Jak wysłać fakturę w PDF bezpośrednio z systemu

Utworzono: 2012-03-15
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-10
Liczba odwiedzin posta: 9045

Fakturownia oferuje możliwość mailowej wysyłki faktury bezpośrednio do Kontrahenta. Dzięki temu możesz dostarczyć dokument sprzedaży od razu bez konieczności jego drukowania. Domyślny sposób wysyłki dokumentu dotyczy przesłania wiadomości wraz z linkiem do wygenerowanego przez Fakturownię podglądu dokumentu, skąd można go pobrać. System pozwala jednak na dodanie do wiadomości załącznika z fakturą w formacie PDF. Z tego artykułu dowiesz się jak załączyć PDF bezpośrednio z poziomu formularza wysyłki oraz gdzie aktywować automatyczne załączanie PDF dla wysyłki e-mailem. 

Spis treści artykułu: 

Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnej instrukcji.


Załącz fakturę PDF z poziomu formularza wysyłki faktury


Aby wysłać fakturę w PDF:
.

 1. przejdź do podglądu faktury, którą chcesz wysłać poprzez zakładkę Przychody - na liście faktur kliknij w jej numer, by otworzyć widok utworzonego dokumentu; 

  Ekran listy faktur z opcjami wyszukiwania dat i numerów, pokazujący różne faktury w PLN i EUR z datami wystawienia i płatności.
   
 2. z poziomu podglądu faktury wybierz opcję Wyślij z menu podręcznego ponad dokumentem; 

  Interfejs użytkownika z detalem faktury, który uwzględnia dodatkowe opcje systemu w menu podręcznym m.in opcję wysyłki faktury.
   
 3. aby dodać fakturę w PDF zaznacz chceckbox przy opcji Załącz fakturę w PDF na dole formularza wysyłki; 

  Interfejs do wysyłania faktury e-mailem z polami nadawcy, adresu e-mail klienta, treści wiadomości i przyciskiem 'Załącz fakturę w PDF'.

 4. zatwierdź wysłanie wiadomości z załącznikiem klikając przycisk Wyślij.

Załącz fakturę w PDF w ustawieniach ogólnych wysyłania faktury e-mailem


W ramach ustawień konta możesz aktywować również opcję, dzięki której wysyłana wiadomość każdorazowo będzie miała załączoną fakturę w PDF.

Aby aktywować tę opcję przejść do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Wysyłanie e-mailem. W sekcji Wysyłanie e-mailem zaznacz checkbox przy opcji Załącz fakturę w PDF i zapisz zmiany.  

Interfejs konfiguracji wysyłania faktur e-mailem z polami dla adresu e-mail, szablonu treści i opcji załączania faktury w PDF.

Opcja Załącz fakturę w PDF dostępna jest również dla wysyłki powiadomień o nieopłaconych fakturach. Więcej o przypomnieniach dla faktur po terminie przeczytasz w artykule przypomnienie o nieopłaconej fakturze.


Faktury PDF do maila przy masowej wysyłce


W systemie ujednolicono opcję faktur PDF dołączonych do maila w przypadku masowej wysyłki, którą możesz zlecić z poziomu listy faktur. 

Bez względu na to, czy są to maile z fakturami, czy upomnienia, system w pierwszej kolejności zaczyta ustawienia z zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Wysyłanie e-mailem > checkbox Załącz fakturę PDF

Aby wysłać faktury masowo, przejdź na listę faktur. Następnie zaznacz checkboxy przy fakturach, które chcesz przesłać. Nad listą faktur pojawią się dodatkowe opcje, z których należy wybrać Wyślij maile.

Widok interfejsu użytkownika listy faktur z opcjami sortowania, filtracji i wyszukiwania w systemie zarządzania przychodami.
 

Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywna instrukcja poprowadzi Cię krok po kroku przez instrukcje na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również: 


Powrót


Dodaj komentarz