Nowe opcje w wykresach przychodów i wydatków

Utworzono: 2013-01-22
Ostatnia aktualizacja: 2024-06-14
Liczba odwiedzin posta: 4374

Fakturownia pozwala generować raporty, gdzie dane przedstawione są w postaci diagramów, które pozwalają ocenić sprzedaż lub finanse Twojej firmy w oparciu o przygotowane wykresy. W tym artykule pokażemy Ci jakie dodatkowe opcje masz do dyspozycji przy generowaniu raportów z sekcji wykresy w ramach Twojego konta. 

Instrukcja

Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.


Opcje w wykresach przychodów i wydatków


W zakładce Raporty > Lista raportów znajdziesz kilka sekcji z raportami do wyboru. System pozwala na generowanie danych dotyczących m.in. finansów, produktów, magazynów czy klientów. Jedną z sekcji w zakładce z raportami są wykresy. Pozwalają one zobrazować w postaci diagramów słupkowych uzyskane przychody, poniesiona wydatki czy bilans przychodów i kosztów.  

Aby wygenerować raport:
.

 1. przejdź do zakładki Raporty > Lista raportów

  Panel zarządzania finansami firmy z wybranym menu 'Lista raportów' oraz widocznymi opcjami tworzenia różnych dokumentów finansowych.
   
 2. w sekcji Wykresy wybierz jeden z dostępnych raportów: Przychody i wydatki, Przychody, Wydatki

  Lista dostępnych raportów w panelu zarządzania finansami, zawierająca opcje takie jak przychody, wydatki, ilość sprzedaży i wykresy.
   
 3. w podstawowych ustawieniach wybierz zakres dat, formę grupowania danych, firmę lub dział, magazyn, po jakiej dacie system ma wyszukać dokumenty; 

  Panel generowania raportu przychodów, z ustawieniami zakresu dat, grupowaniem według miesięcy, i opcjami eksportu do XLS oraz wydruku.
   
 4. kliknij przycisk' ↓ więcej opcji', aby uzyskać dostęp do dodatkowych ustawień; 

  Panel generowania raportu przychodów z ustawieniami zakresu dat, grupowaniem według miesięcy, przyciskiem 'więcej opcji' oraz opcjami eksportu do XLS i wydruku.
   
 5. w dodatkowych polach możesz np. kwoty, które będzie wskazywał raport (netto, brutto), typ dokumentu czy kategorie wyszukiwania; 

  Zaawansowane ustawienia generowania raportu przychodów z opcjami wyboru waluty, kwot, kategorii, typu dokumentu, statusu, kraju nabywcy, rodzaju dokumentów fiskalnych oraz klienta.
   
 6. wygeneruj dane za pomocą przycisku Generuj raport;
 7. wygenerowane dane możesz pobrać do XLS za pomocą przycisku Eksportuj do XLS lub zlecić wydruk za pomocą przycisku Wydruk.


Grupowanie danych na raporcie

Opcja grupowania danych pozwala określić, czy wykres ma wskazać dane bardziej ogólne np. z podziałem na lata lub kwartały roku, czy dane bardziej szczegółowe z podziałem na miesiące, tygodnie czy nawet dni. Wystarczy, że w polu Grupowanie wybierzesz właściwą opcję i wygenerujesz dane. 

Ustawienia generowania raportu przychodów z opcją grupowania według tygodnia, widok przychodów brutto, opcje eksportu do XLS i drukowania.


Ceny netto i brutto


Raport pozwala również w ramach szczegółowych ustawień określić, jakie kwoty mają zostać uwzględnione: netto czy brutto. W polu Kwota wybierz właściwą opcję i wygeneruj raport. 

Ekran generowania raportu przychodów netto z możliwością wyboru kwot netto, brutto lub VAT, opcje eksportu do XLS i drukowania.
 

Sprawdź działanie systemu korzystając z interaktywnej instrukcji

Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.

Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.Sprawdź również: 


Powrót


Dodaj komentarz