Druk paragonów fiskalnych

Utworzono: 2013-10-15
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-26
Liczba odwiedzin posta: 24973

W Fakturowni dodano integrację z drukarkami fiskalnymi, dzięki czemu możliwe jest drukowanie paragonów fiskalnych.

Wydruk odbywa się podobnie jak zwykły wydruk - po aktywacji drukarki fiskalnej pojawia się nowa opcja wydruku - Drukuj paragon fiskalny.

screen jak drukować na drukarce fiskalnej

Instrukcję jak pobrać plik instalacyjny i więcej informacji można znaleźć tutaj.
 

Czym jest paragon i jak aktywować opcję wystawiania takiego dokumentu, dowiesz się z tego wpisu.

Sprawdź także tutorial video w serwisie YouTube:
 Powrót


Komentarze

ubi298933
biuro@pagacz.eu
Witam, czy mogę prosić o podanie jednej lub kilku modeli drukarek fiskalnych, które zostały przetestowane i współpracują z Fakturownią ? Zaznaczam, że z Fakturowni korzystam na systemie Mac OS X i z mojego wstępnego rozeznania wynika, że pozostają mi tylko drukarki, które można połączyć do sieci Ethernet ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ zakup drukarki to znaczny koszt, a nie chciałbym musieć przez zły zakup zmieniać Fakturowni na inny program, ponieważ z wielu przetestowanych przeze mnie - Wasz jest najlepszy. Przy okazji pytanie czy program obsługuje tylko stary protokół Thermal czy też protokół Posnet ?

2014-12-06 02:37


pdryl
pdryl
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w tej chwili oprogramowanie jest oparte wyłącznie o protokół Thermal, kod jest napisany w Java, niestety wersja "instalowalna" jest na chwilę obecną wyłącznie wykonana na Windows'a.
Jeśli chodzi o połączenie do sieci Ethernet to rozumiem, że chodzi o połączenie drukarki pod wejście RJ45 (zapewne wtedy symulowany jest port COM) - tutaj musiałbym skonsultować się jeszcze dodatkowo bo sam osobiście nie testowałem takiej konfiguracji.

Pozdrawiam,
Paweł Deryło

2014-12-08 16:35


marcin
marcin
Odpowiedź główna   typy drukarek podaliśmy na stronie: http://pomoc.fakturownia.pl/326260-Integracja-z-drukarka-fiskalna-Posnet

2014-12-18 12:14


Avatar sugester medium
aoodez999@gmail.com
qazqaz123

2015-05-30 01:56


Avatar sugester medium
Michał
Witam
Czy jest opcja by paragony drukowały się automatycznie na drukarce fiskalnej po otrzymaniu danych z systemu płatności elektronicznych (np. Dotpay.pl) po wykonanej transakcji?

2015-10-22 14:19


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam , nie ma takiej możliwości, utworzone paragony w systemie należy wydrukować poprzez opcję "Drukuj paragon fiskalny".

2016-02-01 10:55


Avatar sugester medium
MJM
Witam,

a jak połączę to z drukarką filialną to czy w łatwy sposób będę mógł wysyłać paragony na miala?
Pozdrawiam

2016-02-09 17:17


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, paragony jako dokument księgowy może Pan wysyłać pocztą elektroniczną bez użycia drukarki fiskalnej . Druk na takiej drukarce służy temu, aby zafiskalizować paragon i wydać go klientowi w formie papierowej.

2016-02-10 08:20


Avatar sugester medium
Agnieszka
Witam. Korzystam z Fakturowni na systemie Mac OS X. Chcę podłączyć drukarkę fiskalną. Czy jest juz taka możliwość? Czy jest szansa na instalację oprogramowania.?

2016-07-08 22:36


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, nasz moduł nie działa na samym systemie OS X , moduł został stworzony pod system WIndows. Nasi Użytkownicy często z powodzeniem instalują emulator Windows ( wirtualny system) na OS X , następnie moduł do drukarki. W niektórych przypadkach sprawdza się takie rozwiązanie. My jednak go nie testowaliśmy.

