Fiskalizacja paragonów w walutach obcych (EUR, CZK i inne)
Moduł Paragony.pl obsługuje fiskalizację wyłącznie w złotówkach (PLN). Paragony wystawione w obcej walucie - np. w euro czy koronach czeskich - nie zostaną przesłane do fiskalizacji. Jeśli na wydruku fiskalnym pojawia się kwota w obcej walucie z oznaczeniem “zł”, oznacza to, że dokument w systemie ma ustawioną walutę PLN, ale kwoty nie zostały przeliczone przed wystawieniem.
Jak zafiskalizować dokument wystawiony w obcej walucie
Jedyna możliwość fiskalizacji takiego dokumentu to ręczna edycja paragonu:
- Otwórz paragon w Fakturowni.
- Zmień walutę dokumentu na PLN.
- Wprowadź kwoty dla każdego produktu po przeliczeniu na złotówki.
- Zapisz zmiany i ponów fiskalizację.
W systemie można mieć ustawione przeliczenie walut, ale pole “waluta” na paragonie musi wskazywać PLN - tylko wtedy dokument trafi do drukarki fiskalnej.
Sprzedaż dla klientów zagranicznych - warto sprawdzić
Jeśli regularnie sprzedajesz klientom z innych krajów UE, skonsultuj temat z księgowością. Fiskalizacja w walutach obcych jest możliwa do łącznego limitu 10 000 EUR. Po jego przekroczeniu konieczne jest albo osobne zarejestrowanie się w każdym kraju sprzedaży i rozliczanie podatku według tamtejszych przepisów, albo rejestracja w procedurze OSS i wystawianie faktur OSS zamiast paragonów.
Zobacz także:
Błędy z wydrukiem fiskalnym i konfiguracji modułu Paragony.pl