Raporty w serwisie Fakturownia.pl

Utworzono: 2017-08-24
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-13
Liczba odwiedzin posta: 7792

Raporty w systemie są podzielone na dwa rodzaje. 
Są to Wykresy oraz Lista raportów

W zakładce Wykresy poszczególne raporty są zobrazowane w postaci diagramów słupkowych, które zawierają odpowiednie dane pobrane z systemu.
W skład wykresów wchodzą takie raporty jak:
W zakładce Lista raportów znajduje się obszerna baza raportów podzielonych na sekcje tematyczne odnoszące się do różnych aspektów systemu takich jak sprzedaż, koszty, magazyny, produkty, Klienci i inne. 

Lista raportów jest podzielona na: 

1) Finanse,  2) Produkty,
 • Produkty: sprzedaż - ten raport wykazuje, jaka była sprzedaż w danym okresie, który zaznaczymy
 • Produkty: zakup - ten raport wykaz zakupionych produktów w danym okresie na podstawie faktur zakupowych (w zakładce Wydatki)
 • Produkty: marża - ten raport wykazuje zysk, są 3 różne raporty marży, każdy liczy na podstawie czego innego jest to podane na liście raportów
 • Kategorie przychodów i wydatków ( kategorie produktów) 
3) Magazyny, 
 • Podsumowanie akcji magazynowych
 • Inwentaryzacja kosztowa
 • Zestawienie ilości produktów na podstawie dokumentów magazynowych ten raport wykazuje ile danego produktu w danym okresie przybyło, ubyło, jaka była ilość początkowa / kocowa i uwzględnia zmianę ilości
 • Zestawienie ilości i wartości produktów - ten raport obrazuje ilość i wartość produktów na czas generowania raportu, w cenach sprzedaży
 • Zestawienie ilości i wartości produktów w danym okresie raport podobny do Zestawienie ilości produktów na podstawie dokumentów magazynowych, ale dodatkowo wykazuje jeszcze wartości w cenach zakupu
 • Zestawienie ilości i wartości produktów w danym okresie wg cen zakupu na dokumentach magazynowych 
 • Marża - raport wykazuje różnicę między cenami sprzedaży a zakupu. W systemie są 3 różne raporty marża liczące marże na podstawie róznych dokumentów. Należy wejść w Raporty -> Lista raportów, by zobaczyć na podstawie czego dany raport liczy zysk. 
4) Klienci,  5) Księgowość online, 
 • KPiR Książka Przychodów i Rozchodów, raport wykazuje dane o fakturach zgodnie ze schematem dla KPiR
 • Ewidencja sprzedaży VAT - ten raport obrazuje wykaz faktur z rozbiciem na kwoty w poszczególnych stawkach VAT
 • Ewidencja zakupu VAT - ten raport obrazuje wykaz faktur zakupowych z rozbiciem na poszczególne stawki VAT
 • VAT-7 - stara deklaracja VAT, obowiązująca do października 2020 roku, od paździrnika VAT-7 połączony został z JPK_VAT i teraz jest jeden raport z deklaracją JPK_V7
 • Rozliczenie miesięczne według skali podatkowejten raport obrazuje rozliczenie miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy według skali podatkowej (dawniej PIT-5)
6) Jednolity Plik Kontrolny,  7) Kasa, 


Powrót


Komentarze

Avatar sugester medium
Dorota
Myśle ze warto byłoby dodać w raporcie Produkty: marża opcje wyboru oddziału sprzedaży, nie wspominając już o przeliczaniu na złotówki wynku marzy jeżeli cena sprzedaży w złotówkach dostępna jest na fakturze.

2018-10-02 19:48


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,

bardzo dziękuję za sugestię. Opinie i sugestie naszych Użytkowników są dla nas niezmiernie ważne i wyznaczają nam kierunek dalszego rozwoju systemu.
Głosy innych Użytkowników systemu przyspieszą wdrożenie funkcji, dlatego zachęcamy do głosowania na sugestie dodane na naszym forum.

Pozdrawiam,
Piotr

2018-10-03 12:35


Avatar sugester medium
Milada
Raport Ewidencja sprzedaży VAT nie uwzględnia faktur korygujących, które odnoszą się do starszych faktur. Czy nie dałoby się tego tak zmienić, żeby raport to uwzględniał? Przecież korekta wystawiona np w czerwcu wpływa na wysokość przychodu i vatu w czerwcu, a nie w miesiącu, w którym była wystawiona korygowana faktura...