2016-07-11 09:35


Avatar sugester medium
Radosław Socha
Skąd mogę ściągnąć moduł do drukarki fiskalnej?

2016-07-27 14:52


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, moduł do drukarek fiskalnych do przetestowania można otrzymać od nas wraz z instrukcją poinstalacyjną.
Wyśle go Panu/Pani w załączniku korespondencji prywatnej.

2016-07-27 15:13


Avatar sugester medium
Adam
Witam,

Mam zamiar nabyć Drukarkę fiskalna Posnet Temo Hs Ej. Potrzebuję coś co będzie drukować paragony jak i F-VAT. Nie chcę czegoś co opiera się na stanach magazynowych lecz coś co wydrukuje paragon na życzenie(w 90% wystawiam paragony). Pozycja na paragonie: aukcja z allegro nr ....... i tutaj wklej/pobierz a cena z automatu lub wklej/wpisz stawka vat do ustawienia(generalnie 23%). Wpłaty 98% PayU . Czy mamy coś w ofercie co spełni takowe oczekiwania? Bazy towarowej nie stworzę gdyż mam pojedyncze sztuki i jest tego sporo.

Jeśli byłby kombajn z w/w obsługą plus druk listów przewozowych InPost z automatu to biorę na 100%

Nie mam zbyt wiele czasu więc proszę o szybką odpowiedź.

Adam


2016-11-11 18:01


Avatar sugester medium
anonim
Szanowni Państwo.
Wczoraj opłaciłem pakiet Standard w nadziei iż będę mógł wystawiać paragony fiskalne ponieważ w opisie funkcjonalności tego pakietu jest zaznaczona opcja integracja z drukarką fiskalną. Niestety podczas drukowania faktury w opcji drukuj nie pojawia się opcja "Drukuj paragon fiskalny".
Czytając teraz Państwa komentarze natrafiam na informację z której wnioskuję że powinienem zainstalować moduł za 299 na rok, łączący drukarką z komputerem ( o czym nie ma wzmianki przy wyborze pakietów). Jeżeli zapłaciłem za pakiet który podobno obsługuje drukarkę fiskalną to nie mam ochoty dopłacać za jakieś dodatkowe moduły. Do prawidłowej komunikacji drukarki z komputerem powinien, jak sądzę, wystarczyć sterownik załączony do zakupionego urządzenia. Proszę o wyjaśnienia w tej kwestii.

2016-11-16 20:19


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, tak w pakiecie Standard jest jest "możliwość" drukowania na drukarce fiskalnej i taką możliwość udostępniamy poprzez opcję "Drukuj paragon fiskalny", żeby jednak podłączyć fizyczne urządzenie drukarkę fiskalną, w którą trzeba się zaopatrzyć osobno należy zakupić moduł do drukarek fiskalnych. Moduł ten łączy Fakturownię i urządzenie. 
Skoro doczytał się Pan na naszej stronie, że taka procedura musi być to nie jest ona ukrywana dla klientów, idąc takim tokiem myślenia jaki przedstawił Pan w korespondencji, w wartość pakietu powinna być wliczona sama drukarka. 
Jest jednak inaczej, za każdy z komponentów należy zapłacić osobno. Poza tym udostępniamy Użytkownikom 30 dni testów przed wykupem, żeby mieli pewność jaki produkt i w jakim zakresie kupują. 
Możliwość drukowania paragonów fiskalnych na Pana koncie została aktywowana. 

2016-11-17 08:37


Avatar sugester medium
Mariusz
Proszę o informację czy aktywowanie możliwości drukowania paragonów jest wystarczające abym mógł je wydrukować, czy nadal muszę zainstalować dodatkowy moduł. Jeśli muszę instalować dodatkowy moduł, to proszę o przesłanie pliku instalacyjnego darmowej wersji testowej.

