Integracja z PrestaShop

Utworzono: 2014-08-25
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13
Liczba odwiedzin posta: 14448

PrestaShop to otwarte oprogramowanie sklepu internetowego udostępniane na licencji Open Software License w wersji 3.0.

O czym przeczytasz w tym wpisie?
 1. Sposób zdobycia modułu
 2. Aktualizacja wersji
 3. Zainstalowanie modułu
 4. Widok dla Klienta
 5. Odinstalowanie modułu
 6. Porady i uwagi

1. Sposób zdobycia modułu

​​​Okres testowania wersji beta naszego modułu do integracji Fakturowni z Prestashop zakończył się. 
Najnowsza - znacznie udoskonalona wersja 2.2.9 - jest dostępna na oficjalnej stronie modułów do Prestashop (link) w cenie 69,99€ netto. 

2. Aktualizacja wersji

Począwszy od wersji 2.2.6, moduł korzysta z usługi automatycznych aktualizacji, która została wprowadzona w wersji Prestashop 1.5.4.0. Jeżeli zainstalowana przez Ciebie wersja jest mniejsza niż 1.5.4.0, w celach poprawnego działania modułu, zaktualizuj ją przynajmniej do wersji 1.5.4.0. Ze względu na Twoje bezpieczeństwo, polecamy Ci jednak jak najnowszą wersję Prestashop (1.5 lub 1.6).

3. Zainstalowanie modułu

Aby zainstalować moduł należy mieć dostęp do strony zarządzania sklepem. 

Aby zainstalować moduł dla Prestashop 1.6.1.6:
 
 • przejdź do zakładki Moduły


 
 • naciśnij przycisk Dodaj nowy moduł


 
 • wybierz moduł w postaci pliku ZIP


 
 • po tym, jak wyświetli się potwierdzenie poprawnego załadowania modułu i moduł Fakturownia na liście modułów, naciśnij przycisk InstalujPotwierdzenie Moduł(y) zainstalowane poprawnie oraz formularz konfiguracyjny modułu powinny pokazać się już po chwili. W wersji Prestashop 1.5 należy jednak wcześniej nacisnąć przycisk Konfiguruj przy module. Najważniejsze pole (i zarazem jedyne wymagane do poprawnego skonfigurowania) to Token API - znajdziesz go na swoim koncie w Fakturowni (menu Ustawienia > Ustawienia konta > zakładka Integracja > Kod autoryzacyjny API). Token (kod) API jest unikalny dla danego Użytkownika oraz konta. Po wypełnieniu formularza naciśnij przycisk Zapisz.Po pomyślnym zapisaniu ustawień powinno się wyświetlić potwierdzenie Zapisane ustawienia. W przeciwnym wypadku zostaniesz poinformowany o błędzie wraz z jego przyczyną. Następnie ukażą się wszystkie ustawienia modułu.Opis tego, jaką funkcję pełni każde z pól, znajduje się tutaj:
 
Ustawienia połączenia
Pole Opis
Token API Znajdziesz go na swoim koncie w Fakturowni w menu Ustawienia > Ustawienia konta > zakładka Integracja > Kod autoryzacyjny API. Token (kod) API jest unikalny dla danego Użytkownika i konta. Po zapisaniu tego pola wyświetli się reszta ustawień (pamiętaj o ustawieniu działu!).
Automatyczne wystawianie dokumentu na Fakturowni Faktura będzie wystawiana automatycznie w Fakturowni w zależności od wybranych ustawień. Dostępne ustawienia:
 • Nigdy, tylko ręcznie
 • Po stworzeniu zamówienia
 • Po opłacie zamówienia
Rodzaj automatycznie wystawianego dokumentu Jest to rodzaj faktury, która będzie wystawiana automatycznie (np. po stworzeniu czy opłacie zamówienia).
Dostępne opcje to:
 • Faktura VAT lub paragon
 • Zawsze faktura VAT
 • Zawsze paragon
 • Zawsze proforma
 • Zawsze kosztorys
 • Zawsze rachunek
Automatyczne wysyłanie dokumentu e-mailem z Fakturowni Jeżeli chcesz, aby wystawiona faktura od razu informowała klienta o jej wystawieniu, zaznacz opcję TAK.
Ustawienia zaawansowane
Pole Opis
Firma/Dział Wybrana firma/dział z Fakturowni, na który będzie wystawiana faktura.
Czy załączać darmową przesyłkę na fakturze Jeżeli przesyłka na danym zamówieniu okaże się darmowa, to w przypadku zaznaczenia opcji NIE, nie pojawi się jako osobna pozycja.
Czy uzupełniać uwagi domyślne z ustawień konta Są to uwagi widoczne na fakturze, które możemy ustawić tutaj: https://nazwa_konta.fakturownia.pl/account/edit
Pola dodatkowe Nadpisują niektóre pola wysyłane w fakturze do Fakturowni (np. wpisanie w tym miejscu frazy "exchange_currency":"USD" spowoduje przewalutowanie zamówienia z PLN na USD)

