenty, które będą odpowiadać wybranym przez Ciebie filtrom i spełniać określone warunki.


 

Nowy filtr - faktury bez paragonów  


W ramach opcji wyszukiwania po typie dokumentu dodaliśmy nowy filtr - faktury bez paragonów. Dzięki tej opcji wyszukiwanie dokumentów księgowych w Twojej firmie będzie jeszcze bardziej precyzyjne. Filtr dostępny jest po rozwinięciu rubryki Typ dokumentu.
Sprawdź również:


Powrót


Dodaj komentarz