2016-11-17 21:44


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Tak tak wytłumaczyłem wcześniej, potrzebny jest dodatkowy moduł łączący Fakturownie i urządzenie fiskalne. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://fakturownia.pl/drukarki-fiskalne.

2016-11-18 10:30


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Oczywiście może Pan też nabyć taki moduł od firmy zewnętrznej:http://garisoft.pl/.

2016-11-18 10:31


Avatar sugester medium
Andrzej
Prowadzę działalność w zakresie krótkoterminowego wynajmu apartamentów, czy aby wygenerować i wysłać na maila paragon fiskalny jedynie w formie elektronicznej wystarczy mi Fakturowania z aktywowaną opcją drukowania paragonów fiskalnych (czy możliwy jest wydruk do pliku pdf) czy mimo wszystko potrzebuję urządzenie w postaci kasy fiskalnej podłączonej do programu - (nie mam potrzeby wydawania klientom wersji papierowej).

2016-11-29 11:28


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, żeby paragon stworzony w systemie był paragonem fiskalny należy wydrukować go na urządzeniu fiskalnym np. kaska lub drukarka fiskalna.
Paragon wydrukowany na zwykłej drukarce lub wysłany mailem do Kontrahenta jest traktowany jak dokument niefiskalny.

2016-11-29 14:52


Avatar sugester medium
old2014-biuro@vm24.pl
witam, czy drukarka elzab d10 będzie działać ?

2017-02-28 15:32


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, jeżeli na tym modelu drukarki jest dostępny i aktywny protokół komunikacji Thermal, to teoretycznie drukarka powinna być kompatybilna z naszym modułem. 
Oczywiście podsyłamy moduł do testów, wiec przed zakupem można go sprawdzić. 

   
witam, czy drukarka elzab d10 będzie działać ?

2017-03-01 11:44


Avatar sugester medium
Grzegorz
Witam, czy jest już moduł działający z OSX?

2017-10-28 14:21


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
nie posiadamy modułu działającego pod OSX. Nasi Użytkownicy radzą sobie w ten sposób, że instalują virtualbox na systemie operacyjnym OSX, a na nim windows i dopiero instalują moduł.
Nie jest to jednak metoda autoryzowana. Nie mamy więcej informacji na jej temat.

2017-10-30 06:58


Avatar sugester medium
micas
Witam
Czy istnieje możliwość drukowania FV na drukarce fiskalnej czy tylko paragonów? Oczywiście drukarka fiskalna ma takową opcję.

2018-02-20 21:17


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
jeżeli fakturę systemową przeliczymy według strategii liczenia, które są zgodne z wyliczeniami brutto tak jak w kasie fiskalnej. Strategie liczenia można na fakturze ustawić w ten sposób: https://pomoc.fakturownia.pl/3054550-Sposoby-wyliczania-wartosci-faktur-w-systemie-strategie-liczenia-.
Po skonfigurowaniu liczenia dokumentu można wydrukować paragon fiskalny na podstawie takiej faktury.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-02-21 09:50


Avatar sugester medium
Kucab
Witam, mam zamiar przenieść się na korzystanie z programu fakturownia. Niepokojące są jednak komentarze odsyłające użytkowników OSX do Vitrualbox. Czy tej materii coś się zmieni? Czy użytkownicy mac nadal nie będą mogli w pełni korzystać z funkcjonalności?

2018-03-19 00:29


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam, każdy Użytkownik systemu może korzystać z jego funkcjonalności nie zależnie od rodzaju systemu operacyjnego bez przeszkód, ale dodatkowa funkcjonalność jaką jest moduł do drukarek fiskalnych stworzony również przez naszą firmę wymaga środowiska Windows. Jak na razie nie mamy w planach rozbudowy modułu fiskalnego na system IOS. Nie mamy odpowiedniego zaplecza do wykonania tego typu funkcjonalności. Również inne znane nam integracje zewnętrzne są skonstruowane na system Windows.
Jeżeli zmieni się coś w tym temacie, będziemy informować o tym naszych Użytkowników.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-03-19 17:57


Avatar sugester medium
ROMI
Brak programu dla MACa to mój problem od początku integracji z Fakturownią. Czy możecie przygotować taką instrukcję dla IOS-ówców: 1. virtualbox pobierz tutaj... > 2. zainstaluj tak... > 3. wykupu taki abonament... > 4. pobierz (opłać) dodatkowo tutaj... > 5. zainstaluj... synchronizuj... itdt. itp. ...?

2019-01-03 10:46


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
niestety nie autoryzujemy takiego rozwiązanie, a co za tym idzie nie przestawiamy instrukcji instalacji virtualboxa na OS.
Jeżeli Użytkownik decyduje się na takie rozwiązanie, powinien je wykonać we własnym zakresie.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-01-03 10:57


Avatar sugester medium
wmajchrzak
Czy istnieje możliwość zainicjowania wydruku paragonu poprzez API?
Mamy system sprzedaży online, który automatycznie wystawia paragony i faktury w fakturowni. Paragony oczywiście muszą zostać zafiskalizowane i chcielibyśmy inicjować ich wydruk zaraz po wystawieniu. Czy istnieje taka możliwość?

2019-06-11 16:50


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
niestety nie ma możliwości inicjowania wydruku paragonu przez API.
Możliwy jest jedynie ręczny wydruk poprzez kliknięcie opcji Drukuj> Drukuj paragon fiskalny.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-06-11 17:15


Avatar sugester medium
Prima Foto
Muszę drukarkę fiskalną i podpiąć pod program (na Windows) . Wystawiam głównie faktury VAT-Marża. niestety dowiedziałem się dziś ,że do tego muszę zainstalować od was jakiś programik ,który kosztuje 550zł rocznie!! Mało tego , nie ma takiej możliwości ,wystawiając F-Marża z danymi teleadresowymi klienta ,wydrukować tą fakturę i paragon na podstawie ceny sprzedaży marżowej i na podstawie ceny zakupu ,których różnica jest podstawą do naliczenia 23% VAT od tej różnicy (czyli marży). Bardzo podoba mi się interfejs fakturowni,ale będę musiał z żalem odejść do innej firmy ,która właśnie bez dodatkowych drogich programików ,a tylko za 7,50zł mies. daje mi możliwość bezpośrednio drukować paragon do faktury Vat-Marża , choć interfejs tego programu jest toporny i mało przejrzysty ....przykre ,ale prawdziwe.

2019-09-24 19:35


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
dziękujemy za zgłoszenie wyrażenie Pana opinii.
Odnośnie cenny nowego modułu fiskalnego zgadza się będzie kosztował on 449 zł netto/ rok i 249 zł netto/ 6 miesięcy.
Cena modułu porównywana jest do rozwiązań konkurencji tego typu z tą różnicą że posiada możliwość wdrożenia na komputerach MAC ze środowiskiem OS. Rozwiązania tego typu jest jednym z pierwszych na rynku.
Zmiany w systemie, które powodują wydruk paragonów fiskalnych z dokumentów systemowych takich jak Paragon lub faktur fiskalnych z systemowych faktur VAT.
Wydruki fiskalne innych dokumentów systemowych takich jak np: faktura Marża, faktura zaliczkowa nie są możliwe z poziomu podglądu tych dokumentów w systemie.
W świetle przepisów faktura powinna być wystawiona do paragonu, więc w systemie możliwe jest tworzenie faktury do paragonu poprzez opcje Więcej opcji> Wystaw fakturę do paragonu.
Wspomniał Pan o programie w zakresie cenowym naszego abonamentu Start, jeżeli Pan pomoże to proszę podać nazwę programu lub link do oferty. Będziemy w stanie porównać dwa programy.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-09-26 17:35


Avatar sugester medium
Daniel
Zdaje się że również dla mnie będzie problemem zmiana ceny :( Starałem się o dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczej i w biznesplanie uwzględniłem ceny przed ich podniesieniem a ta jest znaczna :/

2019-10-02 17:44


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
dziękuje za kontakt oraz wyjaśnienie.
Pozdrawiam,
Piotr

2019-10-03 08:39


Avatar sugester medium
Marek
Odpowiedź Piotr Wajs: Oczywiście może Pan też nabyć taki moduł od firmy
zewnętrznej:http://garisoft.pl/.

Można nabyć jednorazowo i bezpośrednio u producenta modułu? Ewentualnie, przewidujecie integrację z innymi programami do wydruków fiskalnych, bądź udostępnienie kodu/danych do integracji? Będę szczery. Cholernie droga impreza, zwłaszcza, że chciałem zmienić plan u Państwa i prowadzić całą sprzedaż i magazyn w Państwa firmie, później integrować sklepy online i być od Was uzależnionym. Za tyle samo zlecę napisanie skryptu importującego dane z waszego paragonu niefiskalnego do programu drukarki fiskalnej...
Bardzo słabo to wygląda. Rozumiem opłatę roczną w kwocie 100,00-150,00zł za korzystanie z paru linijek kodu, jednak moim zdaniem trochę Was poniosło..
Uwielbiam Wasz system, jest mega prosty i intuicyjny, polecam każdemu komu się da, jednak patrząc na koszty integracji z drukarką fiskalną, będę musiał chyba zrezygnować i przejść do konkurencji, która takie "pierdoły" dodaje z automatu do wybranego planu..

2021-01-06 12:25


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam serdecznie,
Panie Marku dziękuję za ogólną opinię o programie, a także o informacje na temat modułu fiskalnego.
Link, który Pan wysyła prowadzi do innego rodzaju modułu fiskalnego, którego nie jesteśmy producentem.
Nasi Klienci używali tego modułu kilka lat temu, do momentu kiedy zaczęliśmy wprowadzać rozwiązanie autorskie. Obecną wersję modułu fiskalnego stworzonego przez naszą firmę może Pan sprawdzić pod linkiem: https://fakturownia.pl/drukarki-fiskalne.
Odnośnie kosztów w programach konkurencji, to są one widoczne i wtedy taki koszt porównywalny jest do kosztów modułu w naszym programie>
Przypomnę, że moduł który proponujemy ma też możliwość instalacji w środowisku OS na komputerach typu MAC i obsługuje drukarki online oraz offline działające w protokołach Thermal i Posnet.
Oczywiście jak Pan nadmienia jest też i konkurencja, która oferuje moduł jako darmowy dodatek, ale przy widocznie wyższych kosztach abonamentu programu czy innych usługach płatnych dodatkowo.
Przykro mi, ale na ten moment nie planujemy udzielania rabatów na oprogramowanie do integracji z drukarkami fiskalnymi.
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr

2021-01-07 16:00


Avatar sugester medium
Łukasz
Panie Piotrze, czy jest możliwość oznaczenia dokumentu jako "zafiskalizowany"? Chyba w systemie brakuje informacji co już zostało nabite na kasę a co jeszcze nie. Zwłaszcza przy wystawianiu dokumentów przez API.

2021-01-21 23:06


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
ikona fiskalizacji pokazuje się tylko w momencie zlecenia wydruku paragonu na zintegrowanej drukarce fiskalnej oraz zwrócenie odpowiedzi od drukarki, o zakończeniu wydruku.
Ręcznej możliwości oznaczenia wydruku fiskalizacji na dokumentach nie ma.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-01-22 12:11


Avatar sugester medium
MPRO
Proszę o informację dot. fiskalizacji faktur zaliczkowych. W "normalnej" fakturze podświetla się opcja wydruku paragonu, natomiast przy zaliczce takowej opcji brak.

2021-03-03 21:10


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Szanowny Panie,
zgadza się obowiązek fiskalny dotyczy również zaliczek. Art 19a ust 8 mówi o tym, że obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą otrzymania zaliczki. To z kolei oznacza, że zaliczka powinna być wykazana w VAT w momencie jej otrzymania. Do kwoty otrzymanej zaliczki powinien być wystawiony paragon fiskalny (dla osób fizycznych), do którego można wystawić fakturę zaliczkową (paragon dołącza się wtedy do faktury). Te transakcje w obliczu nowego JPK powinny być w kolejności: najpierw paragon a dopiero potem faktura (ponieważ faktury wystawione do paragonu musza być oznaczone kodem FP).

W Fakturowni opcja "drukuj na drukarce fiskalnej" oznacza wydrukowanie faktury na drukarce fiskalnej z poziomu faktury, lub wydrukowanie paragonu fiskalnego z poziomu paragonu systemowego przed wydrukowaniem faktury. Potem można wystawić fakturę do paragonu, jeśli na paragonie jest NIP nabywcy (na fakturze pojawia się informacja, że została wystawiona do paragonu).
System spełnia ustawowe założenia, ponieważ jest dostosowany do nowego JPK_VAT z deklaracją.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-03-04 08:47


Avatar sugester medium
Jarek
Witam, czy system będzie działał z drukarka Elzab Zeta ?

2021-04-27 15:31


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w zależności od modelu i rocznika drukarki Elzab Zeta. Fiskator integruje się z drukarką posiadającą jedne z dwóch protokołów fiskalnych: Thermal lub Posnet.
Pozdrawiam,
Piotr

2021-04-28 12:08


Avatar sugester medium
Błażej Borys
Witam, czy jeśli np w ciągu dnia utworzy mi się 100 dokuemntów sprzedaży to czy można masowo zaznaczyć dokumenty do wydruku na drukarce fiskalnej czy trzeba kazdy klikać pojedyńczo?

2021-05-30 18:45


Avatar sugester medium
Tomek Iwański
Witam Serdecznie.
Powtarzam pytanie które padło wyżej - czy można hurtowo zaznaczyć dużo dokumentów i drukować np.30-50 paragonów na raz??
Pozdrawiam

2022-05-20 23:59


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
jest taka możliwość. Na liście dokumentów należy zaznaczyć checkboxy obok numerów wybranych dokumentów na danej stronie a następnie na górze strony wybrać Drukuj -> Paragony fiskalne.

Pozdrawiam
Kacper

2022-05-23 09:06


Avatar sugester medium
ANNA
Witam, czy do drukarek paragonowych NIEFISKALNYCH ( drukarka bonowa używana w gastronomi) również trzeba dokupić moduł fiskator?

2023-01-09 18:31


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
moduł Fiskator obsługuje jedynie drukarki fiskalne. Aplikacja umożliwia komunikacje pomiędzy kontem w Fakturowni, a urządzeniem fiskalnym.
Przy Państwa urządzeniu moduł nie będzie działał.

Dziękuję za kontakt.

Pozdrawiam,
Łukasz

2023-01-11 10:04


Avatar sugester medium
Andrzej
Czytając komentarze wnioskuję że nie potrzebuje drukarki fiskalnej jeśli nie wydaje papierowej wersji paragonu?

2023-10-03 05:22


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
proszę skonsultować się z księgowością czy potrzebują Państwo urządzenia fiskalnego.
W przypadku dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Łukasz

2023-10-03 09:10


Avatar sugester medium
Kuba
Dzień dobry. Pytanie dotyczy drukowania paragonów. Czy jest możliwość, aby wydrukować paragon na drukarce fiskalnej, która nie jest podłączona do komputera, ale jest w sieci wifi. Pozdrawiam

2023-10-07 07:52


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
drukarka może być podłączona po Wifi. Dla prawidłowej pracy modułu drukarka fiskalna musi posiadać oryginalny protokół Posnet lub Thermal.

Dziękuję za kontakt.

Pozdrawiam,
Łukasz

2023-10-09 09:03


Avatar sugester medium
Euro
Dzień dobry, Woocommerce, Fakturownia, Fiskator, Posnet Pospay, wszystko razem działa bardzo fajnie. Jedynie, kiedy klient skorzysta z zakupu gdzie po przekroczeniu progu jest darmowa dostawa, to paragon nie można wydrukować ( błąd - każda pozycja musi być dodatnia ). Czy gdzieś można wyłączyć wydruk pozycji zerowej aby ten błąd znikł.

2023-12-04 09:15


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nie ma możliwości zablokowania wydruku takiej pozycji z poziomu Fakturowni, w takim wypadku pozycja na 0 PLN nie powinna być przesyłana przez integrację, aby nie było takiej pozycji na wystawianym paragonie.
Proszę sprawdzić ustawienia integracji, czy możliwe jest w jej ustawieniach zablokowanie dodawania pozycji na 0 PLN na dokumentach. Jeśli integracja nie prześle do Fakturowni informacji o takim produkcie, nie będzie on na nim dodany.

Pozdrawiam,
Kacper

2023-12-04 09:47


Avatar sugester medium
Tomek M
Dzień dobry. Czy można jakoś zablokować możliwość podwójnego fiskalizowania dokumentu sprzedaży (paragon lub faktura)? Czy system informuje o tym, że do danego dokumentu został już wydrukowany paragon fiskalny na drukarce fiskalnej? Będę wdzięczny za komentarz.

Pozdrawiam
Tomek

2023-12-08 17:32


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
na ten moment jest w systemie jedynie informacja na temat już wydrukowanego paragonu. W kolejnych aktualizacjach planowana jest opcja blokady drukowanych paragonów przy próbie ponownego wydruku.
Pozdrawiam,
Piotr

2023-12-11 09:51


Avatar sugester medium
Bronisław Magiera
Witam
Mam problem - moja księgowa krzyczy... Zwykłe faktury potrafię wysłać do drukarki fiskalnej natomiast nie ma opcji wydruku na drukarce fiskalnej ani faktury zaliczkowej ani końcowej do wystawionej zaliczki. Dlaczego tak jest i jak mogę to zmienić by taka opcja była ?

2024-03-07 15:42


Kacper_Seta
Kacper_Seta
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
w celu prawidłowego ujmowania faktur zaliczkowych i końcowych w JPK_FA, należy wystawiać je do zamówienia:
https://pomoc.fakturownia.pl/317048-Wiele-faktur-zaliczkowych-do-jednego-zamowienia

Jeśli zaliczka podlega dodatkowo fiskalizacji, należy zafiskalizować paragon na kwotę zaliczki. Dodatkowo, faktura zaliczkowa wystawiona do paragonu powinna mieć w raporcie JPK oznaczenie FP.

Natomiast obecnie w systemie nie ma możliwości prawidłowego powiązania faktury zaliczkowej i końcowej jednocześnie zarówno z zamówieniem, jak i paragonem.
W związku z tym należy wystawiać zaliczkowe i końcowe do zamówienia zgodnie z powyższą instrukcją, dodatkowo oznaczając dokument jako "Faktura do paragonu" przez zaznaczenie danego checkboxa podczas tworzenia/edycji dokumentu, po rozwinięciu Zobacz więcej. Następnie z poziomu podglądu dokumentu należy wybrać Więcej opcji -> Wystaw podobną i zmienić typ dokumentu na Paragon. Wystawiony paragon należy zafiskalizować, a następnie usunąć, aby nie dublował kwot sprzedaży.

Pozdrawiam,
Kacper

2024-03-12 16:43


Avatar sugester medium
Marta
Dzień dobry, ponawiam pytanie: Czy można jakoś zablokować możliwość podwójnego fiskalizowania dokumentu sprzedaży?
Czy zgodnie z obietnicą sprzed poł roku jest już aktualizacja z opcja blokady drukowanych paragonów przy próbie ponownego wydruku?

2024-06-25 12:52


Dodaj komentarz