Osobna konfiguracja wysyłania dokumentów e-mailem

Utworzono: 2014-02-10
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-31
Liczba odwiedzin posta: 6667

Dla firm które wysyłają e-maile w różnych wersjach językowych lub chcą wysyłać e-maile z różnych adresów udostępniliśmy możliwość osobnej konfiguracji wysyłki e-mail dla działów.

Można np. stworzyć kilka działów firmy:

1. dział polski

2. dział angielski

3 dział niemiecki

wtedy wybierając dany dział będą tworzyły się faktury w danej wersji językowej i wysyłka e-mail będzie w odpowiednim języku i z odpowiedniego e-maila.

Konfiguracji należy dokonać w zakładce Ustawienia > Dane firmy edytując daną firmę należy zaznaczyć opcje Osobna konfiguracja wysyłania dokumentów e-mailem.Można konfigurować niezależnie pola:

  • e-mail z którego wysyłane są e-maile,
  • kopia e-maila,
  • tytuł e-maila,
  • szablon e-maila,
  • czy załączać PDF,
  • wersja językowa faktury,
  • tytuł i szablon przypomnienia o niezapłaconej fakturze. 
W przypadku stopki wysyłanych mail czyli parametru {{footer}}, możliwość dostosowania tego parametru znajduje się w ustawieniach głównych konta w zakładce Wysłanie e-mailem.Jeżeli nie chcemy aby ta sama stopka została dodawana do różnych konfiguracji szablonów e-mail w działach polecamy przy ustawieniu własnego szablonu e-mail,  wykasować parametr {{footer)) i wpisać stopkę ręcznie w danym dziale.

W ten sposób każdy dział będzie miał skonfigurowaną osobną stopkę e-mail.

 Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
AN
Dlaczego system pokazuje, że ta opcja jest dostępna tylko dla wersji PRO?

2018-07-20 16:02

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
gdyż ta opcja w zakładce Ustawienia dane firmy dostępna jest od wersji Pro.
Pozdrawiam,
Piotr

2018-07-20 16:50

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Elwira
Bardzo sprytne :-( . Chcąc fakturować w Fakturowni dwie firmy należące do jednej osoby, wybierając ponad dwuipółkrotnie droższy pakiet(standard), który teoretycznie powinien umożliwić odrębne fakturowanie, przy wysyłce faktury okazuje się,że nie można ich wysłać z maili firmowych.
Trzeba by zapłacić prawie 4razy więcej za pakiet PRO (tylko dla dwóch firm).
Przypomina to działanie zapisów drobnym druczkiem w umowach bankowych i telekomunikacyjnych i skłania do zastanowienia się nad przedłużeniem abonamentu po zakończeniu kolejnego okresu.
Pozdrawiam.
Elwira

2019-01-21 14:53

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Pro osobna konfiguracja
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Pani Elwiro w systemie w wielu miejscach mamy informację przy funkcjonalnością z symbolami pakietów abonamentowych właśnie po to, żeby Użytkownik zaznaczając tą opcję wiedział o wymaganym pakiecie.
Dodatkowo program sam dostosowuje wymagany pakiet po włączeniu danej funkcjonalności. 
Dlatego nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem o analogii z ukrywaniem informacji zapisanej drobnym druczkiem. 
Plany abonamentowego mają określone funkcjonalności i żeby używać akurat tej funkcji należy wykupić pakiet Pro. 
Jeżeli jest to jedyna funkcjonalność z tego pakietu mogę Pani zaproponować zamiast rabatu 20% od pełnej kwoty abonamentu podwojony rabat czyli 40% rabatu od kwoty głównej pakietu (29 zł netto/mc) 
Będzie to kwota 17,40 zł netto/mc. Czy akceptuje Pani taki rabat? 

Avatar sugester medium
aneta
Witam,
w którym miejscu jest podana informacja, przed wyborem abonamentu, iż przy dwóch firmach wysyłka faktur jest z jednego adresu mail?
Szczerze, oczywiste było dla mnie, iż decydując sie na pakiet Standrad, w tórym na pierwszej stronie www jest informacja - 3 firmy - iż dla każdej firmy X, Y, Z fakturę wysyłam z maila użytkownika, który jest zalogowany do programu co oznacza, iż adres mail jest również jan.kowalski@X.PL, jan.kowalski@Y. Niestety, tak się nie dzieje - dlaczego?


2019-02-15 11:05

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 
w opisie tej funkcjonalności w zakładce Ustawienia> Dane firmy jest odpowiedni znacznik, który wskazuje na plan abonamentowy. 
Pro osobna konfiguracja
Oznacza to, że minimalny plan w jakim znajduje się ta funkcjonalność to plan Pro.
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta funkcjonalność została włączona z pominięciem abonamentu Standard. 

2019-02-15 15:31

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Jarek
Witam
Czy jest możliwość dodania do stopki graficznego elementu który jest w naszych wiadomościach przed danymi.
Przy wklejaniu logotypu niestety jest on przetwarzany na tekst :(
Format który mamy od lat jako stopka:

---------------
LOGOTYP
tel. 0000
fax: 0000
kom: 0000
web,mail, itp

2019-03-18 18:18

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
Niestety nie posiadamy funkcji pozwalającej na dodanie logotypu Państwa firmy w miejsce stopki. W tym celu konieczne byłoby stworzenie własnego szablonu faktury. (opcja dostępna od planu Standard).
Pozdrawiam, Anna.

2019-03-19 12:44

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Jarek
Dziekuje za odpowiedz
Zamieszcze w dziale sugestii prosbe.

Jeszcze jedno pytanie o zamieszczenie kodu we wlasnym szablonie ktorego nie widze w zmiennych.
"DUE DATE"
Ktora wartosc wstawic zamiast due date zeby automatycznie byl termin platnosci.

Nasz format
Please make a bank transfer to the bank account specified on the {{document_type}} {{number}} until "due date"

Pozdrawiam

2019-03-20 10:30

Zgłoś naruszenie zasad

annac
annac
Witam,
W odpowiedzi uzyskanej z działu programistów naszego serwisu informuję, iż termin płatności znajduje się pod parametrem "payment_to". W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.
Pozdrawiam , Ania.

2019-03-21 11:03

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Skicus
Witam,

Poruszę wątek Pani Elwiry z 21.01.2019 Chcąc fakturować w Fakturowni jedną firmę wybrałem pakiet standard, (okres testowy) siedzę od 3 godzin zakładając,że wysłanie z dwóch adresów mailowych,przy 3 możliwych użytkownikach do podstawa, a tu, poddaje się, szukam w dziale pomoc i informacja, że pakiet wyżej muszę przejść. Wystawiam 160 faktur na rok faktur, z czego kilka cyklicznie, ale zawędrowałem na pakiet PRO, bo mam dwa adresy mailowe (całkowicie inny rodzaj usługi i inne domeny, inne logo). hmmm może rabat przy płatności za rok.

2019-07-30 20:40

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Aurelia
Witam serdecznie,
Ja rowniez przylacze sie do watku P. Elwiry o ukrytych kosztach. Przegladajaj cennik i opcje wybralam wersje PRO ze wzgledu na wlasne logo i wiele firm. Nigdzie nie jest oznaczone przy tej funkci ze kazda firma to osobny abonament. Przez prawie miesiac testowalam program, dodawalam firme i nigdzie nie natknelam sie na informacje e kazde konto jest osobno platne. Wczoraj oplacilam abonament i zaintrygowalo mnie, ze przy przelaczeniu sie na drugie konto pojawia sie informacja o konczacym sie okresie testowym i koniecznosci oplacenia konta. Dopiero to zmusilo mnie do szukania informacji w bazie wiedzy i w ten sposob natknelam sie tez na ten watek. Szczerze mowiac troche mnie to rozczarowala i w pelni zgadzam sie z P. Elwira ze rzeczywiscie przypomina to umowy bankowe z drobnym druczkiem i ukrytymi kosztami. Troche nadszarpnelo to moje zaufanie do serwisu. Pozdrawiam

2019-08-22 18:08

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Aurelia
Dodatkowo, cena podana jest w formie abonamentu miesiecznego, natomiast dokonujac platnosci nie ma takiej opcji :-(

2019-08-22 18:14

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Przemysław
Odnoszę wrażenie, że ta funkcjonalność jest dość pożądana przez klientów, którzy jednocześnie niekoniecznie potrzebują innych opcji dostępnych w planie PRO. Może jesteście Państwo w stanie zaproponować jakiś dodatek do planu STANDARD za dodatkową opłatą, który umożliwiałbym konfigurację osobnych adresów e-mail do wysyłki faktur dla różnych firm/działów?

2019-11-04 12:43

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Dorota
Jestem dokładnie tak samo jak przedmówcy rozczarowana brakiem tej funkcjonalności i uważam, że wprowadzacie klienta w błąd. W ogóle obsługa NIBY 3 firm w pakiecie standard sprowadza się do utworzenia działów ze sporymi ograniczeniami.

2020-04-01 16:40

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, 
przepraszamy za brak rekcji na forum w tym wątku. Pozwolą Państwo, że zaczniemy od informacji Pani Aurelii o przypuszczeniach odnośnie ukrytych kosztów
. Testując system w momencie dodawania nowych firm w zakładce Ustawienia> Dane firmy mamy dwie opcje. 
Dodanie firmy w ramach pakietów Standard, Pro, Pro Plus jako oddziały systemowe z osobnym NIP oraz dodanie poprzez takie samo logowanie nowego konta z nową firmą. Tutaj informacja jest jawna. Każde osobne konto podlega opłacie. Przejdźmy do kolejnej funkcji wywołującej Państwa aktywność na tym forum. Mianowicie do osobnej wysyłki mailowej i konfiguracji jej z poziomu oddziałów firmy. Tak jak  jednym z obrazów powyżej podczas testów widnieje symbol pakietu, w którym funkcjonalność występuje. Tutaj również nie ukrywamy informacji na ten temat. 
Odnośnie samej zasadności tej funkcjonalności w pakiecie Pro zamiast w pakiecie Standard gdzie występuję trzy inne podmioty. Oczywiście macie Państwo racje, że logicznym jest aby każda firma wysyłała e-mail z fakturą osobno. 
Dając do dyspozycji funkcjonalność kilku firm w ramach jednego pakietu nie planowaliśmy rozbudowy funkcjonalności dla każdej firm z osobna we wszystkich segmentach systemu, gdyż dla takiej kompleksowej obsługi firm jest jednak dodanie każdej firmy jako osobnej konto z jednym logowanie. 
Rozumiemy, jednak brak swobody działania w przypadku powyższych aspektów.
Dlatego dla Użytkowników, którzy chcą korzystać jedynie z osobnej wysyłki mailowej i w tym celu powinni zwiększyć abonament do Pro proponujemy  podwojenie rabatu na upgrade konta. Zamiast standardowego rabatu 20% zamieszczonego w cenniku poprzez Użycie kodu produktu oferujemy rabat 40% na dopłatę do pakietu Pro. 
W celu uzyskania takiego rabatu zapraszamy do korespondencji prywatnej na info@fakturownia.pl. 

Odnośnie ostatniej kwestii czyli wskazanie cen abonamentu miesięcznych i zakup pakietów na minimum pół roku. 
Uznaliśmy, że wskazanie w cenniku kwot netto miesięcznych pozwoli przejrzyście wskazać koszty systemu, które przecież wielu przedsiębiorców rozpatruje w skali miesiąca. 
W obecnej trudnej sytuacji epidemiologicznej dla Przedsiębiorców, których możliwość pracy została znacznie ograniczona dajemy możliwość płatności miesięcznej lub trzy miesięcznej.  W tym celu prosimy o kontakt z zespołem Helpdesku Fakturowni, który to wystawić dokument Proformy jako dokument przedpłaty. 
Pozdrawiam,
Piotr

2020-04-06 17:52

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Leszek K.
Podzielam zdanie Jarka i nie dziwi mnie to, że pyta o logo. I nie ma tu mowy logo na fakturze lecz w korespondencji. Dodanie własnego logo do korespondencji e-mail to chyba nic nadzwyczajnego powinno być standardem w każdej wersji programu, który posiada opcję wysyłania spersonifikowane wiadomości wraz z załącznikiem faktury do klienta. To, że w Państwa programie we własnych wiadomościach nie można dodać własnego logo, ale w tym samym czasie zamieszczane jest gigantyczne logo Fakturowania.pl + napis fakturownia.pl + napis wysłane z programu fakturowania.pl + aktywny link do strony fakturownia.pl jest bardzo zadziwiającym faktem i jestem szczerze zaskoczony, że nikt poza mną nie porusza tu takiego tematu. Podobnie zadziwiająca jest informacja, w której odpowiadacie, że w waszym programie nie ma możliwości dodawania własnego logo. Brzmi jakby było to fizycznie nie możliwe. Nie można bo?... Dla waszych programistów to jedna godzina pracy, aby zrobić mechanizm podmiany logo waszego na logo z faktury klienta i aktywny link jego firmy. Kod programu macie już gotowy co widać pod każdą wysyłaną wiadomością. Trochę dobrej woli by się tu przydało i nieco szacunku i pokory wobec klientów, którzy chcieli zapłacić za wyższe wersje programu. To że program jest OK i można nim wygodnie wystawiać faktury to jedno ale pozostaje zapytać czy oby wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni z waszej reklamy pod każdą wysyłaną wiadomością. Ja bynajmniej nie jestem wcale. A wyłączenie całej funkcji graficznego wysyłania wiadomości dostępne w wersji PRO to nie jest rozwiązanie satysfakcjonujące osobę która płaci więcej za pozbycie się reklamy a nie dodatkowej funkcji. Takie rozwiązanie ja osobiście uważam za mało logiczne.