Po pomyślnej konfiguracji modułu odpowiedni panel do integracji powinien pojawiać się w szczegółach zamówień. W Prestashop 1.5 panel jest umiejscowiony niżej.

a) widok przed wystawieniem faktury:b) widok po wystawieniu faktury:


4. Widok dla Klienta

Począwszy od wersji 2.2.5, wprowadzono widok dla Klienta o nazwie "Moje faktury".
Po przejściu do niego, klient zobaczy swoje zamówienia z fakturami:Radzimy wyłączyć faktury w Prestashopie, gdyż są ukazywane w "Moje zamówienia".

5. Odinstalowanie modułu

Odnajdź moduł na liście modułów i naciśnij przycisk Odinstaluj (a następnie opcjonalnie go usuń).

6. Porady i uwagi

 • Ustaw sposób wyliczania cen zgodnie z kasą fiskalną na stronie Fakturowni, aby ceny ze sklepu przenosiły się zawsze poprawnie - możesz to zrobić, przechodząc do menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Sposoby wyliczania > Ustaw wyliczenia zgodne z kasą fiskalną
 • Przy późniejszej zmianie w zamówieniu ręcznie wprowadź zmiany - również te na fakturze w Fakturowni
 • Przy wybraniu opcji płatności przy odbiorze przez klienta sklepu faktura jest ustawiana od razu jako opłacona - wynika to z działania Prestashop, który oznacza takie zamówienia jako opłacone; możesz zmienić to w ustawieniach statusów - w statusie "przygotowanie w toku" należy odznaczyć "Ustaw zamówienie jako opłacone"
 • Aby Prestashop sam nie wystawiał i wysyłał faktur i były one tworzone tylko w Fakturowni w panelu Zamównienia > Faktury wyłącz możliwość wystawiania faktur
 • Jeżeli w PrestaShop i w magazynie Fakturowni będą obowiązywały te same nazwy produktów, moduł rozpozna je i zdejmie ze stanu w przypadku sprzedaży


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Kamil Szewczyk
Witam, proszę o przesłanie modułu na mój adres e-mailowy. Dziękuje

2016-03-06 13:28

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna  

Witam,

Dziękuje za kontakt. Integracja z PrestaShop działa już od wersji 1.5 wraz z późniejszymi aktualizacjami. 
Pod linkiem instrukcja: http://pomoc.fakturownia.pl/729032-Integracja-z-PrestaShop

​Aby moduł zadziałał prawidłowo, proszę o uprzednie uzupełnienie danych firmy (nazwa i NIP) w Danych firmy w Ustawieniach na koncie w Fakturowni.
 

2016-03-08 11:41

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Eryk
Czy istnieje opcja zdobycia tego modułu jak przez oficjalny kanał prestashop addons, który jest nieco drogi i nalicza sobie prowizję?

2017-03-21 10:25

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, zakup modułu odbywa się jedynie poprzez oficjalny kanał prestashop addons.

2017-03-21 10:58

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
András
I would like to ask if someone sign up for prestashop will automatically be shown to clients in the fakturownia billing system?\r\n\r\nI did not find a demo for prestashop extensions .. can it be proven somewhere?

2017-05-28 21:06

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Hello,

I would like to kindly inform that we do have PrestaShop integration via Fakturownia.pl - our polish version of InvoiceOcean (https://addons.prestashop.com/en/accounting-invoicing/24833-fakturownia.html).
We could give the access to free, 14 days trial version to this program. It should work with InvoiceOcean just fine.
If this appears to work - we could provide you with paid version dedicated especially for InvoiceOcean.

In case of any questions do not hesitate to ask.

Kind Regards,

Michał Borkowski

2017-05-30 10:32

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Eryk
Witam,

Mam problem/uwagę/propozycję - mam ustawioną opcję ręcznego wystawiania faktur czyli "Nigdy, tylko ręcznie" i gdy wystawiam fakturę dla zamówienia które ma w historii statusów "Płatność zaakceptowana" to i tak muszę ją później ustawić jako opłaconą w fakturowni. Czy byłaby możliwość dodania takiego ustawienia by faktura była opłacona jeśli zamówienie w sklepie jest opłacone?

Pozdrawiam.

2017-06-23 12:26

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dziękuje za sugestię, przekaże ją do działu rozwoju produktu, w tym przypadku modułu integracyjnego.
Jak tylko otrzymam odpowiedź w tej sprawie, zamieszczę ją na tym forum.
Pozdrawiam,
Piotr

2017-06-23 13:29

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
ug
Jak zaprojektować fakturę z własnym logo?

2017-08-18 09:23

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 

w systemie fakturownia.pl można dodać własne logo. W tym celu należy wejść w: Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki > Logo na fakturze.
Proszę pamiętać, że plik graficzny w jakim można wgrać musi być w formacie: jpg, gif lub png.

Pozdrawiam,

2017-08-18 12:54

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Tomasz
Po sprzedaży produktu jest on ściągany ze stanu magazynu w fakturowani tylko na podstawie nazwy? Co w przypadku jeżeli jest kilka produktów o tej samej nazwie? Może ściąganie produktów po SKU (indexie) byłoby lepsze?

2017-11-06 22:47

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Tak, program bierze pod uwagę dokładną nazwę produkt. Obecnie nie mamy w systemie kodu SKU, żeby po nim weryfikować produkt, wiec obecne rozwiązanie jest na ten moment jedynym rozwiązaniem.
Pozdrawiam, Piotr

2017-11-07 10:26

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Paweł Bielecki
Witam może ktoś już rozwiązał ten problem usiłuje ustawić automatyczny termin płatności na np 7 dni od daty wystawienia faktury problem w tym iż moduł automatycznie dodaje tylko 1 dzień co ciekawe nigdzie w module nie ma deklaracji payment_to która to chyba odpowiada za przekazywanie tej daty, jak dokonać zmiany tej daty.

2018-03-01 22:58

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
otrzymałem odpowiedź od programisty, że ustalenie terminu płatności zaszyte jest w module, ale jak na razie nie dodaliśmy aktualizacji, dzięki której byłaby możliwość zmiany terminu z poziomu modułu.
Jak tylko będzie wiadomo, czy kolejna aktualizacja będzie zawierać możliwość modyfikacji, skontaktujemy się z Panem.

Pozdrawiam,
Piotr

2018-03-02 09:20

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Paweł Bielecki
Raczej nie jest to możliwe iż w module jest zawarta deklaracja terminu płatności czyli payment_to, i raczej programista tego nie sprawdzał gdyż przeszukując cały moduł tej danej tam po prostu nie ma. Fakturownia jest dobrym programem ale z czasem przekonałem się iż nie ma tam osób na infolinii które dokładnie znają swój system sam musiałem rozwiązać problem i okazuje się że da się zmienić termin płatności z poziomu modułu wystarczy w zainstalowanym module na prestashop w polu dodatkowym zadeklarować odpowiednią zmienną "json" jest to wyszczególnione w API na fakturowni.

2018-03-02 10:50

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Paweł Bielecki
Czy jest szansa iż w fakturowni powstanie możliwość masowego wystawiania faktur cyklicznych na dzień dzisiejszy każdą fakturę trzeba przeklepać na cykliczną jest to bardzo uciążliwe przy wielu wystawionych fakturach i mogą pojawić się pomyłki.
Proszę o info.
Paweł Bielecki.


2018-03-02 11:02

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

bardzo dziękuję za sugestię. Opinie i sugestie naszych Użytkowników są dla nas niezmiernie ważne i wyznaczają nam kierunek dalszego rozwoju systemu.
Głosy innych Użytkowników systemu przyspieszą wdrożenie funkcji, dlatego zachęcamy do głosowania na sugestie dodane na naszym forum. 


