Raporty w serwisie Fakturownia.pl

Utworzono: 2017-08-24
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-10
Liczba odwiedzin posta: 3613

Raporty w systemie są podzielone na dwa rodzaje. 
Są to Wykresy oraz Lista raportów

W zakładce Wykresy poszczególne raporty są zobrazowane w postaci diagramów słupkowych, które zawierają odpowiednie dane pobrane z systemu.. 
W skład wykresów wchodzą takie raporty jak:
 • Przychody i Wydatki, 
 • Przychody, 
 • Wydatki, 
 • Ilość sprzedaży. 

W zakładce Lista raportów znajduje się obszerna baza raportów podzielonych na sekcje tematyczne odnoszące się do różnych aspektów systemu takich jak sprzedaż, koszty, magazyny, produkty, Klienci i inne. 
Lista raportów jest podzielona na: 

1) Finanse,  2) Produkty, 3) Magazyny, 
 • Podsumowanie akcji magazynowych
 • Inwentaryzacja kosztowa
 • Zestawienie ilości produktów na podstawie dokumentów magazynowych, 
 • Zestawienie ilości i wartości produktów, 
 • Zestawienie ilości i wartości produktów w danym okresie, 
 • Zestawienie ilości i wartości produktów w danym okresie wg cen zakupu na dokumentach magazynowych , 
 • Marża, 
4) Klienci, 
 • Klienci, 
 • Bilans klientów, 
5) Księgowość online, 
 • KPiR, 
 • Ewidencja sprzedaży VAT, 
 • Ewidencja zakupu VAT, 
 • VAT-7, 
 • Rozliczenie miesięczne według skali podatkowej, 
6) Jednolity Plik Kontrolny,  7) Kasa, 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Dorota
Myśle ze warto byłoby dodać w raporcie Produkty: marża opcje wyboru oddziału sprzedaży, nie wspominając już o przeliczaniu na złotówki wynku marzy jeżeli cena sprzedaży w złotówkach dostępna jest na fakturze.

2018-10-02 19:48

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

bardzo dziękuję za sugestię. Opinie i sugestie naszych Użytkowników są dla nas niezmiernie ważne i wyznaczają nam kierunek dalszego rozwoju systemu.
Głosy innych Użytkowników systemu przyspieszą wdrożenie funkcji, dlatego zachęcamy do głosowania na sugestie dodane na naszym forum.

Pozdrawiam,
Piotr

2018-10-03 12:35

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Milada
Raport Ewidencja sprzedaży VAT nie uwzględnia faktur korygujących, które odnoszą się do starszych faktur. Czy nie dałoby się tego tak zmienić, żeby raport to uwzględniał? Przecież korekta wystawiona np w czerwcu wpływa na wysokość przychodu i vatu w czerwcu, a nie w miesiącu, w którym była wystawiona korygowana faktura...


2020-06-04 13:27

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
nie jest to jednoznaczne pod względem księgowym . To w jakim okresie faktura korekta ma być rozliczana, czy po dacie sprzedaży czy po dacie wystawienia decyduje przyczyna korekty.
W systemie podczas edycji faktur korekt mamy dodatkowe rubryki z datami księgowania podatku dochodowego i księgowania podatku VAT, właśnie po to żeby wpisać tam odpowiednią datę.
Rubryki będą widoczne po rozwinięciu opcji "więcej" edycji dokumentu.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-06-04 14:18

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Anita Kowalczyk
Prowadzę na ta chwilę Działalność Nierejestrowaną. Muszę ustalić jaki obrót w danym miesiącu jest wykonany, czy nie przekroczył kwoty 1300 PLN - dotyczy 08-2020 r. Oprócz tego potrzebuję porównać sumę wydanych środków na produkty z sumę otrzymanych środków za sprzedaż produktów. Poproszę o informacje gdzie to porównać. Próbowałam to porównać w: Raporty - lista raportów- generuj. Ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Ponieważ księguję mój zakup jako cenna brutto i netto tą samą bo zaznaczam nie pokazuj Vat bo nie mam tego na paragonach i w tym wykresie niektóre towary mają ta sama cenę w rubryce zakup netto i zakup brutto a niektóre mają różną cenę. Poproszę o pomoc i wyjaśnienie. Z wyrazami szacunku: Anita Kowalczyk

2020-09-07 20:39

Zgłoś naruszenie zasad

piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, przychód za dany miesiąc jest dostępny w zakładce Raporty> Lista raportów> Finanse > Wykaz przychodów lub Ewidencja sprzedaży VAT.
Koszt zakupu dostępny jest w zakładce Raporty> Lista raportów> Finanse >Wykaz wydatków.
Natomiast do sprawdzenia różnicy między zakupem i sprzedażą dla danych produktów w danym miesiącu służy raport Produkt marża w zakładce Raporty> Lista raportów> Produkty.
Niestety nie bardzo rozumiem, tą cześć zapytania gdzie opisuje Pani cenę zakupu brutto i netto oraz wyświetlanie VAT-u. Proszę o doprecyzowanie.
Z wyrazami szacunku,
Piotr

2020-09-09 15:05

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Kutluhan
My company is a client of your company. Almost two years ago we bought your product because we were not satisfied with the previous accounting program. However we are surprised that some basic reports are missing in the system. I'm sure an accounting program which is widely used have these reports, maybe my subscription's coverage is limited.
I need two type of reports which are not included in my report list at the moment.
1-Client-Product Sales Report- Report must include these information (Client Name, Client ID, NIP, Invoice Number, Invoice Date, Product Name, Product Quantity, Unit Price, Total Price)
2-Client Payment&Sales Report- Report must include these information (Client Name, Client ID, NIP, Transaction Type[Invoice or Payment], Invoice Number, Invoice Date, Transaction Amount[PLN])
If these reports are included in an upgraded plan of your product please let me know, otherwise please tell me how I can create these reports from your system.
Regards

2020-11-03 16:20

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Hello, 

your current plan on the 'dewupw24' account is Pro, with the 'Online Accounting' option enabled.
It means you have access to all the reports we could offer our clients.
Right now, we are not planning on implementing any new reports. 
 

2021-01-12 17:29

Zgłoś naruszenie zasad

Avatar sugester medium
Marcin
Czy można w jakiś sposób zmienić ustawienia tak aby nie było możliwości generowania raportów ? ewentualnie czy jest możliwość wybrania do jakich raportów mamy dostęp.
Pozdrawiam

2021-05-19 20:18

Zgłoś naruszenie zasad

michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
system pozwala na ograniczenie możliwości generowania raportów dla podmiotów z rolą "Użytkownik", pozostawiając ten dostęp tym, którzy mają dostęp jako "Administrator".
Przesyłam link do instrukcji.
Pozdrawiam,
Michał.

2021-06-23 17:06

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz