Szybki Przelew w Fakturownia.pl

Utworzono: 2023-04-20
Ostatnia aktualizacja: 2023-06-05
Liczba odwiedzin posta: 3142

Od kwietnia zaczniemy systematycznie udostępniać naszym Klientom opcję Szybkiego Przelewu, umożliwiającą natychmiastowe dokonywanie płatności za faktury. Ta nowa funkcjonalność pozwoli na szybkie i wygodne opłacanie dokumentów oraz usprawni procesy sprzedażowe w Twojej firmie. W tym wpisie omówimy korzyści, jakie przynosi wprowadzenie Szybkiego Przelewu do Fakturowni dla Ciebie i Twojego klienta.

Korzyści dla Ciebie:

  • bezpłatna  aktywacja  funkcji,
  • automatyczne i natychmiastowe oznaczanie faktur jako opłacone,
  • zaksięgowanie środków na Twoim koncie bankowym nawet tego samego dnia (zwykły przelew).

Korzyści dla Twojego klienta:

  • znane metody płatności do wyboru m.in. BLIK czy szybkie przelewy bankowe,
  • oszczędność czasu - płatność dokonuje się w kilka sekund bez konieczności przepisywania danych do przelewu,
  • 100% bezpieczeństwa transakcji - udostępniony dla klienta link do płatności jest unikalny, a płatność procesuje zaufany partner Blue Media,
  • niski koszt prowizji od przelewu, porównywalny do kosztów przelewów bankowych.

Jak działa Szybki Przelew?

Aby udostępnić opcję Szybki Przelew swoim klientom, wystarczy, że uzupełnisz dane firmy oraz wpiszesz poprawny numer konta bankowego w Ustawienia > Dane firmy.
 


Po wykonaniu tych czynności numer konta bankowego na fakturach automatycznie zmieni się w link do płatności, a w prawym górnym rogu dokumentu pojawi się przycisk Kliknij i zapłać online >>.W momencie kliknięcia przycisku Kliknij i zapłać online >> płatnik zostaje przekierowany do widgetu, w którym może wybrać jedną z 3 metod płatności za fakturę:
  1. Przelew tradycyjny - jest domyślną i bezpłatną opcją płatności. Twój klient może szybko skopiować dane do przelewu bankowego, poprzez kliknięcie ikon kopiowania lub skanując kod QR. Jest to opcja niezawierająca dodatkowych opłat - klient przelewa pieniądze jak chce i kiedy chce!przelew tradycyjny
  2. Szybki Przelew - idealna opcja dla klientów, którzy chcą zrobić szybką płatność bez przepisywania danych odbiorcy. Płatnik wybiera swój bank i od razu zostaje przekierowany do wykonania finalnej transakcji w banku. Tabela prowizji naliczanych płatnikowi przy wyborze tej opcji znajduje się w dalszej części tego wpisu.Szybki przelew
  3. BLIK - to szybka, prosta i bezpieczna płatność, którą Twój klient może wykonać w dowolnym czasie. Wystarczy, że płatnik wpisze kod BLIK wygenerowany w aplikacji bankowej, a pieniądze za fakturę trafią do Ciebie w mgnieniu oka. Tabela prowizji naliczanych płatnikowi przy wyborze płatności BLIK znajduje się w dalszej części tego wpisu.BLIK

Dzięki opcji Szybkiego Przelewu Twoi klienci zapłacą za faktury oraz proformy wystawione w PLN i nieobejmujące mechanizmu podzielonej płatności od 1 zł do równowartości - po przeliczeniu na PLN - 1.000 euro brutto.
 
Należy pamiętać, że jeżeli już korzystasz z Płatności Online i masz skonfigurowany przycisk Kliknij i zapłać online >> to opcja Szybkiego Przelewu będzie nieaktywna. Jeśli chcesz ją aktywować wystarczy, że wyłączysz obecną formę Płatności Online.

Cennik Szybkiego Przelewu dla płatnika

 

 

Opłacanie dokumentów nieksięgowych

Szybki Przelew posiada mechanizm, który usprawnia proces wystawiania dokumentów księgowych. Po opłaceniu proformy, rachunku lub własnego dokumentu nieksięgowego, system automatycznie generuje Fakturę VAT.

W przypadku chęci dostosowania tego procesu, możesz skonfigurować preferowany rodzaj automatycznie wystawianego dokumentu lub całkowicie wyłączyć tą opcję. Wystarczy wejść w Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Płatności, a następnie dokonać wyboru z rozwijanej listy.

Jak wyłączyć opcję Szybkiego Przelewu?