Pozdrawiam
Piotr Wajszczuk

--
Piotr Wajszczuk Piotr Wajszczuk
Customer Support Team Lead +48 22 307 33 42   piotr@fakturownia.pl
fakturownia.pl linkedin   facebook   twitter

 
--

Pomoc do systemu Fakturownia:
Baza wiedzy: http://pomoc.fakturownia.pl
Forum sugestii: http://sugester.fakturownia.pl
 

2018-03-05 13:42

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Mariusz
Witam,
Czy moduł pobiera automatycznie stany z Fakturowni czy należy stany samemu ustawić na początku i jak to wygląda przy wprowadzaniu PZ czy stan aktualizuję się z automatu na stronie?

2018-08-03 13:13

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
Gospodarka magazynowa platformy sprzedażowej oraz konta w Fakturowni jest prowadzona oddzielnie. Dokument PZ utworzony na naszej stronie internetowej nie zwiększa ilości produktów po stronie PrestaShop. Moduł nie pobiera zatem automatycznie stanu magazynowego z naszego systemu. Automatyzacja może nastąpić po zintegrowaniu obu systemów w zakresie automatycznego tworzenia dokumentu WZ do faktury utworzonej za pomocą integracji w tym celu należy wybrać Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Magazyny > 
Automatyczne tworzenie dokumentów wydania > Zapisz.

Pozdrawiam, Ania.

 


2018-08-03 16:19

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Andrzej Golfteam
Dzień dobry,
czy w najbliższym czasie planujecie wprowadzić jakieś zmiany w module Fakturowni? Szczególnie pod kątem synchronizowania magazynów. Czy poprzez obecny interfejs jest w ogóle możliwość wglądu do ilości/stanów magazynowych?

2018-12-03 15:54

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
Aktualnie nie są prowadzone prace nad integracją obsługi magazynów w naszym serwisie oraz module PrestaShop. Na ten moment są to dwa niezależne od siebie magazyny. Oznacza to, iż z poziomu Fakturowni może Pan prowadzić działania jedynie w magazynach prowadzonych w naszym serwisie.
Pozdrawiam, Ania.

2018-12-03 16:09

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Andrzej Golfteam
Do powyższego zapytania, mam sugestię aby moduł rozpoznawał produkt po kodzie EAN. Niejednokrotnie mamy w sklepie jeden produkt o kilku różnych atrybutach (np. różne rozmiary jednego modelu buta). Dodatkowo w magazynie produkty mają zupełnie inne nazwy niż na stronie sklepu co obecnie wyklucza poprawne działanie modułu.

2018-12-03 16:15

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
Dziękujemy za Pana sugestię. Zostanie ona przekazana do działu rozwoju produktu. Przy dokonywaniu prac nad tą częścią systemu postaramy się uwzględnić Pana sugestię.
Pozdrawiam, Ania.

2018-12-03 16:26

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Artur L
Dzień dobry minęło 6 miesięcy od zapytania mojego poprzednika odnośnie synchronizacji stanu magazynowego . A mianowicie ściąganie stanu magazynowego po stronie fakturowni w momencie utworzenia paragonu / faktury z poziomu prestashopu. Pytanie czy ten problem został rozwiązany ?

2019-05-15 15:07

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie, obecnie nic nie zmieniło się w tym temacie
Aktualnie nie są prowadzone prace nad integracją obsługi magazynów w naszym serwisie z poziomu sklepu Presta shop poprzez nasz moduł integrujący.

Pozdrawiam,
Piotr

2019-05-15 16:27

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Daniel
Witam,

Szukam najlepszego systemu do automatyzacji faktur w moim sklepie. Proszę o odpowiedź na pytanie Pana Pawła sprzed półtora roku:
"Czy jest szansa iż w fakturowni powstanie możliwość masowego wystawiania faktur cyklicznych na dzień dzisiejszy każdą fakturę trzeba przeklepać na cykliczną jest to bardzo uciążliwe przy wielu wystawionych fakturach i mogą pojawić się pomyłki.
Proszę o info. "

Jest to dla mnie kluczowa funkcjonalność

2019-07-15 20:33

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za sugestię, Oczywiście mamy kilka zgłoszeń tego typu i monitorujemy zapotrzebowanie na taką funkcjonalność. Niemniej jednak obecnie na liście zadań mamy do wykonania bardziej pilne aktualizacje lub poprawki systemowe. Realnie przez najbliższe 3 lub 4 miesiące rozpoczęcie prac nad sugerowaną przez Pana zmianą nie jest możliwe.
Oczywiście gdy będziemy pracować nad taką zmianą poinformujemy Klientów zainteresowanych taką funkcjonalnością.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-08-19 16:36

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz