Jak szybko wystawić fakturę w Fakturownia.pl?

Utworzono: 2023-04-04
Ostatnia aktualizacja: 2023-07-25
Liczba odwiedzin posta: 814

Wystawienie faktury w Fakturownia.pl jest bardzo proste i intuicyjne. Oto kroki, które musisz wykonać, aby wygenerować fakturę w naszym systemie:

1. Zaloguj się do swojego konta.

W tym celu przejdź na stronę fakturownia.pl. Następnie kliknij przycisk Zaloguj się i uzupełnij formularz logowania. 2. Utwórz nową fakturę klikając niebieski przycisk '+ Faktura' na stronie głównej konta lub przejdź do zakładki Przychody > Faktury i skorzystaj z przycisku Nowa faktura3. W formularzu tworzenia faktury wybierz Kontrahenta, dla którego chcesz wystawić fakturę lub dodaj nowego, uzupełniając wymagane dane. W sekcji Nabywca możesz wprowadzić dane firmy lub osoby prywatnej.

Jeśli w Twojej bazie znajdują się dodani wcześniej klienci, wystarczy, że zaczniesz wpisywać pierwsze litery nazwy Kontrahenta. System podpowie najbardziej pasujące do wpisanej frazy pozycje. W takim wypadku wystarczy, że klikniesz nazwę klienta, a system automatycznie uzupełni pozostałe dane na podstawie tego, co wprowadziłeś wcześniej w karcie klienta.

Jeśli Kontrahent, dla którego chcesz wystawić dokument, nie jest dodany do bazy klientów, uzupełnił dane Nabywcy ręcznie. Po zapisaniu danych nowy kontrahent zostanie dodany do Twojej bazy.

Jeśli wprowadzasz dane firmy, możesz skorzystać z opcji Zaczytaj dane po NIP, REGON lub KRS. Po wprowadzeniu jednego ze wskazanych numerów, system zaczyta wartości automatycznie na podstawie danych z GUS.

4. Wprowadź pozycje na fakturze.

Uzupełnij:
- nazwę produktu lub usługi;
- sprzedawaną ilość;
- jednostkę produktu;
- cenę jednostkową.
Na podstawie tych danych oraz stawki VAT system przeliczy wartość netto i wartość brutto na dokumencie. 

Tak samo jak w przypadku klientów dane o produkcie możesz dodać ręcznie albo wpisać część nazwy produktu i wybrać ze wskazanych przez system propozycji towarów, które dodałeś wcześniej do bazy produktów. Jeśli produkt jest już w bazie, system zaczyta niezbędne wartości z karty produktu. 5. Wybierz formę i termin płatności.

W kolejnym kroku możesz ustalić formę płatności oraz określić termin, do którego Twój klient ma opłacić wykazaną na dokumencie należność. 6. Po uzupełnieniu wszystkich danych, możesz zatwierdzić utworzenie dokumentu w systemie, klikając przycisk Zapisz na dole formularza. Po zapisaniu dokumentu, sprawdź czy wszystkie dane są poprawne

7. Wyślij fakturę do swojego klienta bezpośrednio z systemu.

Z poziomu podglądu utworzonej faktury możesz wysłać ją do swojego kontrahenta. Z szarej belki ponad dokumentem wybierz opcję Wyślij. Jeśli w karcie klienta nie podałeś adresu e-mail, uzupełnij rubrykę E-mail klienta. Korzystając z checkboxa Załącz fakturę w PDF, możesz zdecydować czy dokument w takim formacie ma zostać załączony do wiadomości.Szczegółowe informacje odnośnie wysyłki faktury e-mailem znajdziesz w tym wpisie

W Fakturowni możesz również korzystać z opcji automatycznego wystawiania faktur oraz generowania faktur cyklicznych

 


Powrót


Dodaj komentarz