Faktury międzynarodowe

Utworzono: 2014-04-27
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10
Liczba odwiedzin posta: 6353

W Fakturowni język to nie bariera, z nami możesz wysyłać faktury międzynarodowe do całego świata, w jednym z 37 języków obcych, dostępnych w programie. 

Zgodnie z przepisami dotyczącymi Księgi Przychodów i Rozchodów, dowód księgowy powinien być sporządzony w języku polskim, dlatego Fakturownia umożliwia wystawianie faktur dwujęzycznych. Dzięki tej funkcji pokażesz Twoje profesjonalne podejście do biznesu, wręczając zagranicznemu kontrahentowi dokument w jego języku ojczystym, a jednocześnie będziesz dysponować dokumentem w języku polskim, gdyż o taką wersję możesz zostać poproszony przez urzędników w przypadku kontroli.

A co najważniejsze, w Fakturowni faktura międzynarodowa nie tylko odwzorowuje standardy danego kraju, ale przede wszystkim jest zawsze zgodna z normami prawnym i obowiązującymi w konkretnym państwie standardami. Poza fakturą VAT wystawisz w systemie takie dokumenty jak, między innymi, faktura proforma, faktura korygująca, faktura odwrotne obciążenie, WNT, WDT. Dodatkowo zweryfikujesz rejestrację numeru VAT UE kontrahenta w bazie VIES.

Samodzielnie zdefiniujesz także stawki VAT, dla wybranych przez Ciebie państw, na konkretne towary, usługi dotyczące rolnictwa lub towary i usługi objęte standardowymi stawkami VAT. Dodatkowo, jeżeli wystawiasz dokument w obcej walucie, uzyskasz wymagane przez prawo przeliczenie wartości VAT na PLN.

e09c2fa3 680a 4967 ac5e fc9a683690b6

 

Dodatkowo, wygląd każdej faktury możesz z łatwością spersonalizować, dopasowując do swoich potrzeb. Fakturownia oferuje siedem szablonów, których możesz używać naprzemiennie. Bez względu na to, który szablon wybierzesz, w prosty sposób możesz umieścić na wystawianym dokumencie logo oraz pieczęć Twojej firmy. 

Wszystkie dane, które raz wprowadzisz do systemu, będą bezpiecznie przechowywane w chmurze, a Ty będziesz mieć do nich dostęp z każdego urządzenia i z każdego miejsca na świecie. Na podstawie archiwizowanych dokumentów wygenerujesz przejrzyste raporty. Możesz również udzielić dostępu do ww. danych Twojej księgowości. 

 Raz wskazany język, waluta, typ płatności będą automatycznie podstawione w formularzu wystawianego dokumentu, dzięki czemu uzupełnisz, wystawisz i wyślesz dokument do klienta już w 30 sekund. Fakturownia zapewnia łatwy i sprawny przepływ dokumentów między Tobą a Klientami na całym świecie, bez barier językowych i ograniczeń wynikających z różnic w przepisach prawa.Powrót


Dodaj komentarz