2020-06-04 13:27


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Witam,
nie jest to jednoznaczne pod względem księgowym . To w jakim okresie faktura korekta ma być rozliczana, czy po dacie sprzedaży czy po dacie wystawienia decyduje przyczyna korekty.
W systemie podczas edycji faktur korekt mamy dodatkowe rubryki z datami księgowania podatku dochodowego i księgowania podatku VAT, właśnie po to żeby wpisać tam odpowiednią datę.
Rubryki będą widoczne po rozwinięciu opcji "więcej" edycji dokumentu.
Pozdrawiam,
Piotr

2020-06-04 14:18


Avatar sugester medium
Anita Kowalczyk
Prowadzę na ta chwilę Działalność Nierejestrowaną. Muszę ustalić jaki obrót w danym miesiącu jest wykonany, czy nie przekroczył kwoty 1300 PLN - dotyczy 08-2020 r. Oprócz tego potrzebuję porównać sumę wydanych środków na produkty z sumę otrzymanych środków za sprzedaż produktów. Poproszę o informacje gdzie to porównać. Próbowałam to porównać w: Raporty - lista raportów- generuj. Ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Ponieważ księguję mój zakup jako cenna brutto i netto tą samą bo zaznaczam nie pokazuj Vat bo nie mam tego na paragonach i w tym wykresie niektóre towary mają ta sama cenę w rubryce zakup netto i zakup brutto a niektóre mają różną cenę. Poproszę o pomoc i wyjaśnienie. Z wyrazami szacunku: Anita Kowalczyk

2020-09-07 20:39


piotr.wajs
piotr.wajs
Odpowiedź główna   Dzień dobry, przychód za dany miesiąc jest dostępny w zakładce Raporty> Lista raportów> Finanse > Wykaz przychodów lub Ewidencja sprzedaży VAT.
Koszt zakupu dostępny jest w zakładce Raporty> Lista raportów> Finanse >Wykaz wydatków.
Natomiast do sprawdzenia różnicy między zakupem i sprzedażą dla danych produktów w danym miesiącu służy raport Produkt marża w zakładce Raporty> Lista raportów> Produkty.
Niestety nie bardzo rozumiem, tą cześć zapytania gdzie opisuje Pani cenę zakupu brutto i netto oraz wyświetlanie VAT-u. Proszę o doprecyzowanie.
Z wyrazami szacunku,
Piotr

2020-09-09 15:05


Avatar sugester medium
Kutluhan
My company is a client of your company. Almost two years ago we bought your product because we were not satisfied with the previous accounting program. However we are surprised that some basic reports are missing in the system. I'm sure an accounting program which is widely used have these reports, maybe my subscription's coverage is limited.
I need two type of reports which are not included in my report list at the moment.
1-Client-Product Sales Report- Report must include these information (Client Name, Client ID, NIP, Invoice Number, Invoice Date, Product Name, Product Quantity, Unit Price, Total Price)
2-Client Payment&Sales Report- Report must include these information (Client Name, Client ID, NIP, Transaction Type[Invoice or Payment], Invoice Number, Invoice Date, Transaction Amount[PLN])
If these reports are included in an upgraded plan of your product please let me know, otherwise please tell me how I can create these reports from your system.
Regards

2020-11-03 16:20


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Hello, 

your current plan on the 'dewupw24' account is Pro, with the 'Online Accounting' option enabled.
It means you have access to all the reports we could offer our clients.
Right now, we are not planning on implementing any new reports. 
 

2021-01-12 17:29


Avatar sugester medium
Marcin
Czy można w jakiś sposób zmienić ustawienia tak aby nie było możliwości generowania raportów ? ewentualnie czy jest możliwość wybrania do jakich raportów mamy dostęp.
Pozdrawiam

2021-05-19 20:18


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
system pozwala na ograniczenie możliwości generowania raportów dla podmiotów z rolą "Użytkownik", pozostawiając ten dostęp tym, którzy mają dostęp jako "Administrator".
Przesyłam link do instrukcji.
Pozdrawiam,
Michał.

2021-06-23 17:06


Avatar sugester medium
Piotr
Witam, a można policzyć marżę na wybranym klienxie?

2021-12-13 16:26


michalb
michalb
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
dostępne raporty marża generowane są na podstawie produktów w oparciu o faktury sprzedaży i zakupu, a także w oparciu o faktury sprzedaży i PZ.
System pozwala także na wygenerowanie raportu marża na podstawie dokumentów magazynowych.
Pozdrawiam,
​​​​​​​Michał

2021-12-22 11:03


Avatar sugester medium
Dominik
dzień dobry czy jest możliwość wygenerowania raportu pokazującego odprowadzone zaliczki na podatek w rozbiciu na progi podatkowe. w ujęciu miesięcznym za cały rok?

2024-04-25 14:01


lukaszs
lukaszs
Odpowiedź główna   Dzień dobry,
nie posiadamy takiego zestawienia w programie.

Dziękuję za kontakt.

Pozdrawiam,
Łukasz

2024-04-25 16:44


Dodaj komentarz