Jeżeli nie chcesz korzystać z opcji Szybkiego Przelewu możesz go wyłączyć w prosty sposób wg ścieżki: Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Płatności > (checkbox) Szybki Przelew > Zapisz i gotowe.
wyłączenie funkcji szybki przelew

 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Waldemar
Z moich uwag dot. użytkowania:
- po opłaceniu proformy wystawia od razu fakturę VAT, a chciałbym np. paragon - dobrze byłoby mieć wybór, czy system ma automatycznie wystawić pełną FV do proformy czy tylko odznaczyć opłaconą
- brakuje opcji powiadomienia, że klient opłacił (np. mailowego lub wyraźnego w systemie)

2023-04-25 11:49


Avatar sugester medium
Dawid
Dzień dobry. Nie widzę takiej opcji. Czy to dotyczy jakiegoś innego pakietu/abonamentu?

2023-04-26 14:50


ewelinah
ewelinah
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
opcja jest stopniowo udostępniana Klientom Fakturowni.
Wkrótce funkcja powinna być widoczna na wszystkich kontach niezależnie od pakietu/abonamentu.

pozdrawiam,
Ewelina

2023-04-26 15:11


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy bardzo za przedstawioną uwagę dot. wystawiania dokumentów końcowych po płatnościach wykonanych przy pomocy funkcji Szybki Przelew w Fakturowni.

Jeśli natomiast chodzi o opcje powiadomienia - faktura samoczynnie oznacza się jako opłacona na liście faktur, a dodatkowo można również ustawić dodawanie pieczątki "opłacona" na fakturze. Link do Bazy Wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/957300-Pokaz-logo-zaplacono-

2023-04-26 18:25


Avatar sugester medium
Tomek
Kto faktycznie ponosi te koszty ten co opłaca wystawioną fakturę czy my jako wystawiający ta fakturę

2023-05-06 20:18


ewelinah
ewelinah
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
koszty ponosi płatnik, czyli osoba opłacająca fakturę - klient/kontrahent. Wystawiający fakturę nie ponosi żadnych kosztów związanych z omawianą w artykule funkcją.

pozdrawiam,
Ewelina

2023-05-08 09:21


Avatar sugester medium
Karolina
Dzień dobry,
po opłaceniu proformy wystawiają się automatycznie paragony (nie tak jak ktoś wyżej pisał faktury). Zależałoby nam, żeby jednak wystawiane były faktury. Proszę o informację od czego to zależy.

2023-05-12 09:26


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, proszę o zgłoszenie mailowe w przedmiotowej sprawie na adres info@fakturownia.pl z podaniem adresu mailowego, na którym konto jest zarejestrowane. 
Pozdrawiam, Łukasz

2023-05-12 10:28


Avatar sugester medium
Małgorzata
Czy istnieje możliwość żeby opcja szybkiego przelewu nie obejmowała proform, a wyłącznie już wystawione faktury?

2023-05-23 12:35


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dziękujemy za sugestię dot. opcji szybkiego przelewu.
Przekażemy ją do zespołu odpowiedzialnego za przedmiotową opcję.
Pozdrawiam,
Michał

2023-05-23 14:40


Avatar sugester medium
Erwin
Po jakim czasie przelew np blikiem wpłynie na konto ?

2023-05-26 16:28


milenasz
milenasz
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

przedstawiamy czas wysyłki środków przy pomocy płatności funkcją Szybki Przelew:
- środki z BLIKa powinny wpłynąć od razu (maksymalnie do kilku minut)
- w przypadku przelewu bankowego - to zależy od rodzaju przelewu oraz terminów sesji rozrachunkowych w bankach (najczęściej jest to kolejny dzień roboczy)

W przypadku korzystania z funkcji płatności Szybki Przelew, w niektórych przypadkach transakcja może być zrealizowana maksymalnie do końca dnia roboczego następującego po otrzymaniu środków od nadawcy przelewu.

Pozdrawiam
Milena

2023-05-30 09:27


Avatar sugester medium
Bartek
Ja z kolei chciałbym mieć możliwość ustawienia szybkiej płatności wyłącznie dla pro-form. Koniecznie musiałby być mail z powiadomieniem, że klient zapłacił.

2023-06-02 10:42


alicjan
alicjan
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
bardzo dziękujemy za sugestię. Na chwilę obecną nie przewidujemy wprowadzania takich możliwości.

2023-06-02 16:31


Avatar sugester medium
paweł
Dzień dobry, czy będzie możliwość pobierania przez API linku do płatności za fakturę?

2023-06-05 09:00


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

bardzo dziękujemy za sugestię. Opinie i sugestie naszych Użytkowników są dla nas niezmiernie ważne i wyznaczają nam kierunek dalszego rozwoju systemu.
Sugestia została przesłana do działu rozwoju produktu. W momencie gdy będziemy aktualizować funkcję szybkich płatności, sugestia zostanie wzięta pod uwagę w miarę możliwości.
Pozdrawiam,
Piotr

2023-06-05 13:51


Dodaj komentarz