2020-04-17 00:03

Zgłoś naruszenie zasad

michal
michal
Odpowiedź główna   Przeanalizowaliśmy temat dużego logo w stopce, o którym wspomina pan Leszek. Rzeczywiście na niektórych programach pocztowych (od około kilku tygodni) logo Fakturowni w stopce wyświetlało się w bardzo dużym formacie. Normalnie powinna być to zdecydowanie miniaturka o wymiarach 30px wysokości i 134px szerokości. Dziękujemy za tą uwagę. Wgraliśmy poprawkę, która powinna te przypadki poprawić w przypadku wysłania nowych wiadomości z fakturami z systemu. Przepraszamy za niedogodności związane z wyświetlaniem tej miniaturki w stopkach.

2020-04-21 12:29

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Sławek
Gracie bardzo nieuczciwe.
W pakiecie Standard mamy napisane: "Wiele działów i 3 firmy (inny NIP)", więc tworzę 2 firmy i w każdej po kilka działów, ale do wysyłki faktury jest używany tylko mail z konta głównego.
Skoro dajecie w pakiecie Standard "Wiele działów i 3 firmy (trzy NIP'y)", to jest zrozumiałe, że każda firma ma osobny mail i osobne fakturowanie, gdyż są różne NIP'y, więc dlaczego funkcję wysyłania z trzech osobnych adresów mail chowacie do pakietu PRO, który jest 3 razy droższy?
Zagranie typu "małym druczkiem".
Następna sprawa, to ROLE, które są fikcją.
Skoro mam w pakiecie "3 firmy (trzy NIP'y)", czyli trzech Użytkowników, to zrozumiałe, że każda firma potrzebuje kilku Ról i tak każda firma ma Szefa, Księgowego i Handlowca, czyli mamy 3 Użytkowników i 9 Ról, po 3 Role dla 1 Użytkownika, ale co z tego, jeśli każda z Ról ma możliwość zalogowania jednym adresem mail przypisanym do firmy, a tym samym niezależnie od przyznanych uprawnień, każda z ról będzie miała te same uprawnienia, co Użytkownik, bo do niego jest przypisany adres mail.
To kolejny przykład wprowadzenia w błąd zwrotem "Wiele działów i 3 firmy (trzy NIP'y)" w pakiecie Standard.

2020-06-01 22:28

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
Panie Sławomirze w naszej odpowiedz z dnia 6 kwietnia może Pan przeczytać co jest przyczyną takiej konfiguracji planów abonamentowych.
Oczywiście rozumiemy też, że nie potrzebują Państwo wszystkich funkcjonalności z pakietu Pro więc przy aktualizacji abonamentu ze Standard do Pro ma Pan możliwość dodatkowego rabatu:
"Dlatego dla Użytkowników, którzy chcą korzystać jedynie z osobnej wysyłki mailowej i w tym celu powinni zwiększyć abonament do Pro proponujemy podwojenie rabatu na upgrade konta. Zamiast standardowego rabatu 20% zamieszczonego w cenniku poprzez Użycie kodu produktu oferujemy rabat 40% na dopłatę do pakietu Pro.
W celu uzyskania takiego rabatu zapraszamy do korespondencji prywatnej na info@fakturownia.pl."
Konto Pro jest od konta Standard droższe o 8 zł w skali miesiąca, nie bardzo wiec rozumiem wyliczenia rzędu 3 krotności abonamentu Standard.

Możliwość określania ról Użytkowników w każdym z pakietów, gdzie jest więcej niż jeden Użytkownik jak najbardziej się sprawdza: https://pomoc.fakturownia.pl/28889135-Wlasne-role-uprawnienia-uzytkownika-w-Fakturowni, poza przypisaniem Użytkownika do danego działu/firmy możemy zastosować Użytkownikowi pewne niestandardowe ograniczenia,
Pomagają one jak najbardziej dostosować poruszanie się Użytkownika po systemie do standardów funkcjonowania firmy.
Nie mogę się jednak z Panem zgodzić, że w przypadku ilości Użytkowników w odpowiednich planach abonamentowych zrozumiałym jest, że każda firma będzie miała swój własny "zestaw" Użytkowników.
W cenniku: https://fakturownia.pl/cennik określona jest liczba Użytkowników dla całości konta.
Powtórzę za powyższymi odpowiedziami. Jeżeli osoba zakładająca konto potrzebuje funkcjonalności systemu były pełne dla każdej z firmy z osobna, to do tych celów należy założy osobne konto dla każdej z firm, gdyż pakiety gdzie ilość firm jest większa niż jeden pozwalają na podstawowe funkcjonowanie każdej z firm.
Chcąc korzystać większego zakresu funkcji należy dostosować odpowiedni pakiet abonamentowy do swoich potrzeb lub założyć osobne konto dla każdej z firm. O czym można przekonać się testując program po rejestracji.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-06-02 10:12

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz